Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

endulia

Ahojte, tiež chcem isť k MUR. Červenovi na opku nosa. Len sa neviem rozhodnuť pre kliniku NovaMed v BB alebo IEM v Pezinku. Mate nejake skusenosti?

peta11

Carie
aj sa pridavam ten nosik ti moc pristane. Moj nazor je, že dr Kovač je ORL a oni nemaju take esteticke citenie ako plasticky chirurgovia. ORL vam povie na akykoľvek pooperačny probem, či ide o hrbolčeky alebo nejake nesumernosti že si to nikto nevšimne. Ale plasticky chirurgovia to riešia pretože vedia že cielom operácie je mať nos dokonaly. Mna tiež operoval jeden ORL a dopadlo to hrozne (za 1500 eur). Ani rez pod nosom mi nevedel pekne zašiť, ale krivo a s hrubou niťou, doteraz už skoro rok od operácie mam jazvu škaredo viditelnu, nemožem ani hlavu trochu zdvihnuť pretože tu jazvu si každy všimne. Teraz si hladam plastickeho chirurga na opravu. Ak nemate velky problem s prepažkou k ORL na esteticke operácie neodporučam isť.

Carie

Dolezal je v Prahe, to je nevyhoda, no ja som mala stastie, ze mam v Prahe kamosa, dva tyzdne som byvala u neho a mohla som aspon chodit castejsie k Dolezalovi na kontroly. Ale poviem ti, vyzerala som jak zombie, nielen sadra na nose, oci mi opuchli tak neskutocne, ze som prve dni prakticky nic nevidela, kamos ma musel vies za ruku! Nemohla som pozerat telku, ist na internet, tak som prve tri dni len pocuvala radio, potom to zacalo pomaly odpuchat. Ale po prvej opke som to nemala vobec, to sa stane len niekedy. Ked seka do kosti, niekedy sa toto proste stane a ja som mala tu smolu, ze som to mala este uplne extremne. Dlho som chodila s "monoklami" pod ocami, uplne to preslo az po par mesiacoch!

Carie

Nie Cerven, to bol Kovas, Cervena nepoznam. No mne to vtedy tak blbo vyslo, kratko po opke som odisla do Anglicka, uz som mala kupenu letenku. Proste ma nenapadlo zeby to nemohlo byt dobre. Nechodila som na kontroly a ked som sa odtial vratila, uz to bol nejaky cas a uz mi to prislo neskoro reklamovat, okrem toho druhy krat by som si k nemu pod noz nelahla, medzitym aj tu na fore sa prihlasovali dalsi ludia, ktori s operaciou u neho neboli vobec spokojni. Kovac mi ziadnu sadru na nos nedal, nechal mi to tak, volne, mozno aj preto sa mi tam zjazvilo tkanivo ale neviem posudit. Dolezal mi na nos sadru dal a mala som ju dva tyzdne. No da sa to prezit, pre krasu sa musi trpiet. Rodina si zvykne.

marcelina78

CARIE pozerala som tie Dolezalove nosiky, on robi tusim v Prahe, ma aj videa na You tube, robi celkom pekne, nerobi take uzke spicky. S tym Cervenom, no neskusila si to reklamovat, ved je to predsa len kopec penazi a dlhy cas hojenia, alebo si radsej uz nechcela ist na reoperaciu , ay to nezvrzal? Ja som uvazovala nad Marshalom v Trnave, videla som jeho pracu, ku ospevovanemu Cervenovi sa aj tak caka rok na operaciu, len nabrat odvahu a najhorsia je predstava trcat doma 2 tyzdne so sadrou na nose, dcera by sa ma desila, je este mala...

Carie

marcelina78: prvu OPku robil Kovac v BB. Citala som na neho dobre recenzie, tak som k nemu isla. Ale u mna to dovrzal. Uz ked som k nemu isla, hovoril mi, ze preco ja chcem plastiku, ze ja to nepotrebujem. No uznavam, nemala som sice nos ako Adela B., ale pekny ako vidis teda urcite nebol. On mi odstranil ten hrbol, ale nejak nedobre, lebo cast toho mi hrbolu mi tam ostala a vyzeralo to hrozne. Okrem toho sa mi to pri hojeni zjazvilo na spicke a mala som tam taku gucu, co ale nebola jeho chyba. Mala som z toho depky, ale nakoniec som si nasetrila na druhu opku a isla Dolezalovi. A konecne je to dobre. Nezmensoval mi nos, to som nepotrebovala, nepacia sa mi take male frnaciky. Tiez mi neurobil spicku dohora, to sa mi tiez nepaci. Dycha sa mi normalne, na to ta operacia nemala ziaden vplyv. Dolezal mi tiez upravil nosne dierky, mala som ich nepekne, jednu velku, druhu malu, to som takto mala uz od narodenia. Teraz su viac-menej rovnake.