DôLEžITé

jaja

a myslím si, že som prípad z mnohých, neprehánam a každá jedna z vás nemôže mať istotu, že sa to nestane práve jej (neprajem, ale podla mna ked nesadne hak, tak nevieš, čo sa môže stať)! ale to je len môj osobný názor...

jaja

ja neviem, ale myslím si, že dievčatá 15-18, možno aj viac r. majú málo informácií! lekári im nič nepovedia, iba predpíšu hak!!! možno tá chudera ani nevedela čo sa s nou deje, a na to doplatila...

jaja

maxi- názory KDH sú mi ukradnuté, a kôli tej jednej značke hak- bellare, sa mi názor na túto formu ochrany zmenil o 360 stupňov. píšem svoj názor- z vlastných skúseností, a je to každého vec, či to berie či nie. ty si svetlá výnimka, ale nevieš čo bude po vysadení, či to chceš brať celý život??

[zruseny12]

A NEMAME PRAVO ANI TU 17-NAST ROCNU ODSUDZOVAT,LEBO NEVIEME AKO TO PRESNE BOLO LEN BOH JE SVEDKOM,MOZNO ANI NEVEDELA,ZE TO MA POVEDAT LEKARKE,BOLA VELMI MLADA.JA MAM 40 ROKOV A KED IDEM K AKEMU KOLVEK LEKAROVI TAK POVIEM MU VSETKY MOJE PROBLEMI,LEBO MUSIM AK CHCEM ABY MY POMOHOL,ALE PRI TOM SI PRIPADAM AKO HYPOCHONDER,A NIE KAZDY LEKAR TIEZ RAD POCUVA VSETKO, CO MU HOVORIS,ALE ZASE TYM NECHCEM POVEDAT,ZE NA VINE JE JEJ LEKARKA,TO JE LEN VO HVIEZDACH, CO SA STALO A NIKTO NEVIE PRESNE, CO TAM BOLO,ALE TREBA O TOM HOVORIT,LEBO JE VELA DIEVCAT, CO AJ FAJCIA A BERU HAK.DNES ZASE HOVORILI O TOM,ZE JE TO NEBEZPECNE PRE DIEVCATA POD 35ROKOV A ESTE K TOMU FAJCIA,ZE SA MOZE VYTVORIT KRVNA ZRAZENINA A MOZE DOJST AJ K SMRTI,LEBO PRI FAJCENI SA STAHUJU CIEVI...A NAJNEBEZPECNEJSIE, ZE VRAJ JE TO PRE DIEVCATA POD 35 ROKOV...

[zruseny12]

maxi,ja nechcem jaju zastavat,ale ako mozes napisat,ze je nastvana,sak ona len napisala svoj nazor ako kazdy iny...ale mas aj Ty vo vela veciach pravdu.A ZALEZI TO LEN NA KAZDIM AKO SA ROZHODNE,TU SA PISU LEN SKUSENOSTI A AJ TAK SI KAZDY UROBI CO MU VYHOVUJE,ALE NIE JE NA SKODU NAPISAT SVOJE SKUSENOSTI,LEBO TOTO CO JEDNEMU POMOZE DRUHEMU MOZE POSKODIT...

zwedavus

viete, ja by som to povedala asi takto.. HAK uziva velke mnozstvo zien.. niektorej velmi pomohla, inej nie.. niektore si ju tym padom velmi pochvaluju, ine sa jej vzdali.. proste je to kazdeho osobna vec, ci ju chce alebo nechce brat.. tu sme sa vyjadrili taktiez viacere.. ja osobne nie som za, ale teraz nenahovaram ostatne baby, aby s tym skoncovali.. je to kazdeho SUKROMNA vec.. kazda rozhoduje o tom sama a tym padom si berie rizika na seba.. ja som mojim prispevkom chcela zdoraznit, aby si zvacsa mlade holky pozreli co HAK vsetko obnasa.. teda VSETKY zeny by si to mohli pozriet.. a nie len to, v com to ma vyhody, ale hlavne ake to so sebou aj prinasa negativa.. ak aj napriek tomu to chcete brat, berte to.. je to vasa vec.. no a to co sa stalo.. je scasti vinna ta baba, ale mala len 17 a mozno sama nevedela do coho ide.. takze ja ju urcite nesudim.. bola blbost zatajit to pred svojim lekarom, ale to uz je neskoro vycitat jej.. samozrejme, ze taketo pripady byvaju velmi ojedinele, ale aj tak by sa im mal prikladat vyznam.. ved clovek nikdy nevie co sa stane.. takze tolko som chcela..

maxi

jaja; chapem ze si mala problemy s HAK, tak si nastvana, sorry ale prehanas. Ja uzivam HAK 10 rokov, nikdy som nemala ziadne problemy a neviem si predstavit zivot bez nej. To ze umrie jedno dievca, na svoju vlastnu nezodpovednost, o tych troch nic neviem, a tisicky zien na celom svete problemy nemaju. Ovela viac ludi umiera denne pri autonehodach. Na letaciku je uvedene, ze nesmies fajcit. Tak ako vsade pisu, ze fajcenie sposobuje desiatky chorob. Nikto to neberie vazne, kym neochorie. A este nieco, KDH a podobni aktivisti presadzuju, aby zeny neuzivali HAK, muzi kondomy, aby neboli povolene potraty. V mene viery alebo v mene moci? Viete si taky zivot predstavit? Tisicky nechcenych deti, zahodenych, zavrazdenych. Zijeme v realnom svete, nie v nebi.

[zruseny12]

no je to pravda kym je clovek mlady mysli si, ze sa mu nic nemoze stat a berie to na lahku vahu...ale malo by sa pisat poriadnymi pismenami na krabicky,velmi dolezite citat pribalovy letak a nefajcit pri pouzivani...no mi to nevyriesime...kazdy sa musi sam rozhodnut...