Vedľajšie účinky Roaccutane

Príspevok v téme: Vedľajšie účinky Roaccutane
jjajo

je tu niekto kto bol lieceny tymto liekom? ake ste mali vedlajsie ucinky?
aa ho uzivam 3 mesiace akne sa mi velmi zlepsilo uz mam ovela menej aj tych podkoznych pupakov.Lenze sa asi zacinaju prejavovat vedlajsie ucinky co sa tyka psychiky.Som velmi naladovi v niektorich chvilach som akoby uplne iny clovek.Dokazem sa nahnevat za akukolvek hlupost a aj na samovzradu myslim dost casto a niekedy mam obrovske nutkanie to spravit.A to nutkanie je dost silne a to len z malych problemou.Naozaj je ten liek takto schopny ovplivnit cloveka? Mal tu niekto podobne priznaky?

TT123

Ahojte, ja som prave na liecbe, beriem denne 40mg, zhodli sme sa na tom ze to skusime urychlit a brat to viacej, beriem to uz 3 mesiac a ano na zaciatku je akoby viac vyrazok, ale to je normalne, spravi sa to behom 2 tyzdnov, momentalne mam ale skor pocit,,bolaveho tela,, bolia ma kosti, svaly, prestala som chodit do fitka lebo nevladzem a tak som volala doktorovi a vedel o com hovorim, ze to sposobuje viac vitaminu A takze mam brat uz len 1xdenne namiest 2xdenne a malo by sa to upravit.
Ty co su proti, nazor neberiem, ale skuste vy chodit po svete v 36rokoch ako pubertiak, tiez by ste mali tie depresie aj bez Roacutane:). Depresie inak na sebe nepozorujem, mozno jemnu melancholiu, ale kedze mam zivot v poriadku, nema ma co dostavat do uuuplnych depresii. Inak suche usta sa daju zvladnut, stale natieram, horsie su tie bolesti tela...vzdy nieco ine:) ale da sa to je to akoby na Vas isla chripka a inak herpesy a afty tie sa mi objavuju pravidelne 1xmesacne...
A plet...akoby iny druh pleti, celo a telo mam hladne ako babatko, uhriky zmyzli..uz len tie lica doliecit:))) Vasa T a drzte sa..

Isotretinoin

Tiez nechapem ako to moze niekto brat, kedze neziaduce ucinky su tak rozsiahle, ze by to bolo na niekolko A4 papierov.
en.wikipedia.org

plus - neviem ako vy, ale riziko spojene s vrodenou vadou dietata po uzivani Isotretinoinu je proste prilis vysoky risk.

zdravie nie je nieco, co sa da kupit. ak sa doserie, samozrejme.

skor by ma zaujimalo, kolko vrodenych vad je na 100 000 tehotnych zien, u zien, co neberu takmer ziadne ATB a u zien, co sa pchaju chemiou furt...

Bib

Ahojte, Roaccutane beriem vyse roka, medzi tym som cez lebo mala znizenu davnu z 20mg na 10mg a potom som ju mala upravenu na povodnych 20mg.
Predtym som mala hroznu tvar, velke zapanele vyrazky, ruky boli tak isto spatne a dokonca i zadok.
Po par dnoch som videla vysledky a teraz je to perfektne. Mam hladku tvar a ziadne problemy a ak sa mi sem tam nieco vyhodi, je to prirodzena vec.
Co sa tyka vedlajsich ucinkov, ano je to pravda, myslim si ze to posobi na kazdehoaj ked si to neuvedomi po case si mozno zmenu vsimnete. Ja som bola menej sustredena a nejaky ten socialny problem sa do toho dostal ... ale ked sa toho nebudete bat a budete s tym bojovat tak to prejde.
Ked doberiete lieky, vsetko postupne prejde. treba na sebe iba pracovat a nevzdavat sa !

ali123456

v Amerike je zakázaný a milióny ľudí sa súdi za samovraždy a ostatné trvalé vedľajšie účinky, spôsobuje autoimunitné ochorenia, ktoré sa môžu vyskytnúť až po pár rokoch užívania ako napr. crohnova choroba,zápalové črevného ochorenia atď...
www.accutaneaction.com

ali123456

www.accutaneaction.com

temná pravda o Roaccutane, kto nevie po EN, nech si to dá do Google prekladača, ale prečítajte si to predtým ako začnete užívať to svinstvo.

fakt pomaha

Je tu asi vsetko napisane uzivam Roaccutane 2. mesiac plet mam taku aku som ju nemala ani nepamatam, pokozku mam suchu a jemne sa mi supe, usta natieram poctivo ale su dopraskane. Ked som rozmyslala nad tym ci mam zacat spomenula som si na dlhe roky co som na seba patlala krémy krmila sa tabletkami ako to vsetko nicilo moj organizmus zatial chvalim a som schopna to doporucit aj ostatnim ale len v tedy ak vyskusali co sa da. Moja doktorka mi raz za mesiac kontroluje krv a pokozku a ludia okolo mna naladovost :)

Phil Deca

Beriem ROACCUTANE 3 mesiace,, ostávajú mi ešte nejaké 2.. Akné sa neuveritelne zlepšilo.. Ale asi pred 2-3 týždňami sa začali prejavovať PSYCHICKÉ PROBLÉMY,,,... Mám DEPRESIE z ničoho (DOSLOVNE).. alebo z drobných vecí.. Inokedy mi zase príde stav EUPHORIE, Svet je krásny a cítim sa byť najšťastnejsím človekom na svete.. ale tieto stavy trvajú iba hodinku, dve.. čo je škoda :) --- potom som zase v depresii a teším sa iba do postele ,,, nech konečne zaspím aby som nemusel vnímať... asi dva krát som pomyslel na SAMOVRAŽDU.. myšlienka trvala iba pár sekúnd ale bola tam.. ..Posobí to na mňa ako DROGA.. ale vydržím... držte sa aj vy ak ste na tom podobne.. Mier s vami. :))

MaariSSaa

Ja som ho brala asi 4 mesiace...co je sranda, plet sa mi zlepsila az ked som ho vysadila...no a u mna vedlajsie priznaky, suche pery ale extremne, tiez aj pokozka na tele ale inak nic, psychicke isto nie...a inak na tie samovrazedne sklony atd bacha, to by si mal povedat dr a vysadit ten liek...tri mesiace ti uz stacili, plet je zlepsena, uz by sa ti nemala pokazit naspat...

kktprvejligy

Cital som ten letak dokopy tam ch*j pise preto sa obraciam na ludi ktory to pouzivali aby mi to povedali zo skusenosti. tak ako to je bude sa to zhorsovat alebo uz len zlepsovat odkedy ho beriem?