Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Michael86

Ivka tolko by som potreboval aj ja ak by som chcel ist k dr Cervenovi no uvazujem teraz aj o dr Kovacovi z BB neviem sa rozhodnut aj ked vo vnutri viem ,ze kam by som radsej isiel,ale nemam tolko penazí ...Myslim ,ze sa ti to uz podarí tentokrat a konecne uz budes mat pokoj s tym nosom drzim palce

Michael86

Maru pekne si to napisala a budem sa toho drzat je to moj ciel a musim ho dosiahnut,lebo sa fakt nikam nepohnem potom toto leto uz chcem zit nie sa skryvat pred svetom

Iva_

Michael86
Idem na sukromnú kliniku do BA - Interklinik na ORL chirurgiu. Uver budem sice splacať dva roky (1500 eur) ale hadam nie zbytočne to už by som fakt nezvladla žiť s nosom ešte horšim a pritom splacať kopu slz. V Ružinove mi nos chirurg ak mam uprimne povedať nechcel spraviť normalne pri oprave len sa tvaril čudno aby som sa radšej na nič nepýtala a nesťažovala sa pretože bolo na nom vidno že ho otravujem, len sa vyhovaral a asi by potreboval ešte jedny okuliare aby videl že ten nos je hrboľatý a do strany + poškodena prepažka na ktoru mi budu davať štep niekde z vnútra nosa. Prišla som do Interklíiniku a navrhnute opraviť mi bolo aj to čoby som sa sama neodvažila spomenúť. Tak sa tešim že potom začnem konečne myslieť na ine veci a nie iba na nos :-)( napr VŠ, kurz angličtiny, zabava s kamaratkami ako si ty povedal aj ja chodim iba nasilu pretože ma nič nebaví)

maru1

Michael

tiez som si tym presla:( Nepomohlo vsak nic, okrem cielavedomeho postupovania ku konstruktivnemu rieseniu. Nehladat pochopenie u inych, necakat zazrak ani pomoc a ako pises nelutovat sa. Upriet zrak dopredu a nehladiet ani vpravo, ani vlavo, ako ziju ostatni. Radsej si zamestnaj mysel cinnostami, ktore ta posuvaju k cielu a uvidis ani sa nenazdas a bude to za tebou:)

Ja sa hojim po poslednej op. Hojenie trva rok a pocas neho sa moze naskytnut cokolvek, co bude treba znova opravovat. Ale rovnako mozem padnut na korculiach a rozbit si ho na marne kusky. Takze je to vo hviezdach:) Zostava mi len dufat, ze sa nic take nestane, a dalsia operacia potrebna nebude. A keby aj, nemienim si tym nechat ovladat zivot. Jednoducho by som sa opat zatala a vyriesila to:)

Michael86

Ivka si na tom ozaj podobne ako ja presne chapem tvoje pocity už tiež len čučím doma a to som predtým zil od rana do rana veľmi ti držím palce tiez to myslim tak ,ze chcem zacat nový zivot ak by sa tá operacia podarila bol by to naozaj velmi pozitívny impulz a nabral by som chut zit aj pracu si musim hladat niekam vycestovat no v terajsom stave je to nemozne to by som asi psychicky nezvladol ...A uz vies kam pojdes na tu reoperaciu ?

Michael86

Maru mas pravdu este sa to da riesit a urobim pre to vsetko alkoholu sa vyhybam ako sa da ignorujem aj kamaratov uz pre nikoho niesom doma kym sa nedam do poriadku aj tak uz niesom ten akeho ma poznaju,lebo ja mam na sebe zataz (nos) ktorý mi znemoznuje zit naplno a zabavat sa aj ked sa o to snazim je to tak na silu a to nieje ono v reale nikomu o tom nehovorim tak to vsetko dusim v sebe a o to je to horsie ked som v spolocnosti nejakých neznamych ludi tí co ma poznaju uz si na mna akosi zvykli no novým ludom hned padne do oka moj nos a ja to vidim ale uz dost bolo lutovania su na tom ludia ozaj aj horsie ...Aj ty sa chystas este na nejaku reoperaciu alebo si spokojna s terajsim vysledkom ?

Iva_

Michale86 presne aj ja som na tom tak, že sa nedokažem sustrediť na nič ine a stale riešim iba ten nos. Ja stale čakam na reoperácie a počitam dni k dalšej reoperácii. Ak by mi chirurg na prvý krat spravil nos normalne a nie krivo mohla som mať pokoj. A navyše mam už aj prepažku poškodenu.
Rada by som išla na nejaku zabavu napr vtedy na Silvestra ale nemohla som nemala som naladu sa zabavať ak nemam doriešený nos. Takže len čučim doma celý život pred operáciou a nadalej aj po nevydarenej operácii pretože čakam na reoperáciu a nič ma nebaví :-(
Dufam že tento rok sa už všetko dorieši s mojim nosom a ja začnem novy život.

maru1

Michael,

aj jaj:( Ale nie si v tom sam, vela ludi na tomto fore je, alebo bolo, na tom podobne.
No asi, kym sa to nevyriesi, dalej sa v zivote nepohnes. Takze co ti ostava? Zatat zuby, a den za dnom sa posuvat k svojmu cielu. Bez emocii. A bez strachu.
Ked si spocitas prachy, co si minul za alkohol, o to blizsie si uz mohol byt k operacii...
Hlavu hore, a zaber. Nie si v bezvychodiskove situacii, fakt. Je plno ludi, ktori su.

Michael86

A ano trápi ma to asi ako každého čo má tento problém no u mna je to najhorsie ,že poznám dočasný liek na to aby som sa s tym nezatazoval a to je alkohol ked si vypijem je mi to jedno a idem kde chcem sem tam sa pritrafí nejká tá poznámka ohladom mojho nosu no otočím to na srandu aj ked si to dobre zapamatam a na druhý den upadnem do takej depresii,ze to hraničí so smrtou už nieje dobre že na to každý den myslím že ci by mi nebolo lepsie tam a najhorsia predstava je že mám 24 a dokedy budu pretrvavat tieto stavy stratil som sebavedomie chut zit uz neviem byt stastný uz sa neviem pohnut dopredu cítim sa ako odsunutý na druhú kolaj a to je ten najhorsi pocit lebo pred urazom som bol presný opak toho co to tu opisujem teraz som stratil pracu ,lasku a ide to stale dole ...