Hrcka na ruke

se

dobry vecer,citam tie clanky a zistujem ze mam na pravej ruke na ukazovaku a prostredniku na konci nechtu mle hrcky,zatial ma to neboli ale nie je to pekne,kazdy vecer si to masirujem,bola som aj na plastic.chirurgii ale povedala ze to mam z reumy ale vysledky mam dobre tak ak mi niekto vie poradit za akym lekarom mam ist sa poradit co s tým mam robit dakujem elen

antonnn

Zdravim vas,aj ja mam na zadnej strane oboch predllakti a po bokoch ruk hrcky...a jednu vacsiu vzadu na chbte dolu pod rebramy..tie na rukach niektore pri stlaceni bolia,az pichaju...lekarka povedala,ak mi to nevadi a nerastu,mam to nechat tak...niekto tu spominal nejaku lampu........

emuska 25

Ahojte.Mám len 11 rokov ale takú istú hrčku na ruke mám aj ja. Je na ľavej ruke je tvrdá vôbec nebolí a keď hýbem rukou tak sa pohybuje. Myslíte že mám ísť s tým k lekárke ?

Ruby007

Zdravím mám 22 rokov. Nahmatal som si zhruba pred dvoma mesiacmi na pravej ruke malú hrčku pod kožou asi tak 15cm nad zápästím. Hrčka je tvrdá asi ako chrupavka o priemere 0,9cm približne. Dá sa s ňou hýbať akokeby bola na nejakej šlache alebo svale to už neviem. Nebolí ma ani pri silnejšom stlačení. Každopádne by som sa jej rád zbavil. Neviete čo to môže byť? Ďakujem...

Tvorca

Silvana18: mám taký istý problém išiel som s tým ku ortopedovy a ten my povedal že to je ganglion (a podiaľ ťa bolí iba v prípade ked si nan pritlačíš) povedal my že mám isť na rehabilitacie.

silvana18

Ahoj, chcem sa opýtať, pred týždňom som si našla hrčku v oblasti zaprstnych kosti na pravej ruke, asi 0,5 cm, ktorá drží na šľache, ktorá hýbe ukazovákom (ja viem, zložito popísané :D ). no a ona sa hýbe pod kožou, keď hýbem zohýnam a vystieram ukazovák. Nevie niekto čo to je? Mám sa strachovať alebo čo s tým robiť? Ďakujem za odpoveď.

letinka

Ahoj Nika vedela by si mi bližsie definovat tu lampu,kt. ti v salone pomohla rozpustit ganglion?Dakujem za odpoved.

Nikaaaa

Ahojte, aj ja som to mala-gangliom a chceli mi to vybrat. Mama ma ale v salone taku "lampu" a zoparkrat som na tom bola az sa mi to rozpustilo. Potom sa to vratilo o rok, znova som si dala tu lampu a uz mam, nastastie, (klop klop:D) asi dva roky pokoj:) keby daco piste mail. Vybrat som si to nedala, lebo lekari na Slovensku...do pravej ruky im nedovolim mi rypat