Stratim zuby?

Príspevok v téme: Stratim zuby?
anazuzana

Potrebujem surne poradit,prosim.Vsimla som si,ze mi mizne z prednych hornych zubov zub.sklovina a zuby su velmi citlive na dotyk zub.kefky i tepleho jedla.
Poslednych par tyzdnov som intenzivne vracala a obavam sa ci nepridem o zuby.Myslite,ze ked prestanem {uz asi tyzden to nerobim},ze sa mi to zastavi? Pripadne ci sa moze obnovit? Ako tomu mozem napomoct?

panika

dovod teda poznas..vzdy po zvracani treba najskor vyplachnut usta vodou a az potom treba pouzit napr. zubnu vodu. V obsahu zaludka je aj kyselina a ta teda zubom neprospieva. Problemy s bruchom nemas ? Lebo pri vracani byva rozleptana aj sliznica

evcca

ja si jedlo planujem uz skoro tri roky, potrebujem to, bez toho chaosim, rezim ma drzi nad vodou, mne planovamie pomaha a navyse mi to za dni bez zvracania vyhovuje.

natalienka

noo mne sa dari asi tak ze z jedlom tak divne,cez vykend som sa dostala do faze ze sa neprejedam a skor jem malo,ale to preto bo psychicky som na tom zle,skoro som sa vcera vecer zrutila psychicky,uz ma nebavilo zit.mala som totiz cez vykend nehodu,uraz a musela ist do nemocnice aj.ale inak uz je lepsie a uzdravujem sa zo zranenia...:((

vilaamalka

ahoj natalienka :) ..dakujem za radu..urcite skusim :) a inak..no vydrzala som tri dni...vsetko bolo super...strasne som sa tesila, lebo ja nepamatam kedy som naposledy jeden den vydrzala.. aj naladu som mala perfektnu.. proste parada...tak by som sa chcela citit stale :( ...ale prisiel pondelok a koniec...zase vsetko spat.. strasne som mala chut sa prezrat.. nevedela som co so sebou..zase psychika v p...a v ten pondelok som trikrat vracala..vcera som si zase povedala, ze bojujem.. vydrzala som...zase mi bolo fajn..je to super pocit, aspon chvilu sa citit slobodne... dneska sa zatial drzim..ale musim mat dopredu naplanovane, co kedy jem...som zvedava, dokedy mi to zase vydrzi.. a tebe ako sa dari?

natalienka

ahoj vilaamalka,vies co skus aloe vera,to pomaha na suchu pokozku.su bud rozne kremy alebo aj sirupy a tak..a fakt to pomaha,teda aspon mne pomohlo :)ako inac sa dari ?

vilaamalka

Baby, neviete niektora poradit? Mam strasne suche ruky ... ale total... vkuse otvorene ranky a vsetko stipe..a to si ich denne kremujem. Urcite to suvisi s mojou bulimiou,ale predpokladam, ze mi chyba nejaky vitamin asi..ale ktory? Alebo neviete, co by to mohlo byt?

evcca

ja som o zuby prisla a je to kvoli bulimii, na hornych zuboch mam korunky a kopu spodnych a stoliciek mam vonku, lebo sa uz nedali zachranit. hlavne si po vracani, neumyvaj zuby, tym este viac nicis sklovinu, ak zvracias, tak si potom pusu len vyplachni.

hmmmmm

anazuzana musis si uvedomit ze obsah zaludka je velmi kysly tak ano intenzivnym vracanim sa tio mohla poskodit sklovina aokrem toho aj poleptat pazerak, ktory nema ziadnu ochranu proti kyslemu ph.zajdi k zubarovi nechto zhodnoti.