Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Carie

Michal: tak s tym suhlasim. Ja ked som k nemu prvy krat prisla, pytal sa ma, ze preco chcem operaciu, ze to nemam az tak zle. Tak dobre, ako sice som nemala nos ako Adela B., ako tiez som tam mala hrbol a aj vystupenu spicku. On podla mna nema cit pre estetiku. Urobi nos sice krajsi ako bol, ale nedomysli detaily. Ja som sa po opke u neho citila rovnako ako ty. Bola som zhrozena a depresivna. Ale nakoniec som si na to zvykla a naucila som sa s tym zit. Uz som ani neuvazovala nad druhou opkou, len ked sa vyskytla prilezitost, tak som ju vzala.

Michael86

Carie u mna bol ten problem ze som mal nesumernu spicku a tym padom ako odstranil ten hrbol ten nos sa zjemnil takze teraz ta spicka normalne kričí ,ze je na tom nose iná povodna a tym ze je nesumerna udava nosu smer do strany nieje to velmi ,ale nemuselo by to byt a co sa tyka tej jazvy tak mam tam dierku od lamania kosti nevedel to zlomit tak ze to zoseka z vnutra pekne popri licnej kosti tak to zlomil vyssie asi v polke bocnej kosti ...Neviem akoby som dopadol u ineho chirurga no myslim ze plasticky chirurg by mi nenechal povodnu nesumernu spicku ...Ja som to uz raz napisal a myslim si ze Dr.Kovac je viac orl lekar nez plasticky chirurg ...

Carie

Maya: no ja ked som isla na prvu opku rinoplastiku tak som tiez bola nezamestnana, zobrala som si na to pozicku a kratko potom isla do Anglicka pracovat. Za druhu opku som uz nastastie neplatila, lebo ta bola zo zdravotnych dovodov, upravil mi prepazku a nejake veci vnutri nosa, aby sa mi lepsie dychalo lebo v noci sa mi horsie dychalo. Ale aj to vidno, nemam tu prepazku taku deformovanu ako som mala predtym, co ma fakt tesi, lebo ono to bolo vidno aj na fotkach, ked som bola fotena presne spredu. Fotila som sa na zivotopis a ked som videla ten deformovany nos, az som z toho depku mala a samozrejme ziadnu fotku som si tam nakoniec nedala.

Michael86

Je to kazdopadne lepsie nez predtym len ma mrzi ten hrbolcek ktory mozes vidiet na prvej fotke no nieje to kost to je ta koža ktorá sa nezrastla dobre s kostou som si to zalepil naspat a necham to uz na pokoji.Ked som odlepil tu pasku bolo vidno ten novy nos ktorý ide od korena nosu no ten predok je po starom ta spicka hlavne tak to vyzera tak polovicne ...Chapem ,ze mi nenapises ze si videla aj krajsie nosy no neva ja to viem ze u mna sa to az tak nepodarilo.

Carie

Michal a ty mas na nose nejaku ranu? To je divne, to nezvykne takto robit. No az sa ti zahoji, staraj sa o nu, kup si gel na jazvy, kazdy den si to natieraj a tiez masiruj, nebudes mat potom jazvu.

Carie

Michal: mas pravdu, ze Kovac robi prirodzene nosy a ze nemysli moc na to, ze ked odstrani jeden problem, druhy moze vzniknut, jak napr. u mna kedze neurobil prepazku ale zdvihol spicku, ze zrazu bolo vidno to, co predtym nie. Iny chirurg, napr. ten zazracny doktor z Ciech by to urcite takto nenechal, ale zas kolko by vysla operacia u neho. Ja som si u teba na tych fotkach ziaden problem nevsimla, vsak ak je to take hrozne, skus to odfotit a posli. Ale hlavne sa uz tolko nepozoruj a nehladaj problemy. Ja tiez ani teraz nemam nos uplne dokonaly, ale uz to neriesim, na prvy pohlad vyzera fajn a predpokladam, ze tie nerovnosti druhi ani nevidia, vidim to len ja, ked sa moc pozorujem. A u teba to bude asi tiez tak.

Maya_chic

Michael - tebe zmensoval aj dierky? ono tak ti poviem, ze kratsi by si ho uz nemal, lebo mas taky zaklad, to by ti museli dierky prerobit vyssie a to sa myslim ani neda, podla mna dlhy nie je! ja ti poviem, co ti mozno chyba, nemas oblúčik z cela, tym, ze ide rovno od čela sa ti zda dlhsi, inak praca odvedena dobre, bude po odpuchu o polovicu mensi uvidis, zjemnilo ta to

Maya_chic

Michael - posli mi prosim ta fotku na email, pozriem sa na to nezaujato, inak pisal som si s babou, ktora nebola spokojna a az po polroku sa nos totalne zmenil a teraz je ok

citron_tea@azet.sk