Rodicia

kiwemai

aj mne je luto, ze nemozem povedat svojej mamke vsetko...tak rada by som sa s nou porozpravala ako s dobrou kamaratkou...ked to sa neda...ja som mala zaujem, no ona nie...

joli

no ja mojim rodicom nehovorim takmer nic..nie ze by som nechcela..ale uz to tak proste funguje..ani neviem kedy sa to tak pokazilo..asi casom,lebo ked som sa nahodou nechala presvedcit aby som sa zdoverila,bud ma vysmiali,alebo nadali alebo mi to proste zakazali.Je to hnusne,ale klamem v com sa da..je mi to velmi luto ze to tak je,ale neviem urobit napravu.moji rodicia su velmi staromodni,skrupulozni,maju nazor ze medzi rodicmi a detmi nikdy nemoze byt rovnocenny vztah a nieco ako vymena nazorou alebo prediskutovanie niecoho problematickeho nehrozi. V dobrom zavidim kamoske,ze si s mamou hovori absolutne vsetko..No co uz..

sida1

Mila "nikam", akoby si mi hovorila z duse, ja som prezivala to iste. Ziadne diskoteky, zabava, chodenie von s kamaratkami, len praca a ucenie. Jedina rada pre Teba odo mna znie: Vydrzat a potom vypadnut z domu. Ja som tak urobila, je to tazke, ale mam o trosku viac sebavedomia a som ovela stastnejsia... :)) Drzim palce a vydrz to

sida1

Mila "nikam", akoby si mi hovorila z duse, ja som prezivala to iste. Ziadne diskoteky, zabava, chodenie von s kamaratkami, len praca a ucenie. Jedina rada pre Teba odo mna znie: Vydrzat a potom vypadnut z domu. Ja som tak urobila, je to tazke, ale mam o trosku viac sebavedomia a som ovela stastnejsia... :)) Drzim palce a vydrz to

sida1

Ahoj Zuzka, zalezi na tom, aky mas vztah s rodicmi. Ja som sa nezdoverovala uplne so vsetkym a teraz uz tiez minimalne. Vacsinou som si vypocula len kritiku a podcenovanie, takze som sa bala. Radsej som to dusila v sebe - nie je to dobre, ale zial, s kamaratmi som nemohla chodit von, naozaj len vynimocne. Nic zavideniahodne...

sjella

Ano. Mama vie vsetko. No. az na par malickosti.Ale ked je nejaky problem, idem za nou. Malokedy sa stane, ze ho najprv prediskutujem s niekym inym. No vsetko zavisi od toho aky mas vztah s rodicmi a aj to, aky mate pohlad na svet..

damaxy

som rodič a aj dcéra,no najskôr som bola len dcéra a na mojich rodičoch ma vela vecí štvalo,takže už vtedy som si povedala,že ja to mojim detom robit nebudem.Mala som predstavu,že budeme kamaráti a budem mat k nim úctu zodpovedajúcu ich veku.Lebo rodičovstvo si mnohí rodičia zamienajú s tým,že sú silnejší a preto ich deti musia počúvat a toto sa mi nikdy nepáčilo.Nikdy som ich nevysmiala a nevyzradila ich tajomstvá.Dôvera musí byt obojstranná a vtedy to funguje.

dara23

nikam..máš veľmi ťažké..veru nieje ti čo závidieť....podla toho čo píšeš usudzujem že máš asi tak 20 rokov...a to že ti rodičia doteraz zakazujú ísť von..je zvláštne..ved už konenčne musia pochopiť že nie si dieťa..neviem ako inak ti pomôcť len to že ak chceš sa možeš vyrozprávať zo všetkého čo ťa trápi .....