štitna žlaza

Príspevok v téme: štitna žlaza
nicoleta

ahojte ... mam 16 a som chora na stitnu zlazu beriam kazdy den euthyrox 100....jednu tabletku..... chcela by som sa opytat ze ake je to ochorenie a co to prinasa a ake ma to minusi ... pocula som ze ty co su chore na stitnu budu mat potom problemi v tehotenstve ... ze moze sa narodit nejake postihn. babo..... a kto z vas tiez je na nu chory tusim maam ju zvisenu ...

RNG

nuz ked sme uz pri tejto teme, pozrite aj na tuto tabulku, kde LNA je zmes omega 3 olejov, LA je zmes omega 6 olejov, 28:1w9 je skratka pre olejovu omega 9 kyselinu a ostatne su len podla poctu uhlikov v retazci
curezone.com
Tam tekvicovy olej moze mat az 15% omega tri a nemusi mat nic, zrejme podla odrody.
Co je ale velmi dolezite je, ze nam treba rozne omega 3 oleje, tj je dobre ich dostat z roznych zdrojov. V rybe su ale koncentrovane viacere potrebne, cize rybacie oleje a koncentraty hlavne zo diviokych(nie pestovanych) severskych morskych ryb su pre nas velmi cenny doplnok potravy, nech si mira mysli co chce.Nakoniec je to dokazane v tisicoch lekarskych studii.
A DHA potichu pridali aj do detskej vyzivy v USA, kedze zistili ze to produkuje statisticky deti s vyssim inteligencnym kvocientom, az o 10 bodov!!!Tak isto ich postupne pridavaju aj do mineralovych zmesi pre tehotne zeny.

elessar

MIRA...neviem, odkial mas info, ale fakt nie je spravne. omega 3 obsahuje z bezne dostupnych iba repkovy olej, aj to nie vela. dalej potom lanovy olej (treba davat pozor, rychlo sa znehodnocuje a znehodnoteny moze byt zdraviu skodlivy), myslim, ze aj tekvicovy (tu si nie som celkom isty) a olej z vlasskych orechov, ktory je vsak beznemu smrtelnikovi pre vysoku cenu nedostupny.
kto chce mat dostatocne mnozstvo omega 3, mal by papat hlavne rybi olej (hlavne lososovy) a lanove semiacka. aj maso ho obsahuje, ale malo.

RNG

mira , zmen si zdroje informacii. Zrejme tam pisu ludia, co sa do toho velmi nevyznaju.
Rozbor slnecnicoveho oleja
Sunflower oil contains predominantly linoleic acid in triglyceride form. The British Pharmacopoeia lists the following profile:[1]

Palmitic acid : 4 - 9%,
Stearic acid : 1 - 7%,
Oleic acid : 14 - 40%,
Linoleic acid : 48 - 74%.
...
nikde tu nevidim omega 3 kyseliny uvedene.
Tu je zoznam vsetkych omega 3 kyselin(olejov):
[edit] List of n−3 fatty acids
This table lists several different names for the most common n−3 fatty acids found in nature.

Common name Lipid name Chemical name
16:3 (n−3) all-cis-7,10,13-hexadecatrienoic acid
α-Linolenic acid (ALA) 18:3 (n−3) all-cis-9,12,15-octadecatrienoic acid
Stearidonic acid 18:4 (n−3) all-cis-6,9,12,15,-octadecatetraenoic acid
Eicosatetraenoic acid 20:4 (n−3) all-cis-8,11,14,17-eicosatetraenoic acid
Eicosapentaenoic acid (EPA) 20:5 (n−3) all-cis-5,8,11,14,17-eicosapentaenoic acid
Docosapentaenoic acid (DPA),
Clupanodonic acid 22:5 (n−3) all-cis-7,10,13,16,19-docosapentaenoic acid
Docosahexaenoic acid (DHA) 22:6 (n−3) all-cis-4,7,10,13,16,19-docosahexaenoic acid
24:5 (n−3) all-cis-4,7,10,13,16,19-docosahexaenoic acid
Nisinic acid 24:6 (n−3) all-cis-6,9,12,15,18,21-tetracosenoic acid

[edit]
Zdroj omylov pre ludi je podobne nazvoslovie:linolenic(omega 3) a linoleic (omega 6)

