Silny kasel jednorocnej dcerky PORADTE PROSIM

Kuki

Na hnacku je dobry pre deti Hylak...a na zadocek je dobra kozmetika Sebamed... neviem co je v nich, ale pokial sme ich pouzivali pravidelne (teda kazdy vecer, popripade aj cez den), tak ani jeden z nasich malych nemal vobec problem zo zadockom. A ked mali taketo hnackove stavy, tak sa to neuveritelne rychlo hojilo...skoro z vecera do rana. :)

Lienka7

Dobré ránko.
A prikláňam sa aj k názoru od Aniny, olivový olej je naozaj skvelý. Svoju dcérku som ním nateriala celý rok a pol a nemala žiadne žiadne problémy. Je to čisto prírodná báza. Neobsahuje farbivá, parfémy a iné prísady...je to naozaj super olejcek.
Ako sa vám darí? Pekný deň.

Anina

Milé mamičky.
Ako už bolo spomínané žiadne mlične výrobky zahlieňujú organizmus a zaťažujú trávenie. Na zastavenie kašľa doporučujem slabší majoránkový čajík. Na teplotu čaj s kvetu bazy. Ak dieťatko nechce papať nenúťte ho no tekutiny MUSÍ. Zadoček natierať obyčajným olivovým olejom. Výborné výsledky.

Lienka7

Ahoj Martinka.
No na jednej strane som rada, ze malickej je troska lepsie, ale na druhej strane ta "hnacka" nie je dobre. Moze to byt aj reakcia na sirupcek, co casom pominie. Prosim, nepouzivajte kamilkove kupele. Kamilka je u deti do dvoch rokov povazovana za vysokoalergennu bylinu a robi skor neplechu ako pomoc. Skuste v lekarni kupit Jekorrisovu mast alebo Imazol krempastu. Ta Jekorrisova mast obsahuje rybaci olej a je to ako zazrak takmer na vsetky detske kozne problemy. Je to vlastne prirodna masticka a naozaj pomaha. Mne pomohla aj na plet. A ten Imazol - davali sme to malej na noc (tiez mala taku skoro dermitidiu, az do krvi) a super jej to pomohlo. Su to pomerne cenovo dostupne masticky.
A som rada, ze malej uz ustupili teplotky. Tesim sa na dalsie spravy o Vas.

MartinaE.

Lienka7: ahoj lienocka, v piatok vecer sme boli s malou na pohotovosti, koli tym liekom, dali jej CEclor, ktory chuti lepsie a da sa primiesat napr.do kasicky.
Teploty ustupili,ale este sa stane,ze vyvrati,co spapa..
mam novy problem: mala ma ani sa to neda nazvat hnacka..ako keby cikala zo zadocka.Tato tekutina je akasi agresivna, malickej zadocek vyzera ako vypaleny..uz sme zacali s kamilkovym kupelom(od vcera), davam jej inotyol. Mozem jej este nejako pomoct?

Kuki

Nam sa na silny drazdivy kasel osvedcili kvaply Stoptussin pridane do cajiku... pozor! treba dodrzat mnozstvo podla vahy.

Lienka7

Ahoj Martinka.
Tak ako sa Vam dari?
Chcela by som tiez poradit, ze teraz malickej radsej mliecko ani ine mliecne produkty nedavaj, lebo este viac zahlienuju organizmus. Aj ja som skusila dat malej mlieko, a dopadlo to tak isto ako u Vas. Ten kasel si viem, predstavit. Aj moja dcera ho ma drazdivy a pocujem ako stale tazko prehlta (alebo obcas sa jej podari vykaslat von) tie hlieny. Je to hrozne, ako sa malicke deticky morduju s takymito chorobami. Vidis, presiel vikend a u nas nic na ustupe. (podotykam, ze uz sme boli 3 krat u detskeho pediatra. Cakame na vysledky vyteru). Skusali sme lieky aj na prirodnej baze(ako Ti tu radia...Just, Hedelix, vytazky zo skorocelu, maty...) vobec nic malej nezabera....Jediny rozdiel je v tom, ze u mojej dcery sa teploty neobjavuju. Takze to, ze Tvoja dcerka ma aj cez 39°C je nejaky alarmujuci sprievodny jav, nejakej choroby. Ale aspon dobre, ze sa organizmus brani proti chorobe tym, ze sa zvysuje telesna teplota. A nechcem strasit, ale mozno lepsia cesta s tymi antibiotikami ako peroralna je injekčná. Dcérka, keď mala rok, tak vazne ochorela a nedokazali sme dostat do nej antibiotika. Tak na moju vlastnu ziadost a po rozhovore s primarkou na detskom oddelení, jej konečne antibiotiká začali podávať injekčne.Inak by to naozaj nedopadlo dobre. Skús sa ešte ozvať ako sa Vám darí. Nehenevaj sa, že toľko vypisujem, ale mám s takýmto problémom strašne veľké a pomerne čerstvé skúsenosti a neprajem to žiadnej mamičke, aby to zažila. Preto sa Ti snažím pomôcť.
Pekný deň a liečte sa. :-)

dede

Mam vyskusane do nosa sprej MAR je to z morskej vody super rozpusti hlieny a nevysusi sliznicu a potom odporucam skusit sirup sinupret alebo hedelix su vyborne a na prirodnej baze mozu sa kombinovat aj s antibiotikmi.Mlieko neodporucam davat ale vela tekutin caj alebo riedene dzusy.Ak to sa to nezlepsi do troch dni alebo sa to zhorsi treba navstivit lekara.

Laik

Pre Martinu E
Mila martina hoci ti v tom neviem pomôcť,ale budem ti držať palce aby sa tvoja dcerka uzdravila.Vela šťastia ti prajem a ver si že to dopadne dobre.