Chronický zápal močového mechúra

Príspevok v téme: Chronický zápal močového mechúra
spravarka

Dobrý deň. Mám dlhodobé problémy s močovým mechúrom. Akonáhle ma ovanie studený vzduch alebo moje nohy sa ocitnú čo i len na okamih v chlade, neznesiteľne ma začne páliť. Užívam len urologický čaj, po jeho vypití to ustúpi. Nevie mi niekto poradiť nejaký účinný prípravok, po ktorom by sa mi pálenie nevracalo tak často? Ďakujem.

Lisa9631

urixin.sk Urixin beru už druhý měsíc a mohu říci, že mě velice překvapil. Dlouho jsem hledala řešení na své problémy s močovými cestami a často se vracejícími záněty, ale nic nezabíralo, vždy to nakonec skončilo antibiotiky. Od té doby, co používám Urixin je vše bez potíží. Mohu ho vřele doporučit.

an.na

Tak so zápalom močového mechúra a močových ciest mám svoje skúsenosti a nemalé. Trápi ma to už cca 10 rokov. Musím dávať pozor na to aby som sa poriadne obliekala, aby ma neofúklo, aby som si nesadla na nič studené. A i keď toto všetko robím tak i tak sa občas stane, že sa objaví. Mala som od toho chvíľu kľud ale v tehotenstve to nebralo konca a opakovalo sa to jako v začarovanom kruhu. Predtým som na to vždy dostala antibiotika a vždy pomohli a vobec som si myslela že na to zaberú len antibiotika. I v tehotenstve som ich 2x brala. Ale moja zlatá paní doktorka na gynde mi poradila, že pokiaľ zápal len začína a je fakt úplne slabý a na začiatku že na to pomožu koncentrované brusnice. Je toho mnoho druhov. Ja mám napr.Valosun Manosa Akut. Vždy keď pocítim pálenie, rezanie, proste pocit že zápal začína, užijem 1-3 tabletky a musím zaklopať zatiaľ sa držím a už skoro dva roky som zápal liečený až antibiotikami nemala. Jako prevenciu to neužívam i keď to tam píšu že sa može Valosun Manosa. Možem to iba doporučiť. Člověk čo to raz dvakrát mal už je na to náchylný, takže si musí dávať pozor.

Blaufrank

Ahojte
Ja som trpela zapalmi kazdy mesiac posledny rok, dostala som atb, zabrali, po nich hned mykoza a takto stale dookola. takto to slo niekolko rokov spociatku som krv necikala a nebolo treba atb, ale posledny rok uz to bolo vzdy horsie a horsie aj s krvou resp s kuskami plavajucej sliznice krvavej, no hrozne, bolesti neopisatelne... Hladiny bakterii vsak neboli prilis vysoke a aj tak som trpela... Brusinky a urolog. Caje nezaberali ... Ani probiotika.
Kedze kvalita mojho sivota a nielen sexualneho bola mizerna rozhodla som sa zmenit co bolo v mojich silach: zlepsit hygienu, zmenit spodnu bielizen za bavlnenu, zlepsit imunitu a vyskusat co sa da. Vsetko to chce ale cas.

Zhodou okolnosti mi urolog poradil CANEPHRON je to fytopharmakum a odvtedy klopklop ani jeden zapal, zmizla precitlivelost mechura na chlad a aj caste nutianie na mocenie najma v noci. Treba to vsak brat neprerusovane, dlhodobo aj rok alebo viac, vraj tak ja som teraz na tom treti mesiac a som ok. Preventivne beriem probiotika candistop lebo mykozu pbcas este dostanem vacisnou ako odpoved na docasne znizenie imunity. Taktie je dobre nosit volnesie oblecenie vyhybat sa umelym mateiralom (aj pancuskam, tesnym jeansom a v noci si dat volnejsie pyzamo a ziadne nohavicky) tangace nenosit a len bavlnenu bielizen. Ked sa da dat si mini sprchu odspodu aj viackrat za den a najma po sexe, ked sa neda aspon sa isr vymocit a utriet sa vlhcenou vreckovkou (aj po velkej). Proste treba eliminovat vsetky zdroje bakterii.
Okrem ineho som zmenila aj stravu, menej zdrojov sachsridov viac zeleniny a ovocia vela voda, lebo cukry su zivnou podou pre bakterie a najma kandidozy.

Verim ze vam moj pribeh mozno pomoze v boji. A este jedna dolezita vec, vela pohybu na cerstfom vzduchu alebo aspon nejaky pohyb nemsierne pomaha pri nastartovani imunity :-)

RNG

Tea tree oil je silne protiplesnovy, ale pochybujem ze odstrani transdermalne vsetky mozne vaginalne a ladvinove nakazy.

urea

Kupte si v lekarni australsky olejcek ma nazov TEA TRILL OIL.Najskor si cele podbrusie prakticky od vaginy plus cele brucho treba natriet niecim mastnym ,/ja si pomastim lubovnikovym olejom, a potom na to nakvapkat asi 10az 15 kvapiek toho tea tril oiil.a poriadne rozotriet tak aby ste mali ciste brucho aj cistu dlan ,proste aby sa to vsiaklo, toto opakovat rano aj vecer az do vbyliecenia.Ak toto nepomoze potom treba vysetrit maternicu. Ale ak je zapal maternice malo by to aj na toto pomoct. Ak je tam nieco ine treba sa poradit s lekarom.Vnutorne treba vypit asi 2 dc cistej citronovej stavy plus urologicky caj.postupne si treba vypestovat odolnost na chlad.trva to aj rok.mne toto vzdy pomoze.Ak su pritom aj vysoke teploty treba s tymto vsetkym aj antibiotika

RNG

Ucinna latka v brusniciach je berberine. Na urinarne nakazy aj crevne davka odporucena je 2 x 1 gram
To je ovela vacsia davka ako v 100 gramov brusnic.

Guija

Ahojte, ja som tiež mávala časté problémy a ako píšeš stačilo mi naozaj veľmi málo. Mať nohy v chlade alebo len keď ma trošku ofuklo, to je základ na ktorý si musí dávať každý pozor. Inak som pila rozne urologické caje s prísadou brusníc, nehovorím ze by boli k nicomu ale uplne mi nezaberali tak ako by som si predstavoavala. Nakoniec mi kamaratka odporučila, ze aj ona sama pouziva a je veľmi spokojná s prípravkom od firmy Valosun - UROVAL manosa AKUT. Tak som vyskúšala a mozu ho len odporucit. Je v nom aj silny extrakt z brusníc, a naozaj mi pomaha. Tak vela stastia.

kika083

Ahojte, skusali ste na zapal mocovych ciest enzymy? Mne sa ulavilo ako som zacala brat wobenzym. brala som ho v pravidelnych davkach, niekolko tyzdnov, a tie pravidelne zapaly sa prestali opakovat. Enzymy vedia celkovo posilnit imunitu a pomozu telu vyliecit sa zo zapalu.

BockaN

Ja sa zápalom mechúra taky bojujem dosť často, preventívne pijem urologické čaje, ale aj tak sa mi stane, že čas od času sa mi zápal mechúra dostaví. Bohužiaľ už neviem čím iným to ovplyvniť. Väčšinou mi ale zaberie uroval manosa akut, a keď sa to do týždňa neprejde, tak väčšinou idem k doktorovi a dostanem na to algifenové kvapky, tie sú na istotu. Ale zaujímalo by ma, čo človek môže preventívne urobiť pre to aby sa ten zápal neustále nevracal: (