hemeroidy

pišta

Notak, máš pravdu, ...na začiatok.
Určite pri takomto ochorení treba začať vyšetrením u lekára.
Aj sa liečiť u lekára. URČITE, že áno.
Hemoroidy sú ale typickým civilizačným ochorením a neobjavujú sa len tak. Priamo ich ovplyvňuje náš životný štýl, v popredí so stravou, pohybom a stresom.
Ak človek nezmení prístup k svojmu životnému štýlu, tak liečenie nie je dostatočne efektívne. ŽIADNE.
Lekári nemôžu za nás donekonečna riešiť problémy, i keď nám môžu, najmä na začiatku, keď sa problém objaví, dosť pomôcť.
Ale potom.... to máme vo vlastných rukách.
V tom je idea prevencie.
NEOCHORIEŤ.

notak

Elenka! Prečítal som si tie príspevky, radia ako radia... Ja sa liečim na hemoroidy už 10 rokov. Lekári samozrejme inač nemôžu zistiť nič, kým ich nevidia, takže tam strkajú palec, ale sú aj iné vyšetrenia cez prístroje.Dá sa to liečiť, resp. uľahčovať si s tým žiť aj doma, ale PREDTÝM ako začneš utvrdí sa v tom, že je to LEN Hemoroid, lebo moji dvaja priatelia už nie sú medzi nami..takže choď na vyšetrenie. Ak Ti povedia, že sú to len hemoroidy - mňa vyšetrovala MUDr.chirurgička - lekárka, ale aj muži - všetci sú citliví -Potom je veľa liekov, okrem spomínaných aj Prokto glyvenol - masť aj čípky, ale niekedy to môže až zahnísať..samozrejme tablety Detralex sú na spevňovanie ciev.... atd.Ak sú vonkajšie vyzerajä ako slivka...Takže daj si to vyšetriť a potom sa liečiť!!!!

bebeka

ľudia..ja už druhý deň pijem čaj na prečistenie krvi...pýtajte v lekárni...neviem čo sa stalo...ale bolesť počas dňa necítim..po stolici...áno...ale je to to najlepšie..čo mi mohlo prísť pod ruku..prisahám

pišta

Elenka, nič tak dobre nezaberá na hemoroidy ako dobrá strava. Najmä surové ovocie a zelenina. Stolica sa veľmi rýchlo upraví. RÝCHLO. Ale treba súčasne stopnúť "zahusťovače", vieš ktoré.
Všetky maste a "spol" sú na 2. mieste, aj keď kus môžu pomôcť.
Hneď zajtra ráno si kúp broskyne a slivky. Zjedz ich nalačno a samé (najprv jeden druh, potom druhý). Výborne podporujú peristalitku čirev.
A v tejto línii pokračuj. Pomedzi to aj maste a pohyb. O 1-2 týždne je tu úľava. Ale musíš byť dôsledná!!!
Na operáciu zabudni! :) Ak sa neodstráni príčina (najmä veľa, preveľa varenej denaturovanej stravy), hemoroidy sa vrátia. Veľmo často.
Takže taký "nick" som ti ja vymyslel.
Dohovoril som, howgh! : )))

bebeka

masť faktu či čípky mi vôbec nepomáhajú..mala som aj mastu..tie sú lešie..celkovo si myslím že maste či čípky sú len pre počiatočné štádium

marfuška

Moj manžel bol operovaný na hemoroidy,ale dávno,to sme ešte spolu len chodili,takže si to moc nepamatám.Ináč je dobrá mast Faktu, Mastu alebo Masti S,neviem presne názov.Masti aj čipky sú volnopredajné,v lekárni asi najlepšie poradia čo si kúpit.Lebo mne raz poradili aj mast mezokain,ktorá tlmila bolest.