Mimochodom to iste plati na "pseno", aj mak.
Zrna bohate na omega 3 z kultivovanych rastlin su len lan, quinoa a salba(chia).
Nas najlepsi zdroj narozne omega 3 su zatial stale len niektore riasy,rybaci olej(to maju z rias), zivocisne produkty z volne pasuceho sa dobytku a hydiny a lanove semeno.
Kedze ale potrebujeme viacero tych omega 3 a nevieme si ich vyrobit, lanove semeno ako zdroj nepostacuje.
A v tele zacina substitucia, nahradzovanie roznych omega 3 inymi olejami, co vedie k oslabeniu a degradacii organizmu.
.....
Pritom sa cely problem da velmi lahko odstranit zmenou stravy, pridanim potravin bohatych na omega 3 oleje .
.....
(A hlavne sirenim spravnych informacii o zdrojoch omega 3...)

mira

Citát z www.vitaminy.doktorka.cz :Tzv. "primitivne diety" su bohate na EPA DHA na rozdiel od moderného psobu stravovania. mnoho vedcov a lekárv preto verí, že väčšina ľudí, stravujúcich sa typickou západnou kuchyňou pravdepodobne konzumuje menšie množstvo EPA a DHA než je optimum. "
www.zdrava vyziva-doktorka.cz uvadza ALA kyselinu ao bohato zastúpenú v ľanovom oleji, ďalej v zelenej zelenine, na ďalšom mieste v slnečnicovom oleji. Na inom mieste poukazuje na zvýšenú potrebu omega 3u ľudí, ktorí konzumujú nasýtené mastné kyseliny, u diabetikov, pri vysokom tlaku, reumatickej artritidea mnohých ďalších.

mira

Biologicky pestovane zrniny - pseno, a ine sezamove semena, mak a ine, strukoviny a ine ich maju dostatok.
Vyhladajte si spolahlivejsie info a nejedzte potraviny z velkochovov a chemickeho polnohospodarstva potom vam nebudu chybat.

RNG

fakt je ze omega 3 oleje sa nenachadzaju v nasich beznych zrninach(pseniva, raz ovos jacmen kukurica ryza).
Nachadzaju sa v malom mnozstve v niektorych orechoch a znacnom v niektorych divokych travach, lanovom semene, quinoe a hlavne v salbe(chia semeno, potrava inkov) a podobne. Preto volne sa pasuci dobytok a hydina maju dostatocne hladiny omega 3 v mase, masle a vajciach, ale nie intenzivne chovane.

A to plati aj na farmarsky pestovane ryby(dnes v obrovskych sietiach chovane zrninami.

Kto si to chce overit, moze si to najst v tabulkach rozborov jednotlivych zrnin, pripadne olejov z nich vytazenych. Ja som to namatkovo spravil, aby som sa uistil, ze moje medicke zdroje informacii nerozsiruju bludy.

eee

Ved prave toto je ten problem.Akupunktura nelieci.Akupunktura moze zmiernit bolest napr.svalov,ale urcite nie je vsemocna,jak to tu mjanik propaguje a kazdemu husti do hlavy.Je fakt chore odhovarat ludi od operacie a tlacit im kaleraby do hlavy s tym jak akupunktura vsetko vylieci.

kosa

pravda je taka,

necakaj na OBVODAKA az ti povie ze mas choru stitnu zlasu lebo to bude vo faze ked:
1;budes mat rakovinu
2; bude ti vnucovat vyoperovanie SZ

snas sa sam o regulaciju tvojho zdravia.

kosa

eee,
akupunktura je dobra vec ale len v rukach odbornika.
jeden z nasich pacientoch ( mal problem zos klbom) sa dal na akupunkturu-zaplatil skoro 50,000 korun, zial mu nepomohla a aj tak mu urobili umely krb pardon klb.
Niekotry zlodeji nepoucia chorych a tvrdia ze akupunktura je vhodna na vsetko.
NIE JE TO PRAVDA. PRED AKUPUNKTUROV TREBA ABY ODBORNIK POVEDAL AKO RIESIT PROBLEM.
akupunktura sa ale moze pouzivat ako pomocna liecba.