štitna žlaza

Príspevok v téme: štitna žlaza
nicoleta

ahojte ... mam 16 a som chora na stitnu zlazu beriam kazdy den euthyrox 100....jednu tabletku..... chcela by som sa opytat ze ake je to ochorenie a co to prinasa a ake ma to minusi ... pocula som ze ty co su chore na stitnu budu mat potom problemi v tehotenstve ... ze moze sa narodit nejake postihn. babo..... a kto z vas tiez je na nu chory tusim maam ju zvisenu ...

hypofunkcia

nicoleta, mas znizenu tvorbu hormonou stitnej zlazy, levothyroxin, euthyrox napomaha zvysovat tvorbu tychto hormonov.a to ze mas vacsenu stitnu zlazu je preto,lebo tvoje telo sa to snazilo kompenzovat-zvysil sa objem stitnej zlazy, tkaniva, kde sa syntetiz.hormony stit.zlazy.bohuzial,ani to nezvysilo tvorbu.ide o reakciu.

nicoleta

no ja som s toho debil...:D....tak mam hh zmensenu????ked mam napisane zo sona ze T.č ešte zväčšená, dobre echogenná, nehomogennej štruktury obojstranne prítnmé hypoech ložiská a ojedinele pruhovit... prjadnenia ,okolie bpn. TSH vyššie....a predpis Euthyrox 100------- tak mam znizenu cinnost alebo zvisenu....... a co to este znamena ze Brucho bpn. Hepar, lien nezv palpačne nebolestiive . TK:110ú68...alebo ked ku koze napisane ze skler nepritomny .... dakujem ak mi to vysvetlite:)))

mira

Ku cti Japoncov slúži i to, že prijímajú jód v prirodzenej forme morských plodov a morských rias. Hrčky, myomy a pod. nemajú hlavne preto, že nekonzumujú mlieko a výrobky z neho a mäso rybacie. O ich priemernom veku vedia všetci.

tajana123

Milluska,prosim nezavadzajte ludi,ja som sa niekolko rokov liecil na HYPERthyreozu a uzivala som Euthyrox.Je to uplne bezne ze podanaim hormonu "zvonka"sa utlmi nadprodukcia hormonov vlastnej SZ.Niekedy sa k tomu pridavaju aj dalsie lieky blokujuce prodikciu hormonov-vtedy Carbimazol,dnes su mozno aj ine,bolo to uz davnejsie.Netreba sirit paniku a dolezite je aj komunikovat hlavne so svojim lekarom.No a samozrejme nebyt odovzdany a prevziat zodpovednost za svoje zdravie.Prajem vsetkjym pekny den a pohodu v dusi.

RNG

Miluska, prave ze to nie je vec nazoru. Vyskum uz v osemdesiatych rokoch dokazal(mozem ti poslat nejake materialy na to)ze mame nedostatok jodu, ktory sa podiela nielen na hormonoch, ale aj na enzymoch, ktore odstranuju rozne hrcky, uzliky, cysty, myomy, hyperplazie, a tumory.
Najjasnejsi dokaz toho je Japonsko, kde maju tychto nefunkcnych tkaniv a smetisk v tele podstatne menej, nez my a ich celkovy prijem jodu STATISTICKY PRIEMERNE je 12.5 mg denne, co je vyse 80 nasobok odporucenej dennej davky(150 mcg), ktoru napr na Slovensku aj v inych krajinach vacsina ani nedostane.
Ak mas vyskumne materialy na rast uzlikov z jodu(tj vysledky lekarskeho vyskumu, nie len lekarske tvrdenia, kde zvysene davky jodu proti sucasnym prilis nizkym sposobuju "uzliky, prosim posli mi ich, rad by som ich videl) Zatial musim doverovat vyskumu, ktory tvrdi opak, hlavne ked je podporeny zdravotnym stavom vyse 100 milon ludi len v Japonsku.
Tradicne medicina je velmi pomala v primani novych pohladov na veci.Hlavne ked su revolucne rozdielne od doterajsich nahladov. To poskodzuje renome lekarov a preto sa radsej organizovane brania proti tomu. Taka je smutna skutocnost.
A potom do toho prichadza hladisko ziskov a hrubeho obratu celeho medickeho priemyslu.
Ked im to ohrozi prijmy, tak radsej nove veci potlacia. Nie jednotlivi lekari, ale ti, ktori ovladaju medicky priemysel, investori(poistovne hlavne, farmaceuticky priemysel, investicne skupiny vlastniace nemocnice, vyrobcovia medickych zariadeni a pod).