atopicky exem

Jovanka

ja som ako dieta mala ekzem otrasny a teraz ho ma moj syn ... Mne sa z neho podarilo vyrast a dost tak silno pomohlo aj jadranske more... Malemu vsak neprechadza a more akoby ho drazdilo, tak mu ho zvlastne zduri a tak skusame dalej co by zabralo ... teraz sme na protopan sade a ta po tretom naneseni sposobila vidietlne zmiernenie cervenych flakov a svrbenie ... tak uvidime ako to pojde dalej ale zatial to vyzera slubne

danielaaa

Boze ked vidim tie trapne komentare, ze treba cistit creva a pod. je mi na grc, atopicky ekzem mam od 1 roka, teraz mam 24 a clovek sa ho nikdy natrvalo nezbavi, moze ho max. zmiernit

maricenka

kubko s tym mal velke problemy. lekarka nam dala kortikoidy aj antibiotika v masti. cim je starsi, tym ako keby jeho organizmus bol odolnejsi, imunnejsi. na udrziavanie pouzivame bepanthen a menalind derm. toto nam zatial staci. je to neprijemne. verim, ze mu to uplne prejde...

karolblava

Na kazde dieta funguje nieco ine. Atopicky ekzem je v podstate prejav alergie. Takze treba zistit, ci je to na nejaku konkretnu potravinu, pel, prach,... Urcite pouzivat pracie prasky, mydla a kremy pre alergikov. Snazit sa vylucit zo stravy rafinovany cukor. Inak vela natierat. Nam teraz namiesal lekar nejaky liek - je to tekuty puder s nejakou mastou, neviem ale akou, treba sa popytat lekara a funguje to perfektne. A velmi pomaha pobyt pri mori. Idealne je Chorvatsko, kde nie je piesocna plaz - piesok moze ekzem zhorsit. Ale na webe je plno stranok o atopickom ekzeme.

maricenka

nas kubko ma horsi ekzem ako sara. zistili sme, ze ma alergiu na kravske mlieko. nakolko ho kojim, musela som prestat konzumovat cokolvek "kravske". pomohlo. a na ten zvysok, teda suchu pokozku poizivame tak ako pri 2rocnej sare bepanthen.

kppa

Moj syn ma atopicky ekzem, zacalo to asi v druhom mesiaci tzv. detskou pubertou - male vyrazky na pokozke a seboroa v hlavicke. Jedno ustupilo druhe sa objavilo az to preslo do mokvaveho ekzemu na lickach, krku a za uskami.Obzvlast sa to zhorsilo po natreti s Excipialom, ktory obsahuje UREU.Mali sme rozne maste aj kortikoidne aj premastovacie a s odstupom casu a po vynalozeni znacneho financneho obnosu som prisla len na jedine....chce to cas!Mamicky, nedajte sa oblbnut roznymi reklamnymi a drahymi produktami, majte svoju hlavu!Preliecte, verte koznemu, je to beh na dlhu trat, hlavne pri tychto najmensich...nespia, placu, budia sa, skrabu, ulavte im liekmi, ale vsetko s rozvahou!Budeme mat rok a uz to ustupuje, verim tomu, ze to suvisi s imunitkou, mali sme aj malo zeleza...prejavy este su, ale uz to je ovela lepsie, len vydrzat!Zial, usli sa nam taketo deticky, ale to neznamena, ze je koniec...vsetkym mamam prajem pevne nervy, podporu rodiny.Este skusime liecitela Dedika, liecenie v Travnici, ale nikdy viac drahe produkty ako Colostrum, Aloe a pod.Dviha sa mi zaludok co vsetko dokazu ludia ponuknut malym detom a rodicom uz aj tak vystavenym z penazi a nervov.

pe84

ja tiez odporucam masticku bepanthen, nedrazdi pokozku, ani velmi citlivu, dietatko to nestipe, nijak mu nevadi, rychlo sa mu vstrebe, takze nie su ani flaky po obleceni no ale najdolezitejsie je, ze aj zaberie rychlo ulavi, prelieci...

Leonka77

ja mam ekzem v dobrom stadiu uz dlhsiu dobu a myslim ze to velmi zavisi od stravy.u takeho maleho dietata je to tazsie ale urcite pomoze menej cukru a mliecnych vyrobkov a na premastenie pokozky je najlepsia modra indulona a kokosovy olej, ale ten len bio 100%. vela stastia :)

ducci

vyskusaj masticku bepanthen - nam velmi pomohla pri zapareninach ale je tam pisane, ze je aj na atopicky ekzem... ma neskodne zlozenie a za vyskusanie nic nedas :)