Silny kasel jednorocnej dcerky PORADTE PROSIM

gabriel

Skusala si uz niekedy svetelnu terapiu Bioptron? Odporucam. Ak chces napis na kryon01@centrum.sk a napisem ti viac

steffi

na ten kasel je STODAL dobry aj pre deti aj dospelych a s tym mliekom som len pocula med a maslo ale korenie nie , asi vyskusam dnes na sebe lebo ma trapi ten kasel :)

-=panther=-

Zdravim ja mam uz sice 15 rokov ale ked som bol maly mal som taketo iste problemy, mal som len par mesiacov a zrazu sal len moja mama zobudila a nieco pocula a to ja som sa dusil okamzite so mnou utekali na pohotovost a od vtedy sa to somnu tiahlo dlhe roky nic nepomahalo casto som maval zachvaty kasla a ktomu silny zapal stredneho ucha no nic nikdo envedel poradit ale vekom ma to jednoducho preslo .....

lu

neviem ci uz mate po kasli,ale mozno pomozem druhym.tiez som jedna z tych co len kaslu a kaslu(niekedy na cely svet).najviac pomaha ak do zohriateho mlieka date trochu cukru a kari korenie.pije sa to pred spanim.po par dnoch kaslu nebude.neverila som tomu ale je to skveli liek.do vyzdravenia.

kvetinka

ahoj,ak si z BA navštív - Antolská nemocnica,Petržalka,oranž.trakt,dets.oddelenie,2.p osch .,z výťahu do prava,primár J.Červenka..som veľmi presvedčená,že tv.dcérke pomôže.moja dcéra mala problem od 2 rok.,kašel,zápal priedušiek,ob.doktorka to riešila sintofilinom.presťahovala som sa do mesta,zmenila som doktorku,ktorá zistila že má dieťa astmu.odporučila ma k primárovi,ktorý moju dcéru dá sa povedať vyliečil..zatiaľ som dcére pomáhala podobne,ako píše masti:ja som kúpila bravč.masť,nastrihala na obdížnik plienku,do stredu dala za lyž.masti,nahriala nad plynom,a priložila na hrudník,samozrejme nie horúce!zabalila do uteráku..čaj som pripravila:trocha vody,kryš.cukor=karamel zaliať vodou povariť..čaj nikdy nedať dieťaťu piť horúci..zvlhčovač vzduchu,ak nemáte,namočiť plienky alebo uteráky pokiaľ je to možné aby nevoňali po aviváži,to dráždi,dať na radiátor,okolo postieľky.doktorka ma upozornila,aby dieťa nespalo na nízkom,veľmi som sa o ňu bála,tak som pri nej presedela vždy celú noc,pod matrac som uložila paplony tak,aby bolo vyvýšené presne ako nemocničné lôžko.pohodlný spánok je veľmi dôležitý.pa

masti

Ahojte,
sice tento prispevok bol napisany uz v januari a Martinke a malickej sa uz asi podarilo s tym vysporiadat. Pri takomto kasli nam vzdy lekarka poradila, 1.zvylhcovat vzduch ako tu bolo spomenute
2.dat vyssie pod hlavou dietatku, aby sa nedusila kaslikom a mohla kludnejsie spinka, neznamena to dat dva vankusiky, my zdvihneme madrac a podneho dame dosku polozenu na knihach
3.pred podanim mliecka je dobre vzdy dat trosku cajika a pockat chvilku aby nenaplo dietatko ( my sme mali to iste), mliecko a taktiez mliecne vyrobky vedia velmi drazdit
4. davat olejikove obkladiky na hrudicek t.j. dat handricku na nu trosku tepleho oleja - je to jedno ci olivoveho alebo stoloveho, na to kusok igelitu zo sacku a obviazat obvazom alebo plienockou aby sa to nesmykalo- robi to fakt zazraky
5.lieciky no nam velmi pomaha solmucol, ktory sa moze dokonca aj dlhodobo uzivat je to solmucol 100, vzdy pol sacika, ale to je najlepsie konzultovat s lekarkou
6. davame vzdy bylinkove cajiky, proti kaslu napr nontusil, kvet z lipy, majoranka a pod.
7. nechodit von aspon pokial kasel neustupi a az ked kasle len rano po vstani, ale je to uz len taky vykasliavaci kaslik, samo ak je vonku chladno tak vobec nie, lebo sa moze nadychat a bude to este horsie
tot vsio, ak ma nieco napadne, napisem:)) papa a dufam, ze ste uz zdrave

Alternativa

Verim, ze malej sa stav zlepsuje. vseobecna rada pre vsetkych rodicov : nezabudajte zvlhcovat vzduch v izbe deti, to ustredne kurenie robi s dychacim systemom "svoje". Je zdrave pouzivat v detskej izbe ako nocnu lampu solnu lampicku, pre bezpecnost pre dieta by som si urcite vybrala elektricku. Mozete ju mat zapnutu aj celu noc, uvolnovane iony urcite prospeju dychaciemu systemu Vasho doetata.

jaspa

A ešte ja, zabudla som napísať, že ja odmalička používam na zaparený zadoček a rôzne kožné problémy Sudocream a som s ním nadmieru spokojná. A ešte k tomu aj pekne vonia!

jaspa

Ahoj MartinaE, ja som mala podobný problém - len my sme nemali hlieny - si si istá, že sú to hieny, z ktorých kašle? A to cikanie zo zadočku - to sa pravdepodobne (nie som lekár a nevidela som tvoje dieťa!) telíčko vysporiadava s hlienmi. Moja dcérka z hlienov vracala, takže máš asi oba prípady. Ešte kašle? V každom prípade, držím palce!