Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

sabina1205

Danka, myslim, ze Dr. Doležal by mal mať aj atestaciu z plast.chirurg. Ja k nemu idem o 2 mesiace na opku, tak dufam, ze to dopadne dobre.

tchibo

Shark, ja som bola v BB na opke 09/2010, takze je to dost certsve. Vsetko prebehlo ok. Myslim, ze sa nemas coho bat, Dr. Kovac je velky odbornik. Mne sice nic nedoplnal, ale tiez mi toho na nose aj chrupavke dost urobil a myslim,ze vyslo to:))
Hlavne sa opytaj na vsetko, co ta zaujima alebo nemas celkom jasno. On naozaj pristupuje k pacientom ako ku partnerom a vsetko vysvetli aj laicky:))
Drzim palce

Shark

Ahojte,
rok dozadu som absolvoval rhinoplastiku. V detstve som mal úraz, mal som deviované septum aj vonkajší nos... operácia sa nevydarila, doktor mi povedal, že to nevyšlo, ďalej chyba komunikácie a chcel všetko opraviť zadarmo... neveril som mu a šiel som k najvyššiemu odborníkovi na plastickú chirurgiu v sr, ten mi nos takmer cely doslova vykuchal, odstranil vela chrupavky...
mam ist na reoperaciu do bb k doktorovi kovačovi, ma mi doplnať chrupavku asi aj z ucha. ake mate s nim skusenosti? doplnanli niekomu z vas chrupavku (z ucha)??? za kazdu skusenost budem vdacny

danka 0

Ahojte neviete prosím či ma dr Doležal v BA atestaciu z platickej chirurgie na nosy? Ide o to že viem že robí nosy, len či mam k tomu aj to esteticke citenie aby šiel nos k tvari a bol pekný ako to robia niektorý original plastický chirurgovia :-)

Oriesok_

Stane sa že operácia aj vinou chirurga nedopadne ako by mala to je pravda, len všetko by človek lepšie znašal ak by sa chirurg snažil chybu opraviť s normalnym pristupom a snažil sa napraviť čo nespravil dobre alebo sa zle zahojilo a netvariť sa že je všetko pekné a už skoro nekomunikovať s pacientom... A kontrola je dôležita aspoň pre mňa, lebo ja neviem či je ten nos v poriadku napr po mesiaci, to je jedno či by bola kontrola po mesiaci alebo po troch, alebo pol roku, niekto ich nerobi radšej vôbec aby sa nikto nemohol sťažovať, lebo vie že si operovaných pacientov odoženie arogantným spravaním ak by niekto prišiel s problémom a viac dufa že už nepríde na opravu sam od seba nikto.

Kaili

Julia123 nie si sama
ja som mohla mať tak krasne spravený nos, keby mi ho chirurg spravil celý hneď na prvý krat a uprimne mi povedal, že ak už Ste sa dala na tuto operáciu spravime aj to vybočenie aby bol nos ako ma byť, lebo potom to bude možno vidno viacej že ide do strany, ale nechcelo sa mu. Nos mam dodrbaný zvonku aj po reoperácii a ešte k tomu aj zvnutra. A to som chcela nos iba trochu vylepšiť, inak som ho nemala nejako veľmi škaredý. Niektorí by toto povolanie vôbec nemali robiť ak im ide iba o peniaze, pretože v iných povolaniach by zarobili viacej a tu ide aj o človeka veď dávali prísahu nato mali myslieť ešte na škole, že ľudia nie su napr stroj na vyrobu, kde dostanu peniaze za pracu kde nejde o pocity človeka.
Ja furt revem neviem čo mam robiť a to čakanie na reoperáciu trvá večnosť, aj to neviem či bude iný chirurg ochotný mi nos dať do poriadku. A akoby mi tie peniaze nosil Ježiško, budem zarabať a šetriť iba na nos :-((

julia123

Ahojte z vlastnej skúsenosti vám napíšem aby ste sa nebáli navštíviť aj iného chirurga ak sa na vás ten čo operoval vykašle a nezaujíma ho ani ako vyzerá nos napr po mesiaci... Z vlastnej skúsenosti viem, že ak ten čo operoval prvý krát sa sprava už neochotne a ma nezáujem sa normálne opýtať aký problém s nosom ešte mate, vyhýba sa tej otázke pred reoperáciou aby ste nedajbože nemali dva problémy naraz, veď jeden úplne stačí, to aby ho potom sestričky nepovažovali za neschopného...iný sú ochotný a to som bola prekvapená že niekto vie aj slušne rozprávať s pacientom a vkľude bez nervačenia a hlavne mal na mňa čas viac ako 10 min. (to ten prvý nie ani 5 a medzi dverami mu ako poviete v rýchlosti načo ste prišli a o aký problém po operácii ide?) Ja som už všetkých považovala za arogantných namyslencov. Onedlho idem na ďalšiu reoperáciu a som rada že som neostala "zavisla" iba na tom jednom chirurgovi, ktorý už nemal záujem ma skoro ani odzdraviť nie ešte aby sa ma pred reoperáciou normalne vkľude spýtal čo mi na nose presne vadí... Všetko je len o komunikácii a ja kvôli nemu musím isť znova ale radšej inde lebo toto nemá zmysel u neho už. Meno nespomínam ale dúfam že toto fórum občas čítaju aj nejaký chirurgovia a ten dotyčný sa tu spozná.
Oriesok
všimla som si že aj ty si mala šťastie na takého "odborníka" ako ja.

Michael86

Tak nech to dobre dopadne prajem ...Kamarátovi v base riadne rozj....... nos a ten akútny chirurg na osetrovni mu z toho spravil celkom pekny nostek tak néverím ze dnesny specializovaný chirurgovia na to robia krivé nosy