Chronický zápal močového mechúra

Príspevok v téme: Chronický zápal močového mechúra
spravarka

Dobrý deň. Mám dlhodobé problémy s močovým mechúrom. Akonáhle ma ovanie studený vzduch alebo moje nohy sa ocitnú čo i len na okamih v chlade, neznesiteľne ma začne páliť. Užívam len urologický čaj, po jeho vypití to ustúpi. Nevie mi niekto poradiť nejaký účinný prípravok, po ktorom by sa mi pálenie nevracalo tak často? Ďakujem.

arman

Mne niekolkorocne zapaly mocoveho mechura velmi zlepsila anti-parazitalna kura s palinou, klincekmi a oresakom. Nakoniec som mal pocit, ze zapal bol vzdy v creve, a odtial presiel do mocoveho mechura. Tie zapaly v creve asi sposobovali nejake parazity.
Ze vraj funguje aj Entizol, ktory huby prvoky, chlamydie, atd... ale zmysel to ma az po anti-parazitalnej kure, inak sa tie male veci domnozia naspat z tych vacsich parazitov.
A samozrejme, antibiotika treba prestat brat, a obnovit si crevnu mikrofloru, ktora potom udrzi tieto male veci na uzde. Inak bez funkcnej mikroflory v creve, sa tam zahniezdia nejake nechcene zivocichy, casto sposobujuce zapaly.
Takze komu nefunguje blbnutie s cajmi, brusinkami, a nic mu nepomaha, alebo len nachvilu, nech si da antiparazitalnu kuru a potom Entizol.

nikija

Ani neviete, ako sa tesim, ze som natrafila na tuto diskusiu. Problémy mám od svojich 15 rokov, teraz mám 29, cize skoro polovicu svojho zivota som prezila s tym, ze som brala antibiotiká. Zápal som mávala aj 2x do mesiaca a nic mi nepomáhalo.Po kazdej analyze mojho mocu vyslo, ze som v poriadku, urológa som sa pytala, preco sa mi to teda vracia, nevedel. Spytala som sa ho, ci mam brat tie brusnicové tabletky, povedal s úskrnom, ze ked chcem, tak nech si ich beriem. Proste úplny idiot. Potom mi kamoska poradila akupunktúru - v detstve som bola neustale chorá a pomohla mi vtedy práve akupunktúra. Tak som sa rozhodla skusit to znova, a ono to zabralo. Asi rok som nemala zapal. Takze teraz chodim raz do roka a je to sice neprijemne, ale pomaha to. Okrem toho mi ten lekár poradil aj brat probiotiká, také, co sa majú uchovávat v chladnicke, lebo vraj zdravie sa zacina v crevách. Len tá akupunktúra je neskutocne drahá, "normálny" clovek si ho moze dovolit len sotva. Viaceré ste pisali o nejakom zákroku. Rada by som to tiez vyskúsala. Viete mi napisat konkrétne, ako sa to nazyva a kde v Bratislave to robia? Dakujem vopred za informáciu!

jajka

Keď sú problémy s mechúrom, ja mám osvedčené... zvýšiť prísun tekutín, čistá voda alebo bylinkové čaje (zvlášť mi pomáhal myší chvostik/rebríček), a sedacie kúpele so soľou, stačí kuchynská soľ, a opakovať dovtedy, kým bolesti/ťažkosti neustúpia.. + preventívne beriem ako doplnok brusnicové kapsule (DM drogerie)

modráčik

reagujem na fifiBB: ja som prikladom toho, ze sa to da vyliecit.Je pravda, nie lekari ma vyliecili.Dala som sancu kvalitnym prirodnym produktom bez vedlajsich ucinkov.Pred 6rokmi mi diagnostikovali chronicke ochorenie a po tristvrte rocnom uzivani kombinacie produktov som z toho uplne von,jednoducho chodim len na preventivne prehliadky, kdezto v minulosti som bola na liekoch a napriek nim som kazdeho polroka urologa potrebavala!!!!

rogy

Ti ktori maju problem s mocovym mechurom odporucam jednu odskusanu liecbu.Pomohlo mi to na 7 rokov.Odstavovat denne aspon 0,3 dcl.denne,mrkva,petrzlen a celer.cca 4 ks vacsej mrkvy,3ks petrzlena a ostatok celer.Do vnutra jena mala lyzicka olivoveho oleja a trpezlivost.Mrkvu neodporucam pre ludi,ktorí maju problemy so stitnou zlazou.

