Ako sa zbavit plostic

Príspevok v téme: Ako sa zbavit plostic
pomoc

Ma tu niekdo skusenosti s plosticami?Mame v posteli jednu plosticu, ktora k nam preliezla od susedov, raz za desat dni ma kusne a inac spi,zalezena v matraci, nikdy som ju nevidela. Sme cistotni, postel vysavam, ako sa jej zbavit? Musim tu postel vyhodit, alebo sa daju kupit niekde chemikalie, ktore ju zabiju? Bojim sa ze sa rozmnozi.

ktosi

chcem sa len opytat, že či po poštipani plošticou potom vznikne na dannom mieste tak asi za dva až tri dni taký malý zatvrdnuty bod v strede ako keby chrastička? Dakujem za odpoveď. (ktosi)

Zufala a dost

Dobry den s priatelom sme sa prestahovali do ineho bytu zo zaciatku to bolo v pohode no teraz som na sebe zbadala nejake stipance vobec ma to nesvrbi su to iba cervene flaky co po dvoch dnoch zmyznu priatel nema nic uz sme asi aj dve male neviem co zabili ale cez den sme ich nasli na stene neviem ci to moze byt plostica prosim vas poradte

jasan

Zdravim

Moze mi niekto pomoct s identidikaciou tohto cuda co som nasiel v posteli?
Je to plostica alebo nie?
Nemam na sebe ani neake stipance zatial.
Ak to nieje plostica , tak co potom?
Velmi dakujem za odpoved

hanka87

My sme ich mali tiež - pred dvomi rokmi, nasťahovali sme sa do podnájmi, do jednoizbového bytu, kde už boli...skúšali sme kadečo, bojovali sme s nimi pár mesiacov, skúšali sme biolit, dokonca dymovnicu, už to vyzeralo na postrek, ktorý sa mal riešiť vo všetkých bytoch s ktorými si zdielame stupačky, no ostatní majitelia nechceli spolupracovať, už sme boli zúfalí, a nakoniec NÁS ZACHRÁNILO jeno opatrenie - ploštice neprežijú VYSOKÉ TEPLOTY, keďže nemajú mechanizmy, ktorými by si ochladzovali telo (ako hmyz sa nepotia ako my:-)) a vydržia len to, čo ich bielkoviny, to jest nad 50 °C kapú. My sme rozobrali postel a vyvliekli sme ju na našu zasklennú lódžiu, okno do obývačky sme prikrili čiernou fóliou, aby bolo na lódžii ešte teplejšie (boli akurát horúčavy 38 stupňov vonku), na lodžii nám 55 stupňový teplomer nestačil. Nechali sme tú postel tam 2 dni, a priestor, kde sme tú postel mali, som dôkladne vystriekala biolitom a poriadne povysávala - aj pod kobercom, kde sa dalo, aj stenu, rozrýpala som trochu dole omietku a aj tú povysávala, sáčok od vysavača zabalila do sáčku a vyhodila. Na lódžiu sme tie 2 dni nechodili, obývačku sme nevetrali, aby sa nedostali späť cez okno dovnútra. Odvtedy máme pokoj. Uškvarili sa na tom balkóne aj s vajíčkami. Bolo to jediné účinné opatrenie a takmer úplne zdarma. Po tom, čo sme vrátili postel dovnútra, sme ešte situáciu niekoľko týždňov sledovali, ešte sme si aj obložili postel fazuľovými listami (to vraj pomáha - pri prechode cez listy sa im malé chĺpky pozapichujú do nôh a paralizuje ich to), ale už nebolo treba. Takže teraz idú horúčavy, vyskúšajte, GOOD LUCK!!!

emalea

Panebože!!! Ja milujem sekáče a nakupovanie v nich!! Tak na toto som ani nepomyslela!! No asi budem musieť prehodnotiť moju záľubu!!
A ako sa volá ten prípravok??

alju

Zdravím Vás! Mám veľmi zlé skúsenosti s plošticami. Priniesli sme si ich zo sekáča... Skúšali sme všetko možné, a aj keď sa zdalo, že je koniec, objavili sa znova. Kupovali sme špeciálne spreje - pričom jeden stál okolo 15 € aj s poštovným... zabralo na chvíľu. Ale potom si dcéra prečítala pár anglických stránok radami a to sa nám osvedčilo. V prvom rade - cez net sme kúpili prostriedok, ktorý je v Čechách overený prostriedkom na ničenie kliešťov... Malá fľaštička stojí okolo 4 €, ale tento roztok riedite vo vode. Najprv sme všetko prádlo prali minimálne na 60... čo nevydržalo, išlo do koša. Vysušené prádlo sme hneď z vešiaka balili do igelitov. Potom prišiel na rad parný čistič - ale tu treba naozaj dať pozor, aby ste vyčistili každučkú škáročku. Tie potvory zalezú aj do priestoru okolo klincov... Všetko sme vystriekali pripraveným roztokom (prvýkrát sme dokonca použili vyššiu koncentráciu). Takto sme čistili priestor - teda para a postrek každý tretí deň počas dvoch týždňov. Medzitým použité oblečenie bolo vždy prané na šesťdesiatke. Potom sme už iba opakovali postrek raz do týždňa - ale naozaj dôkladný postrek. Trvalo to asi 2 mesiace a ploštice zmizli. Aj keď je na tom prípravku napísané, že na miestach, ktoré sa pravidelne neumývajú, ostáva pôsobiť 3 mesiace, postrek sporadicky opakujeme, pretože asi po 4 mesiacoch sa nám stalo, že sme jednu plošticu objavili... Sú to potvory, ktorým stačí, ak majú prísun potravy raz v roku! Nepomáha v zime všetko nechať na mraze vymrznúť - oni sa dostanú len do akéhosi "spiaceho" stavu a v teple sú späť. Takže ak nie sú veľmi premnožené, skúste poriadne všetko vyčistiť a ušetríte si náklady na nový nábytok. Veľa šťastia! :D