Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost

Príspevok v téme: Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost
poliewoocka

Zakladam tuto temu,pretoze si myslim,ze sa porobilo uz vela chyb,koluje mnoho velakrat nepravdivych mytov.Kedze mnohym z nas zalezi na zdravi a udrziavani si postavy,najdete tu zopar rad,ako dosiahnut to,po com tuzite.Mozete sa inspirovat,kombinovat,ale aj pridavat rady.
Ak chcete chudnut a schudnut,udrzat si postavu,citit sa fit a pritom sa nestresovat kadejakymi dietami(ktore su nezdrave,jednotvarne a obmedzuju)musite si navyknut na taky styl zivota,ktory vam vydrzi naveky.Nechudnite narazovo,ale dodrzujte urcite zasady.Kila pojdu dole,tak,ako sli hore a nevratia sa.Vedci odporucaju pre trvale chudnutie zhodit max. 1 kg za mesiac.Navyse,pre adolescentov je dolezite poznamenat,aby nedietovali narazovo,to by im len uskodilo,pretoze pre spravnu funkciu tela a optimalnu homeostazu potrebuju komplexnu stravu.
Dam vam par tipov:
-ranajkujte!Ranajky su dolezite,mali by byt vyzivne,komplexne.Celozrnne pecivo,chuda sunka,vela zeleniny.
-vela pite!Pite stale,aj ked nemate pocit smadu.Ked si telo pyta vodu,uz je neskoro.Vypite kazdu hodinu za pohar vody.
-pite nesladene vody a bylinkove caje.Nepite rovnaku mineralku,vystriedajte vsetky znacky.Bylinkove caje su zaroven aj vhodnymi antioxidantami.Zihlavovy caj je vhodnym detoxikantom,ale nie je vhodne ho pit dlhodobo,lebo zanasa organizmus.
-jedzte castejsie a male porcie.Udrzite si tak metabolizmus culy a aktivny.Nejedzte narazovo,to len zatazi vas zaludok.
-neodopierajte si maskrty.Tym sa len vyhecujete k tomu,ze pri najblizsom zlome zjete vsetko,co vam pride pod ruku.dajte si kludne cokoladu,aj chipsy...ale v obmedzenom mnozstve
-Jedzte pomaly,jedlo dobre prezujte.Naberajte si menej,pamatajte,ze hlad ma velke oci a "zaludocny" nerv je opodzeny,takze,ked citime pocas jedenia sytost,sme uz plni.Nedojedajte nasilu vsetko,co mate na tanieri,ak ste uz syti.
-pred jedlom aj pocaj jedla pite.Zaplni sa vam tak zaludok vodou.
-pite nalacno odstatu prevarenu vodu,do ktorej ste pridali stavu z citrona,je to pradavny "napoj krasy a zdravia"
-cerstvy ananas a jablcny ocot odburava tuky a chudne sa lahsie
-pouzivajte panenske rastlinne oleje,kde sa len da.Pri tepelnej uprave jedla netreba,vtedy sa narusa dvojita vazba v tuku a stracaju sa esencialne vlastnosti
-nenakupujte hladni!NIKDY.
-servirujte na modre taniere.Znizuje to apetit.
-ak mate neprekonatelnu chut na sladke,dajte si jablko.Pomaha,aj ak si umyjete zuby.
-vsetko robte so svihom,neopustajte sa.Spalite viac kalorii.
-cvicte,pohybujte sa na cerstvom vzduchu.Hocikedy cez den napinajte iste svalove skupiny.
-pri sprchovani striedajte teplu a studenu sprchu,rozprudi to krv v povrchovych cievach,vyskusajte aj masaz specialnou hubkou

TAKZE: nechudnut dietami,ani tabletkami,ale dodrziavat iste pravidla.Cvicit,cvicit,cvicit...svaly su mensie a tazsie ako tuk,tak sa neorientujte podla vahy.Svaly potrebuju viac energie na existenciu,preto mozu svalnati viac papat.

stuart999

zdrava strava a šport. Kup si bicykel, alebo kolobežku a kludne na nej jazdi cele hodiny a uvidiš, ako sa telo spevni a vahu si udržíš

Milok

ja som chcela chudnut, kupila som si bicykel, kolobežku a jazdim pravidelne, venujem sa tomu, zdravo jem. Ked deti jazdia na bicykli Rascal tak za nimi bežim.Dam vam potom vediet, ako sa mi podarilo schudnut

amelianov1117

zdravá strava určite, ale mne dosť aj pomohlo si kúpiť váhu, ktorá mi ukazuje percento tuku a ostatné parametre, dosť to motivuje to vidieť v aplikácii

Dorca113

Základom je zdravá strava a pitný režim No ale horšie je,že potraviny nie sú také zdravé ako dakedy vezmite si že denne by naše telo malo dostať 34mikroživín vápniku a keď 1 banán ma 2 mikroživiny vápnika tak denne by sme ich museli ziesť apoň 17 čo pri našom štýle života nie je možné a to vravím len o vápniku čo všetky vitamíny omega 3 mastné kyseliny a.... keby sme sa všetci stravovali tak ako máme tak nikto nemá prebytočné kila

ale ja som objavila jeden užastný výrobok ktorý obsahuje všetko čo by sme mali za deň ziesť a je to v podobe koktejlu čiže je to aj chutné ak chcete viac info tak na dorotavaltrova@gmail.com

moletka

krásne telo napíš aj sem ako sa ti podarilo schudnúť. Nemám facebook a zaujímalo by ma to, pretože aj ja potrebujem dať dole dosť kíl.

krasne telo

ahojte ja sa musim pochvalit a tiez tu prispiet pretoze som schudla skoro 20 kil a pomohla som si popri tom aj zdravotne brala som 6 druhov tabliet a teras neberiem uz ziadne
mala som 127 kil a teras mam uz len 104kg a citim sa skvelo ak by ste niekto chceli poradit ako na to tak ma kontaktujte na facebooku pretoze tu tak casto niesom :)
a tam mam aj fotky :) jopoj ako sa tesim :)
facebook :katarina rybka simcova