kiarka

velmi dobry na zapaly mocovych ciest je caj z kapucinky vacsej,je to dobre dezinfeciens,kupujem si ho tuna -odkaz odstránený-

fifiBB

Ahojte, s močovým mechurom bojujem celých 20 rokov,ochorela som už ako dieťa a žial dá sa len bojovať, nedá sa to vyliečiť..vyskúšala som všetkoo od A po Z, možem povedať aj čo sa psychiky týka, je to dosť bruťál, ..žiadné mokré plávky, vyčerné grilovanie, nedajboh chata - moje nočné mory..naposledy som dostala 3 mesačnú liečbu antibiotikami a pol ročnú liečbu urovaxom, dva týžden som sa vyhrievala na Rhodose, ale stačí malé ofúknutie, prebehnutie po byte s holými nohami a je tu to..najlepšie sa mi osvedčilo vypiť ráno na lačno pol litra vody, píjavala som liter, ale bojím sa ako na to reagujú ladviny, tak som spravila kompromis na pol litra, je to ako tak mnoo, ked cítim už malé pálenie okamžite sa musím napiť a všade si beriem vodu..treba sa dopredu zabezpečiť, vyhrievací matrac už mám kúpený, tí ktorý nevedia o čom to je tak sa smejú..je to taký boj..no čo mi ostáva..zdravím všetkych bojovníkov :)

adriana 363

Aduska moja ja som zacala tak ako ty v 19rokoch dnes je tomu pred 23rokov,neustálych problemov a hltanie tabliet na kilá.Dam ti teraz pár rád-jednoznacne dobry urolog,zistit presnu bakteriu co ti to sposobuje a na nu nasadit antibiotika ale nie na tyzden aspon na 3tyzdne.Tvoj organizmus dostane zabrat ale aj bakteria.Cely ten cas oddych teplo a vela tekutín.Nepi co nemas rada,ako ja som sa dusila urologickym cajom,netreba.Pi vela a co ti chutí,avsak nie bubliny.Káva a cierne korenie sú velky dráždiči mechúra.A ziade sedenie v kúpeli na močak je mokré teplo to najhorsie,kup elektricky vankus a hocikedy aj v zime ked premrznes,doma sa hned prehrej.Nosit body,ziadne holé kríže.Takze takto niejak by si sa mala zahriznut do problemu,ina ta bude sprevadzat životom.Pravdu ma aj SIMCA55555,ale to uz pre nás chronikov.

Simča55555

Ahojte, ja mávam problémy s močovými cestami niekoľkokrát do roka, osobne mi pomáhajú lieky urimax, ktoré sú už mojím bežným doplnkom v kabelke. Keďže zápal močových ciest je veľmi nepríjemný čítala som o spôsoboch ako s ním bojovať dosť. Najlepšie podľa mňa je neustále nosiť pri sebe lieky ktoré na to zaberajú (urimax, urinal akut), piť čaj proti urologickým tažkostiam, nesadať si na studené povrchy a byť v teple a hlavne veľa veľa tekutín!!! Vyskúšajte vypiť ráno 1 l vody, za pol hodinu by sa nemalo vypiť viac ako pol litra tak si to rozložiť v časovom intervale do 2 hodín. Budete síce chodiť častejšie na wc ale prečistí vás to a čím častejšie sa ide na wc tým menej baktérií sa nachádza v močovom mechúre. Samozrejme v priebehu dňa sa snažte dodržiavať pitný režim aby ste denne vypili aspoň 2 litre vody. Raz za čas si kúpte brusnicový výrobok ako džús (v lidli majú brusnicový džús, džem,.... Určite je najlepšia prevencia piť veľa vody, keďže zápal močových ciest vzniká premnožením sa baktérii v močovom mechúre. Mne zatial pomáha vypiť ráno 1 liter vody a cez deň vypiť čo najviac vody, okrem toho chodiť močiť je zdravé pre celý organizmus lebo z tela sa vyplavujú močom škodlivé kyseliny z nášho tela. Ludia ktorí majú často problém s močovými cestami by však mali dodržiavať daný pitný režim neustále.