Stratim zuby?

Príspevok v téme: Stratim zuby?
anazuzana

Potrebujem surne poradit,prosim.Vsimla som si,ze mi mizne z prednych hornych zubov zub.sklovina a zuby su velmi citlive na dotyk zub.kefky i tepleho jedla.
Poslednych par tyzdnov som intenzivne vracala a obavam sa ci nepridem o zuby.Myslite,ze ked prestanem {uz asi tyzden to nerobim},ze sa mi to zastavi? Pripadne ci sa moze obnovit? Ako tomu mozem napomoct?

zuzca26

efef sory ale tvoe rady mi pridu vtipne
a co poradis mne? makam kazdy druhy den na aerobicu z jedla mam strach ledva ze ovocie do seba dostanem nevladzem nemam silu a bojim sa co bude dalej co mne poradis? ze mam ist do fitka? ze nemam mysliet na jedlo?
pochop ze v A a B nejde len o ten prejav ktory vidis ale ide o nieco viac (co je za tym

gabina

efef,
v niečom máš pravdu, priznávam...
Ale bohužiaľ, PPP je psychická chotroba a to nestačí sústrediť sa na disciplínu a vugerovať si, že žiť zdravo je pekné a žiť s PPP je škaredé. Ak by to bolo také jednoduché, PPP by vôbec neexistovali...
Každá z týchto dievčat má za sebou nejaký príbeh. Mnohokrát siaha ´daleko do detstva. Už tam sa mnohým z nich dačo pokazilo a potom sa to zlé už len naoko prekrývalo časom a klamstvom. Nie je ľahké vrátiť sa k tomu celkom na začiatok a pozrieť sa na to reálne a bez strachu. Ver, je to dlhá a ťažká cesta, ktorá nemá s fitkom, odrazu zjedeným obedom alebo s klamaním dokonalosti nič spoločné.
Ver tomu, že tieto baby prežívajú peklo a ak si myslíš, že to robia dobrovoľne, s radosťou a s potešením, si na omyle. Každá jedna vie, že PPP ju zabíja a každá má deň, kedy by so všetkým najradšej skoncovala. Tie ktoré tvrdia, že to tak chcú a že PPP je životný štýl, ktorý je fajn, aj tie raz padnú na držku a zistia, že sú bližšie k smrti, ako k životu...
Ak by som nevedela, že sú tieto baby múdre, rozhľadené a silné, ak by som neverila, že cesta von existuje, tak by som sem nenapísala ani slovko...

jaja

inak efef preco utocis na nase dievcata?ved vacsina z nich je tu,aby nabrala sily a ukazala aj inym,ze bojuje so svojim problemom....ved baby sa snazia a chcu sa z toho dostat...pises ako keby nic nerobili a utapali sa v chorobe(poukazujem na koniec tvojho posledneho prispevku)

anazuzana

my tu vsetky mame snahu a volu skoncit,ale ono to jednoducho nejde.nejde to hned zo dna na den,ale snad coraz menej a menej a zrazu stop.keby sme nemuseli jest a nebolo by jedlo,tak to nerobime,lebo akonahle zacneme jest,tak sa nezastavime.
a to s tou dokonalostou je pravda,vzdy som patrila medzi tych najlepsich az to kazdy bral a berie ako samozrejmost a to ma ubijalo...navonok perfektna,dokonala a vo vnutri prazdna a sama...nieje tazke hovorit a pisat ako by to malo byt,my sami davame tym druhym rady,ale spravit to uz nieje take jednoduche!!

efef

gabina
Nie nie nehnevám sa ľutujem ju .ale to jej nepomôže .
Ppp narúša vašu psychiku a to neje správne rozprávate aké chcete byt dokonale a pritom sa nedokážete ovládať . ale to nie je dokonalosť vy chcete dokonalosť oklamať a pritom klamete aj sami sebe do oči to je potom sa hneváte na seba pričom v kutiku duše ste spokojné .

efef

gabina
Vy nechápete aby že takým to spôsobom to nikde nevedie raz budete musieť prestať . bodla teba byt podráždená znamená byť dokonala na dosiahnutie svojho cieľa potrebujete zvracanie ??? nie je iný spôsob ako to dosiahnuť mam kamarátku ktorá roby fitko a dosť profesionálne a nato aby mala pred pretekmi dokonale výrisovanú postavu musí mať inú disciplínu a nerieši to zvracaním to by asi tu dokonalú postavu tak nedosiahla je to všetko a disciplíne v stravovaní a cvičení onasi nedovolila si dať nič sladké 2 mesiace pred pretekmi keď držala diétu je to len a len o tvrdej vôle všetko potrebuje te mat pri sebe niekoho kto vás bude neustále motivovať a nevzdávať to a nie myslieť len na to ako to napätie zo seba dostať jednoducho ( viem že to nie je jednoduché) keď ťa to chytí tak musíš svoju myseľ zaťažiť niečím iným nazačiatku to bude trápenie postupne sa to bude zmenšovať až nakoniec ten svoj pud potlačíš ja si moslim že tvoje okolie by malo vedieť čím trpiš aby aj oni teba dokázali v tom strážiť a začiatky ti pomohli prekonať a nie mat voľný priestor a čakať že však to časom prejde raz možno (hrobe) čo myslíš drogovo zavislích ľudí nechavaju len tak v dosahu svojho voľného pôsobenia tak aby sa veľmi ľahko dostali k drogám ??

gabina

efef,
chcel si, aby Ti evcca definovala dokonalost v mysleni dievcata s PPP. Kto tu co vravel o zvracani? A okrem toho, byť podrazdena a nervozna sa vylucuje s vnutornou potrebou byt neustale dokonalou? Dievcata (a jasne, aj chlapci) predsa nie su stroje a napriek umornej snahe o to, byt perfektnou, zvladat zas a znova svoju anorexiu alebo bulimiu, napriek vsetkemu predsa maju aj baby zle dni a predstav si, pocity viny, pocity menejcennosti, neschopnosti, pocity, ze nikam nepatria a nikto im nerozumie. Ozaj, Ty sa pokusas porozumiet alebo tie svoje otazky hadzes len tak naslepo?

efef

No o tej dokonalosti by som ani tak nehovoril dobre viem že sa pravé vtedy keď sa nemôžete za nejakých okolnosti vyvracať tak ste podráždené nervózne atď.

evcca

dik, gabi, prisla som na forum az teraz, ale povedala si presne to, co som citila. nejde o porovnavanie sa s modelkami, ale o to, ze chceme byt dokonale a myslime, ze to dosiahneme manipulaciou s jedlom.