Ako sa zbavit plostic

Príspevok v téme: Ako sa zbavit plostic
pomoc

Ma tu niekdo skusenosti s plosticami?Mame v posteli jednu plosticu, ktora k nam preliezla od susedov, raz za desat dni ma kusne a inac spi,zalezena v matraci, nikdy som ju nevidela. Sme cistotni, postel vysavam, ako sa jej zbavit? Musim tu postel vyhodit, alebo sa daju kupit niekde chemikalie, ktore ju zabiju? Bojim sa ze sa rozmnozi.

scrawn

Z vlastnej skusenosti odporucam komplet vsetko oprat pravidelne striekat podlahu pripravkom na to urcenym neviem uz ako sa to vola v zverinci som to kupoval s vodou sa to zarabalo pravidelne vysavat aj par krat denne povysavat postele podlahy umyvat kazdy den a co sa tyka kobercov posteli kresiel a gaucov tak tie som zehlil zehlickou resp.paril pretoze som nemal parny mop.takze umyvat vysavat a vsetko vyparit.a bude pokoj.amen

NO2

Existuje taká krieda, ktorá dokáže zabiť lezúci hmyz, to mi pomohlo úplne pri vyriešení problémov so švábmi. Mali sme ich možno dvoch, troch.

oc1287653

Dobry den byvam v bytovke a mame ploštice od nas určite nie sme velmi čistotny a bytovy spolok povedal že pridu striekat niejaky pripravok proti plošticiam všertko mame 10cm odsunut atd... ja sa iba chcem spytat či to zaberie ta deritazacia či ty nebude na dlhšie nikdy sme taketo niečo nemali :(

1254

Chcem povedat este tolko ku tomu mi zme mali len par kusancou ,od plostic ale jedno co treba davat pozor je aby ste to nepreniesli do auta alebo ku rodine ked idete na navstevu lebo mi zme ich mozno doma nasli 10 a dostalo sa nam to aj do auta aj ku babke .najhorsie je to ze staci ak najdete co len 1 tak mate ich uz urcite okolo 50.poskovavanych poviem to takto asi radcej 1000 svabou ako plosticu mat .plostica je hmyz ktory tazko clovek dostane z bytu .vobec netreba vyhadzovat ani gauc ani nabytok staci ak najdete hniezdo vsetko vycistite hlavne fugy v stenach zamazat a stenu vycistit od ciernych bodiek ,lebo z nich sa vyliahne xxxxxxxxxxxxxxxxxxtakze. Ak ich clovek zabyje postrekom tak sa dalsie vyliahnu na vajicka postrek nema ucinok az po vyliahnuti tak preto je to proces zdlhavy

1254

Ahojte chcem poradit ,spreje nefunguju,plostice su odolne proti takym sprejom co sa volne predajne,deratizery si kupuju koncentrat v speccialnych obchodoch a aj tak musi mat clovek povolenie na kupu pripravku,deratizery moc nechcu povedat kde sa toda zohnat ,lebo by dosli o zakazky.jeden prostriedok co pouzivaju je dostat v jedinom obchode a to v honbachu v b ratislave ,maju ho medzi zverincom ;rybycky kde predavaju ,je to krabicka z 3 vrecuskami a este mavaju malu flasticku zelenej farby a to su fakt jedine pripravky ktore ich zabyju a postel ak vystrieka q tam kde bude postrek tak tade nepojdu stoja obydva pripravky okolo 6,eu caute vela uspechu prajem

tomasnocik

Zdravým chcem sa opýtať našiel som v uloznom priestore v posteli chrobáky sú čierne a ploske neviem čo to je kusance na tele nemam vyhodil som posteľ a vystriekal som izbu a aj tak sú stále schovavaju sa v listach alebo pod parketami ako sa ich mam zbaviť a vo vlastne to je za chrobaka ?

IVAN 1

Mate niekto skúsenosti s vyhubením ploštíc prípadne niečo účinné proti plošticiam prípadne nejaku firmu ktorá pomohla zlikvidovať ploštice,
objavili sme ploštice v detskej izbe vyhodili sme postele val endy kúpili sme nové steny sme vymaľovali všetko vydezinfikovali
3 dni bol pokoj a zase sa objavili tie potvory
Ďakujem za odpoveď

Oremuss

Presne pred tromi rokmi sa mi do postele nastahovali plostice. 2 mesiace ma trápili potom sme išly malovať. Všetko sme vyniesli von na 3 dni, všetko vytepovali, izbu dokladne poumývali. Všetko sme nastahovali spat a znova dalších 15 štipancov za noc. Tak som začal hladat na nete ako sa ich zbavit a tu na tomto foru som našiel jeden tip k nezaplateniu. Jedna super užívatelka dala tip, že sa zbavila ploštic len pomocou obyčajnej kriedy (taká aká je v škole). Tak som to skusil lebo človek je dost zufalí s tolkými štipancami (mal som cez 150). Normalne som kupil kriedu a nastruhal som ju okolo postele vytvoril som taký kruh asi 10 cm hrubý. Tá uživatelka( nespomeniem si na meno) povedala že ked tá ploštica prejde po tej kriede tak jej to nerobí dobre a zahynie. Nastruhal som teda vela kriedy ( všetko okolo postele bolo biele xD ) a išiel som robit "návnadu". Prvú noc ma poštípala znova, druhú noc znova a od tretej noci už som plošticu doteraz nevidel :) Prevetívne som mal kridu nastruhanu asi tyzden. Ale hlavne sa snažte neležat na tej kriede vysušuje to pokožku :) Dufam, že ak to skusite, zaberie to lebo viem aké to je ked to štípe. Prevít jeden :D