štitna žlaza

Príspevok v téme: štitna žlaza
nicoleta

ahojte ... mam 16 a som chora na stitnu zlazu beriam kazdy den euthyrox 100....jednu tabletku..... chcela by som sa opytat ze ake je to ochorenie a co to prinasa a ake ma to minusi ... pocula som ze ty co su chore na stitnu budu mat potom problemi v tehotenstve ... ze moze sa narodit nejake postihn. babo..... a kto z vas tiez je na nu chory tusim maam ju zvisenu ...

izzy

keby som mala tieto informácie o jode a enzymoch a ich ulohach v tele pred tromi rokmi, ked mi diagnostikovali struma nodosa a navrhli operacny zakrok, tak verte mi ze by som sa rozhodla inak. ale ktory lekar s vami pohovori o pricine vzniku uzlikov v stitnej zlase ? a pritom je riesenie mozno docela jednoduche, prijimat viac jodu.... takto nemam jeden lalok stitnej zlazy + hororovy zažitok z operacie.

nicoleta

ahaaa no tak dakujem ... no tak to dost fakt skodi a co s tymi chlebmi..... co to tam bolo spominane...???takze aj chlieb je neskodny alebo len niektore druhy? a aky chlieb by som mala jest . a co ak si budem da vat jod... v tabletkovej forme??? take vytaminy su tusim od walmarku zeee aj s rybych tukov....???ci milim sa

RNG

Jod, brom ,chlor a flour su halogeny. Poradie ako som ich napisal je podla aktivity. Jod je najslabsi, flour najsilnejsi.
Silny vytlaci chemicky slaby. Takze flouorovana a chlorovana voda nas pripravuju o jod.
Bromovana muka(kedysi bola jodidovana proti plesniam, potom to nahradili bromom)tak isto nas pripravuje o jod.
Kedysi sme dostali len v chlebe vyrobenom z jodidovanej muky miligram jodu denne. Potom jod prehlasili za skodlivy a nahradili jedovatym bromom a chlorom. Koruna na to bola nasadena uvedenim najedovatejsieho floru!.
A uz samotna denna odporucena davka stanovena v roku 1948 je absurdne nizka.
Podla tej davky sa jodiduje aj sol=velmi malicko!
Takze vysledok je, ze vsetci vnutrozemci trpia nedostatkom jodu a z toho vyplyvajucimi problemami(cysty, myomy, ciastocne aj acne, hrcky, tumory....
Tzv jodova reakcia pri akniach je len zvysene vylucovanie toxinov a nespravnych latok cez kozu=prudka detoxifikacia.PO case prestane a telo je detoxifikovane(vnutorne enzymaticke cistenie)
To je obdoba podobna Herxheimerovej reakcii, kde silny prostriedok zabije naraz tolko mikrobov, ze ich telo nestaci odpratavat a dostane sok.

kosa

kosa..... ale ved v soli je jod nie?? ked jodovanu sol kupujem.....hmm tak a voda ?? to tak skodi ....hh zistila som ze viem o stitnej velmi malo veci"!!!! tak ked mam znizenu tvorbu tych hormonov....... a neviete este comu by som sa mala vyhybat.

RNG

Z potravin bohatych na jod su hlavne morske rastliny(odtial aj Japonci dostavaju jod) ako kelp, spirulina a hlavne kombu
Pre nasinca dostat vacsie davky jodu je mozne aj transdermalne(cez kozu) pouzitim jodovej tinktury natretej napr pod pazuchu, u zien na spodnej strane brucha, 10-15 kvapiek raz do tyzdna.
Ak jodovy flak zmizne za skor, nez 24 hodin, telo ho do seba nasalo, lebo ho potrebuje.

mira

Myslím, že dobrý lekár je ten, ku ktorému sa pacienti nemusia stále vracať. Pretože po pár návštevách by ich mal VYLIEČIŤ a nie udržiavať v chorobe.
Tvrdenie o nevyliečiteľnosti chorôb je klam farmaceutických spoločností.