Vedľajšie účinky Roaccutane

Príspevok v téme: Vedľajšie účinky Roaccutane
jjajo

je tu niekto kto bol lieceny tymto liekom? ake ste mali vedlajsie ucinky?
aa ho uzivam 3 mesiace akne sa mi velmi zlepsilo uz mam ovela menej aj tych podkoznych pupakov.Lenze sa asi zacinaju prejavovat vedlajsie ucinky co sa tyka psychiky.Som velmi naladovi v niektorich chvilach som akoby uplne iny clovek.Dokazem sa nahnevat za akukolvek hlupost a aj na samovzradu myslim dost casto a niekedy mam obrovske nutkanie to spravit.A to nutkanie je dost silne a to len z malych problemou.Naozaj je ten liek takto schopny ovplivnit cloveka? Mal tu niekto podobne priznaky?

Genesis

moj brat dostal z roacutanu ireverzibilnu depresiu

akne mu sice preslo ale uz 5 rokov chodi na psychiatriu a berie antidepresiva

takze rozhodne nedoporucujem

KETIKE

Ahojte, ja som už absolvovala liečbu roaccutanom pred 2 rokmi, 2 roky som mala pokoj a teraz sa mi zase začalo tvoriť akcné :( Tak som sa rozhodla, že zase podstúpim liečbu- nemala som veľa vedľajších účinkov- len veľmi suché pery a oči a niekedy pocit smútku..Aj každý mesiac, čo mi doktorka brala krv, tak som mala super výsledky, takže dúfam, že mi ho opäť predpíše a budem môcť podstúpiť liečbu a dúfam, že už naposledy :)

RNG

Nuz v USA roacutane/accutane/isotretinoin pouzilo vyse 13 milion ludi, kym ho konecne prestali vyrabat a distribuovat.Nie kazdy bol nim poskodeny, len asi 5% uzivatelov ma z neho permanentne dozivotne nasledky.Niektori az smrtelne.A narodilo sa plno deti deformaovanych prave vplyvom isotretinonu.
Teraz tie statisice poskodenych sudia vyrobcu
www.accutanelawsuit.net

Ale ed nechcete pocuvat na fakty a napriek tomu riskujete pouzitie tejto nebezpecnej drogy, tak si koledujete o jej nasledky. Potom uz plakat a stazovat sa nepomoze, sami ste si na pricine, boli ste upozorneni dostatocne.

kashk

Roccutane jee velmi dobry a uciny liek ,,ja ho beriem len krako ale brat ho bral dlzsi cas aa hovoril ze jeto najlepsie co moze byt ,, vedlajsie ucinky suu len dvee 1.vyschinanie /praskanie pier 2.vysusovanie oci

Pre prvy aj druhy pripad mi kozna doktorka predpisala borovu mast na usta a na oci umele slzy napr visin ,,, ak usta zacinaju praskat too je znak ze LIEK ZABRAL,, a s tymi ocami zeby som ich mal vysusene alebo ine ako pred ty takk too nie,,ta

Potom pisete zee vedlajsie ucinky ako depresie,naladovost,samovrazdy a nwj jake bludy .
Ako som pisal su to totalny bludy poznam viac ludi co bralo ten liek tak ako jaa a ziadne tie priznaku ktore ste uvadzali nemalii,

JE to vynikajuci liek rano10tku vecer20ku ,,jedine co mu mozno vytknut je to ze je silny na pecen a preto ich nezapijat na laco a ked nestihate nieco "zakusit" zapijajte ich mliekom

hapg

Roaccutane je super liek. Zdaleka nemam 16 rokov a nemam jediny neziaduci nasledok z jeho uzivania. Len krasnu plet bez akne a jaziev.

hovadko

Ahojte, ja používam Roaccutane už asi mesiac. Takmer všetky vyrážky mi už zmizli, či na hrudi, chrbte a dokonca aj na tvári, kde to bolo velmi problematické. (mám 16 rokov) a beriem každý deň 50 mg týchto tabletiek - ráno 30 mg, večer 20 mg. Nejaké extrémne vedľajšie účinky okrem vysúšania pier zatiaľ nepociťujem. Aj keď, včera som sa začal dosť zvláštne správať. Z ničoho nič som sa strhol zo spánku a mal som zrýchlený tep srdca. No neviem či to nejako súvisí s týmito liekmi. Každopádne som rád že mi už aké pomaly mizne a dúfam že po vysadení zmiznú aj vedľajšie účinky.

punk_zero

No tak tak. Napr. ja po liecbe mam problemy s travenim. Muselo mi to hcl v zaludku znicit. Musim si ju obnovit pomocou betainu hcl

RNG

Nuz v USA ten "liek" odstranili z trhu a nahradili ho sudy proti vyrobcom za poskodenie zdravia statisicom.
www.accutanesideeffectslawsuit.com
Nasledky pouzivania isotretinonu nezmiznu za mesiac dva vsetkym, su ludia co tym budu trpiet do konca zivota. To je aj podstatou tych roznych sudov za poskodenie zdravia.

geekygirl7

Ja neviem, ked tu niekedy citam prispevky az sa mi panenky prevracaju.

M1rushiq8
Jazvy a cervené flaky sa casom stratia, rýchlejsie to ide napr. pomocou chemickeho pilingu. Ak mas nejaku jazvicku hlbsiu/vacsiu tak potom laser.
Opalovanie a solarium neodporucam, ak nechces za par rokov vyplakavat aky krem je najlepsi na predcasne vrasky. Opalenie to aj tak len opticky prekryje.

Akym sposobom je Aknenormin miernejsi? Ma presne tu istu ucinnu latku, pokial viem je to generikum od Roaccutane.