Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

jajka555

lucia, no ano, bola to zlozita operacia, komplet dychanie mi robil orl lekar a potom vonkajsia uprava plastici. orl lekar sa vyjadril, ze mi museli komplet rozobrat nos a sekali mi kosti okolo oci, lebo sa tam nevedeli dostat. takze asi tak.. ta dlha narkoza mi aj dala zabrat, dlho som sa z toho dostavala, kondicka uplne spadla a som aj po mesiaci mala problem dlho stat, ci uz v praci, alebo chodenie po obchodoch, sla na mna slabost a tocila sa mi hlava. ale pomaly som sa uz dala dokopy.
michal, je pravda, ze si treba davat pozor na nos, ale je celkom fajn pocasie. ja som nemohla ist von, lebo bolo asi -10 a som normalne citila ako mi mrzne ta zlomena kost

Lucia203

Jajka 5 hodin? To je veru dosť na operáciu nosa. Inde maju aj komplikobvanu operáciu do 3 hodin hotovu. Hm ktovie či ti tam tolko robili ::-) lebo tolko dlho byť v CA je dosť aj pre telo.

Michael86

Jajka nebol som sa prejst netrufam si este upcha sa mi nos zacne hnisat to aby som so sebou zobral aj za vrece tamponov :)

jajka555

lucia203
neviem ako to bude na dalsej op, ale predpokladam, ze to budu robit zas otvorenou metodou, lepsie sa k nosu dostanu a maju aj viac priestoru na pracu. je dost mozne ze budu rezat v tom istom mieste, to sa dozviem az na konzultacii, to pojdem az niekedy v januari, budem akurat rok po operacii. ja si tiez myslim, ze blizka rodina a znami to vidia inak, ja sa na tu temu bavim len tu. je pravda, ze mam podstatne lepsi nos ako predtym, ale ak som sa uz na to dala, chcem aby to bolo co najviac podla mojich predstav. takze to este raz podstupim.
carie, to zavidim, ze si nemala modriny. ja som vyzerala ako po poriadnej bitke, modriny na hornych vieckach, pod ocami, dokonca aj lica som mala nazltnute ako po bitke :)) neviem co tam so mnou robili :)) ale viem, ze ma operovali 5hodin, takze mali co robit so mnou. myslis ze kazdu dalsiu operaciu telo tazsie znasa?

Carie

Na jazvy - pokial este nie su stare je super biolampa. Nie je to sice najlacnejsia zalezitost, ale je dobra na vela veci. Mna uz zachranila od jednej jazvy, ktoru by som bez nej urcite mala, mala som zle sa hojacu otvorenu zapalenu ranu a po osetrovani biolampu teraz ani nedokazem najst miesto kde to bolo.

Carie

Jajka: 3 tyzdne. Hej, Michal vyzera super :) Inak ja som tiez nemala modriny a opuchnuty som mala len nos, len mi bolo na umretie. Mam za sebou uz 4 operacie (nie nosa, vseobecne) ale tuto som znasala uplne najhorsie.

Lucia203

Jajka555
mysliš, že druhu operáciu ti bude robiť tiež otvoreným spôsobom? Ak ano nebojiš sa ako bude vyzerať potom ta jazva, ak ju maš teraz peknu? Alebo tu staru jazvu vyrežu a zošiju nanovo? To by sa tým padom aj o nejake 2 mm automatocky nos skratil :-) tou vyrezanou jazvou a nanovo zašitou.
Inak zistila som že nie je dobre sa sťažovať pred kamaratkami, rodinou... že čo sa vam na nose ešte po operácii nepači, lebo oni to chapu a vidia inak a potom si len robia srandu, že taka maličkosť ti vadi? A zase chceš isť na operáciu? A vidia vo vas puntičkara a detailistu a pozeraju na vas ako na blazna. či je to druha operácia, tretia alebo piata nechajte si to pre seba a chirurga on to asi jediný chape ak vam reoperáciu samozrejme neodmietne. Stači ak poviete že sa vam stale zle dýcha a nech sa nikto nestara načo idete naozaj na operáciu znova. Na fore je to ine je dobre sa anonymne postažovať, lebo držať to v sebe mi prinašalo iba smutok.
Niektore nedokonalosti na nose nie su vidno to je pravda ale niektore ano aj na fotke alebo na prvý pohlad. Napr ja mam o 1-2 mm vyššie jednu dierku to mi vôbec nevadi, nie je to vidno iba ak by na mna niekto nehybne pozeral, ale to že mam na chrupavke 3 mm hrbolček a išla som na operáciu s tým aby som mala nos rovny a prirodzený ako ma napr moja suseda od prirody, tak to ma štve.

jajka555

carie
ty si ako dlho po opke? uz si nespominam, ci si pisala. Ja som nastastie nic hnisave nemala, len sa mi to pomaly hojilo, michal vyzera po operacii uplne super v porovnani so mnou :))ja som mala brutal modriny a celu tvar opuchnutu :))
michal uz sa konecne netrap tym nosom, bol si sa prejst? nevsimaj si tie drobnosti na nose co sa ti nepacia ale ber to pozitivne, ze to mas lepsie ako pred opkou. kazdym dnom sa to bude len zlepsovat a neboj, ta koza ti zrastie