hemeroidy

bebeka

Ja by som sa chcela opýtať..či má niekto skúsenosti s návštevou doktora..ja keď som išla pred dvomi rokmi..poslal ma na chirurgiu..tam ma chcel doktor pozrieť, no najprv že nech skúsim čípky..tie pomohli..no teraz mi už č.od bolesti ani dnu nevojdú..užívam ten detralex.dosť mi ináč pomohol..a ešte či si to mastíte zvnútra..či len zvonku..?

suhaj

samozrejme, ze moze, ja mam tiez 19 , zijem zdravo ... sportujem az az a stravu mam tiez super a preds,a, takze akekolvek rady a prevencia nezabrali. Nevbiem v com je problem, mozno genetika.
apam ovsene vlocky stale aj kasicky a podobne s nicim som nemal problem, len mam dost sedavu pracu ale okrem nej stale sprtujem . Takze pozor na to, skus to riesit cez doktora a mozno chirurgicky

pišta

Osvedčujú sa tiež ovocne a zeleninové šťavy – gerp, pomaranč, mrkva + červená repa....jablko...
Pohyb a cvičenie, keď odznejú akútne príznaky, spevnia panvové dno, ktoré väčšinou býva oslabené a bez pravidelného cvičenia je život s hemoroidmi problematický.
.
Môj osobný názor je, že operácii sa dá takmer vždy vyhnúť. Len sa do toho človek musí „oprieť“, i keď je to dosť náročné, hm...ale oplatí sa :)

pišta

Moje skúsenosti s hemeroidmi sa niesli v duchu všetkých nepríjemností, o ktrých sa tu píš, včetne hrozby operácie.
Počas obdobia s hemoroidmi sa mi tiež osvedčili – Aviril H –maste aj čipky, sedacie kúry, prísna hygiena, veľa obyčajnej chôdze, ľadové obklady....
Dopadlo to nakoniec tak, že ich prakticky nemám a nepotrebujem ich ničím už niekoľko rokov ošetrovať. (aj keď, uff,! dalo mi to vtedy dosť zabrať aj po psychickej stránke)
Ako základ vidím v strave, ktorá „neprodukuje“ tvrdú stolicu, zároveň dodá dosť vitamínov a minerálov, ktoré hrubé črevo prečistia ale aj prispejú k jeho obnove. No, a na to sa mi osvedčila surové ovocie a zelenina, teraz „bežia“ domáce broskyne, slivky, melóny, - jablká a hrušky – tak to sa mi osvedčilo ako základ vôbec – všetko výborne prostriedky na mäkkú stolicu.

wajo

mam taky malicky opuch na konecniku. Ale len s jednej strany. Ale neboli to. Len citim ze to mam. Su to hemeroidy?? Mam velky strach ze co teraz... Prosim pomozte mi:((

marfuška

No nemusiš ist hned ku doktorovi.Po tých čipkách,mastiach a kupeloch v dubovej kore sa to obyčajne ukludní.Ale ked ich podráždiš tvrdou stolicou,alebo prechladnutím tak sa to znova zopakuje.Ja sa zvyknem preventívne pomastit po sprchovaní,nie po každom.A používam napr.aj nechtíkovu mast alebo FAKTU S.