Antikoncepcia Minerva

Súvisiaci obsah

Michaela Jav

ahojte nekúi niekto dve balenia minervy? kupila som si nové balenie na tri mesiace ale doktor mi zmenil Minervu na Yadine a ostali mi este dva blistre nekúpite to niekto? cena nižšia ako 20€ ozvite sa mi na 4misha4@azet.sk

kajaaaaaaaaa

kvoli comu si zacala brat minervu? minerva patri k hak s najvyssim obsahom hormonov. ak si ju brala kvoli pleti skus zmenit na jeanine

Evka0512

Ahoj,
ja beriem minervu uz cca 3 roky a moj lekar mi vobec nepovedal, ze by sa nemohla brat dlhodobo a tvrdi mi, ze ide o nizkohormonalnu antikoncepciu, cize by s tym nemali byt nejake vaznejsie problemy..ja som z nej sice pribrala cca 4kg, ale to nieje nic s cim by sa nedalo zit :-D radsej mat o 4kg viacej na tele ako v koliske :-) nemam s nou ziadne problemy, ale rozmyslam ze by uz asi zmena neuskodila. nevie mi niekto poradit aka hak by bola najlepsia:

areta

predam 2 cele blistre hak Minervy 2x 21 a 3. blister ma 9 tabletiek. cena 15 eur.
mail. veronika.palieskova@gmail.com

lenkaa123456

chcela som sa ta este opytat, po akom case od zaciatku uzivania minervy ti zmizlo akne z chrbta ramien a dekoltu

lenkaa123456

hak so slozenim ako minerva sa nesmie uzivat viac ako 18mesiacov! ak ju budes uzivat dlhsie hrozia ti zdrav. rizika a padanie vlasov. po vysadeni sa plet vrati do povodneho stavu a strati sa z teba zadrzana voda - zmensia ssa ti s5 prsia. preto je vhodne miesto vysadenia zacat uzivat hak so slabsim zlozenim, ale s dostatocnym nato, aby ti udrzala ten zlepseny stav pleti a vlasov. vhodna je hak jeanine

Mirabeôôa

Ja užívam Minervu už 11. mesiac, je to moja prvá HAK a som spokojná.Na nete som prečítala veľmi veľa príspevkov k Minerve a jediné čo sa o nej dá 100% tvrdiť je to,že u každého môže pôsobiť úplne inak.Niektoré sa sťažujú na zlé nálady,precitlivelosť a stratu chuti do jedla + to že má vela hormonov a nemala by sa dlho brať.No ak chcete hak na zlepšenie pleti a vlasov tak musí mať hak vela hormónov a na toto je Minerva jedna z najlepších.Moje skúsenosti sú take že zo začiatku keď som ju brala prvý mesiac som sa cítila divne,boleli ma prsia a celkovo som bola nesvoja,no na to ma doktorka upozornila že pprvé mesiace si telo zvyká, a potom ju buď prijme alebo neprijme.No a hneď prvý mesiac ma Minerva prekvapila tým keď som dobrala balenie a prišla mi menštruácia, tak som nemala takmer žiadne bolesti brucha,hlavy,nevoľnosť a hlavne nebola taká silná že som si musela každú chvílku meniť tampón a do 5 dni mi skončila.Bol to pre mňa prevratný rozdiel oproti tomu čo som predtým pri každej menštruácii prežívala-strašné kŕče,bolesti,intenzívne krvácanie a hlavne nepravidelnosť!!Na toto mi Minerva pomohla najviac, menštruácia mi príde vždy 5.deň počas týždňa keď tabletky neberiem a príde presne takmer na hodinu presne!!a niekedy prebehne tak že ani neviem poriadne že som ju mala:)!A okrem tejto skvelej výhody mi pomohla aj s vlasmi, prestým som si ich musela umývať takmer každý deň čo sa mi tak mastili, a teraz ich niekedy umyjem 1-2x do týždňa a môj šampń mi konečne vydrži aj viac ako mesiac hehe:D!Zväčšili sa mi prsia,su pevnejšie a väčšie asi o 2 čísla,sem tam mi už lezie na nervy ako i každý hovorí že mám velké prsia,ale dobre sa to počúva :P Pleť sa mi zlepšila tak o 50% samozrejme nejaká tá vyrážka sa objaví ale je to omnoho lepšie a akné z chrbta,ramien a dekoltu mi zmizlo úplne.Spomalila sa aj rýchlosť rastu a intenzita ochlpenia na rôznych častiach môjho tela.. Pribrala som tak do 5kg max., ale je to aj tým že som lenivá a nechce sa mi cvičiť ako kedysi ale plánujem zase začať a zmenšiť svoje bruško dúfam len že tie pekné velké prsia sa mi nezmenšia...Čo sa týka tých kŕčov v lýtkach, tie mám niekedy ale mala som ich aj pred Minervou,takže si myslím že to nen z nej..Náladová som len sem tam,tak ako som vždy bola a depresie som mávala vždy lebo som rodená pesimistka, a moje nálady sa nijako nezmenili odkedy beriem Minervu, možno tak jedine k lepšiemu...A chuť na sex?? ....myslím že sa mi raz tak zintenzívnila, a je to najmä tým keď viem že sa pri sexe nemusím báť že otehotniem je to úžasný pocit, a hlavne žiaden blbý kondóm s ktorým to aj tak nikdy nebude ono ! :)..Jedinou nevýhodou Minervy pre mňa je cena,volakedy vraj bola lacnejšia teraz stojí 10€ 1 blister a 3blistrové balenie som minule kúpila za 33€ ! ale vyriešila som si to po svojom,známa mi ich posiela z česka tam stojí jeden blister polovičnú cenu ako je na SK!....... to čo bude keď ju vysadím,či sa mi zhorší pleť a tak toho sa bojím, ale zatial na to nemyslím lebo ju určite nemám v pláne vysadiť! už som na nej závislá a vždy keď mám týždňovú pauzu bez tabletiek tak večer šaliem že si chcem dať tabletku! najradšej by som to jedla nonstop !.. :D ... dufam že som niekomu svojimi skusenosťami pomohla pri rozhodovaní :) PS:Mám 18 rokov.

leia

ahojte kocky dneska som dostala od lekara prednasku o tom ze minerva ja to iste ako diane 35 maju toho isteho vyrobcu a toktiez to iste zlozenie ja som si z prispevkov ktore tu davate vycitala ze mate dobre ohlasy na diane 35 a kedze je to to iste tak by s nimi nemal byt problem ale je to skor na nasom organizme ako sa k tomu zachova priberanie nie je zapricinene antikoncepciou ale skor asi tym ze sa nas organizmus vzburi a potom tak reaguje to ze sme napuchnute a citime sa ako balon a myslime si ze je to tym ze sme pribrali ale je to tym ze sa nam drzi voda v tele kocky nezufajte a ked nie ste s antikoncepciou spokojne dojdite za lekarom a dajte si ju zmenit a netrapte sa dufam ze som niekomu poradila a este minerva ani diane 35 nie su nizkohormonalne tabletky su take normalne tie novsie drahsie tabletky su nizkohormonalne tieto dvoje musia mat vyssiu hladinu hormonov uz len pre to ze ich chceme na upravu niektorych veci ktore nas trapia tieto tabletky su prevazne na podporu zenskych hormonuv a ymensenie muzskych hormonov v nasom tele takze ak vyhradne nepotrebujete pomoc v oblasti vlasov a pleti odporucam prejst na ine nizkohormonalne tabletky