Rodicia

lelja

mooje, moja mamina to oznámila celej rodine telefonicky, že som to dostala.... som myslela, že infarkt chytím:-))) ale som jej odpustila... vaša lejla

tina

Ahojte, ja sa rozpravam s mamou o uplne vsetkom... nic nevynecham a super si rozumieme a vzdy mi dobre poradila. Nikdy by som ju nevymenila za nijaku dobru kamaratku (to nehovorim, ze kamaratky nemam).

jolanka

Sofi,a ako to mama mala podla teba povedat,ved je to normalna vec,ktoru zena zaziva, kazdy mesiac a pre tvojho otca je to tiez uplne prirodzena vec,ze to zeny maju.Podla mna mu to velmi pekne oznamila Nebolo by horsie keby mu povedala,ze mas kramy...

jolanka

ahoj vlocka,pises,ze nemas komu hovorit take veci,ale pokojne chod za maminou,vies mama sa ta mozno nepita, pretoze ti dava urcity druh sukromia,nie, ze by ju to nezaujimalo,ale pravdepodobne nechce aby si si myslela,ze je zvedava ,tak to proste len skus,vies ja som tieto veci tiez nechapala,myslela som si, ze to mamu nezaujima, ze to bude pre nu sranda a podobne,teraz vsak mame uplne iny vztah a to len tym,ze ja som zacala rozpravat.

sofija

kiwemai,moja mama tiez povedala ocovi kedy som dostala prvu menstruaciu ale takym trapnym sposobom ze az a to : budeme potrebovat maly kalendarik Sofija to dostala som myslela ze ju zabijem

Vločka

ahojte, u mňa je to tak, že ja sa ani nemám komu zdôveriť...nikdy som nebola tak vychovávaná-teda aspoň si to nepätám- žeby som sa rodičom s niečim niekedy zdôverila. S ocom- s ním sa už poriadne ani nerozprávam,aj to "ahoj" mu už vravím iba cez zuby, nejako si ku mne s bratom v tomto smere nevedel nájsť cestu...a mamka? s ňou sa dá oveľa lepšie porozprávať, ale zase veci čo sa týkajú mňa osobne, ostávajú tabu...aj keď niekedy fakt som potrebovala poradiť, nič som radšej jej nepovedala- lebo som jej nechcela pridávať "ďalšie problémy" kt. mala dosť a občas aj teraz má...a tak nejak to ostalo až doteraz...Kedy som mala 1menzes, bola na 1gyn. prehliadke, alebo 1 láska, vzťahy...- v tomto smere moji rodičia o mne nič nevedia. Občas mám takú chuť a nutkanie jej niečo, či už s dobrým ,alebo aj zlým zdôveriť, ale neviem to zo seba dostať. A takú "naj" kamošku žial ani nemám a neviem či by som sa jej vôbec dokázala zdôveriť- kedže v tom ani prax nemám.

kiwemai

joli, je pekne, ze si tvoji rodicia tak pekne doveruju...u nas to tak zial nieje, tak aj preto nechapem, preco mu mamka vsetko o mne vykeca...oni voci sebe neprechovavaju moc velku doveru...akoby sa to medzi nimi vytratilo...ved ked boli mladi, tak si museli verit, ci nie? oco na mamku ziarli, nachadza jej frajerov a to je nezmysel, uplny vymysel...keby som mala povedat, kto niekoho ma, tak by som povedala, ze on ma frajerku a nie mamka frajera...oni si neveria...hlavne on mamke...obvinuje ju a uraza, tak ako aj mna...tak sa cudujem, preco mu vsetko vytaraka...

joli

moja mama by velmi chcela aby som jej vsetko hovorila,viem ze ju trapi ze sme sa odcudzili..ale proste neda sa to..Keby ze jej poviem nieco doverne,ona by k tomu mohla mat kopu vycitiek,kritik,mravnych rad a k tomu ten super nesuhlasny vyraz..v tom najhorsom pripade by sa mi snazila danu vec zakazat alebi by mi "pilila"usi ake hrozne a nespravne veci robim.. A mozno nie..ale prave toho sa bojim a prave to je velmi pravdepodobne a to ma moc zranuje..
Mimochodom kiwe,aj moja mama vsetko hovori otcovi..na druhej strane super vec,ze si tak doveruju..

kiwemai

ja ked nieco poviem mamke, tak ona vsetko povie ocovi...akoby on musel vediet vsetko...ved este aj to, ked som dostala prvu menstruaciu mu musela vykecat...tak nahlas to hovorila, ze som pocula...ale to bolo davno...ale ona mu hovori aj teraz vsetko...povedala som jej, ze sa mi to nepaci, ale ona ma nechape...a este svojej kamaratke o mne hovori aj take, co by nemusela:(