hemeroidy

ewička

ajojte...takze ja mam 19 rokov a uz asi 2 roky mam hemeroidy..aj som si davala cipky aj mastickovala a nic mi nepomohlo..aj som bola u doktora prijemne mi to teda nebolo pichal mi prst do zadku a nikdy v zivote tam nepojdem..islo by mi to odstranit jedine chirurgicky a to nechcem..ale niekedy ked ma to chyti a zacne to boliet jak svina tak nad tym uvazujem...nedy sa to vydrzat ani sadnut si nemozem..HROOOOOOZA

mat29

velmi pomahaju cipky FAKTU, len neviem, ci sa daju kupit bez predpisu a tiez odvar z dubovej kory, do ktoreho sa treba na asi 10 min. posadit.

janík

najúčinnejšia liečba hemeroidov bude asi akupunktúra,lebo obyčajne zmiznú už po prvom napichnutí-napichovanie sa nerobí v mieste hemeroidov,ale na končatinách,takže sa ani nevyzliekaš!!!!!

bebeka

uf...ja to mám asi 3x..teraz vyše mesiaca..som brala maste, čípky..nič nepomáhalo..som bola hlúpa a som si to umývala prúdom studenej vody z nádejou, že tá pomôže..omyl..bacha na prechladnutie..ponožky, teplé veci..a beriem tabletky detralex..dajú sa kúpiť bez predpisu a dosť mi pomohli..mám ich užívať okolo troch mesiacov..

marfuška

Hemoroidy,tzv.zlatá žila sú vlastne drobné uzlíky,ktoré sa nachádzajú na čreve.Ked má človek tvrdú stolicu,alebo pri prechladnutí,pri porode možu vyjst z konečníka a zápalit sa a to je dost bolestivé.

marfuška

Ak si dobre pamatám tak ju možeš dostat aj z prechladnutia,ak si si sadla na nejaké studené miesto.V lekárni dostat už teraz rozne masti a čipky,ktoré rýchlo a účinne zaberajú.Lebo taká "zlatá" žila dá niekedy riadne zabrat,dost to bolí.

miminka

no ano mam ,ale ja som ju dostala pri porode .aj tak som sa divila ,lebo mala som cisarsky rez nie normalny porod .ani som netlacila a žila bola na svete .strasne to obcas boli no hned po sprche si ju natriem mastickou aviril h.priznam sa k doktorovi s a s tym bojim ist .