Silny kasel jednorocnej dcerky PORADTE PROSIM

MartinaE.

apropoo..u lekarky som bola hned v den,ked nas prepustili,dala jej antibiotika,ktore do nej nemozem dostat, ak ich aj vypije,vyvrati ich..
..kvapky od kasla miesam s cajom..
stav sa nelepsi

MartinaE.

Dakujem Vam za rady;)
Mala to chytila v nemocnici,kde sme boli na pozorovanie a prisli sme uplne zdrave a odchadzali chore.Co je zaujimave, doktor jej nechcel dat ani kvapky od kasla,vraj pluca ma ciste a ze to nepotrebuje a pritom vsetko teplota, riesili to cipkom,ak prekrocila 39C, takym doktorom by som vedela byt aj ja..
inak podotykam,ze nejde o slovenske zdravotnictvo ale rakuske..a verte,ze kolko krat si spomeniem na nasu milu pani doktorku Hluchu(pediater)..
Inak Lienka7 ten kasel by som neopisala ako suchy,je citit,ze tie hlieny ju drazdia,kasel znie dost hrozivo..
dokonca,ked vypije mliecko, stane sa ze ju napne a vyvrati vsetko..

Lienka7

Ahoj Martina.
Tak to som až prekvapená, ako máme rovnaký problém. Ja mám dvojročnú dcérku a takýto suchý dráždivý kašel má už cez dva týždne. NEmá ani teploty, ani soplík a ani iné príznaky. Ošetrujúca lekárka ju pravidelne každé 3 dni počúva, či to nemá stiahnutné na priedušky, pľúcka alebo na priedušnici. Zobrali jej aj moč, krv a výter z hrdla. Všetko je negatívne. Ešte čakáme na výsledky výteru. Lekárka jej skúšala rôzne sirupy, na noc sme jej museli dávať Fenistil alebo Dithiaden spolu s kvapkami proti kašľu, aby sa vôbec chúďatko vyspinkala. Teraz po takmer dvojtýždňovom trápení, jej nasadila trojdňové antibiotiká Sumamed a k tomu sirup Fenorin. Takže vôbec netušíme, kde je zatiaľ pes zakopaný. Ešte sa pripúšťa, že očkovacia vakcína (proti TBC), ktorú dostáva každý novorodenec ešte v pôrodnici do pliecka, nezabrala tak ako mala a nechráni dcérku dostatočne proti takýmto typom ochorenia. Ak nezaberú tieto lieky, čo má nasadené, je potrebné vyšetrenie na pľúcnom. Ale prosím, nenechávaj tento kašeľ len tak, že prejde sám. Zvyčajne kašel detičky trápi pomerne dlhú dobu a nie raz z toho vznikne zápal priedušiek alebo pľúc. Viem, o čom hovorím, lebo práve v jednom roku mojej dcérky, sme sa takto dostali na detské oddelenie v našej nemocnici a bolo to naozaj na hrane. Radšej to ani nerozpisujem, lebo to bolo naozaj najhoršie obdobie doteraz.
Skús sa ozvať ako sa máte a ako sa Vám darí.
Ďakujem a prajem krásny deň a držím palce, aby ste to zvládli.