Vypadavanie vlasov

Príspevok v téme: Vypadavanie vlasov
kaa

ahoj.mam mensi probelm.uz dlhsi cas mi vypdavaju vlasy.no bola som uz aj u koznej a dala mi nejaku vodicku na rast valsov ci co ale moc to nepomohlo a potom este injekcie ale to len trosku zabralo ale pototm nci sa nezmenilo..trva ot uz asi priblizne rok a ak sa mam priznam tych vlsov som mala dakedy omnoho viac.vraj je to aj tym ze ich nosim v gumicke tak to neviem,to sa snazim redukovat ale aj tak...inac som zdrava...prosim poradte mi niekto co mam robit lebo vlasy co som mala sa mi pacili a rada by som mala take iste znovu..poskusala som aj vselijake domace recepty..seriozne dakujem..papa

lubicavozarova

Mňa rovnako trápilo vypadávanie vlasov. Pri každom česaní som prišla o chumáč vlasov až mi bolo do plaču. Skúšala som kopu produktov, drahé aj lacné. Niečo na chvíľu pomohlo no o mesiac začalo všetko odznova. Teraz používam výživový doplnok Forcapil. Začala som ho užívať asi pred siedmimi mesiacmi a som maximálne spojojná. Vlasy mám pevné, lesklé a ráno mi ich vypadne asi desať, čo je v porovnaní so stavom predtým úplne super. A navyše Forcapil nie je ani drahý. To čo som poskúšala predtým ma vyšlo asi päťnásobne drahšie.

darkmother

ja som si dala vlasy ostrihat. z takych asi pod lopatky na bob ako ma victoria beckham. mam slabe korienky a ked je vlas tazsi, neudrzia ho. teraz mi nepadaju absolutne, mozno dva ks po tom co si ich umyjem s tym, ze si ich umyvam KAZDY DEN a okrem toho si ich kazdy pracovny den alebpo cez vikend predtym nez idem von fenujem tuzidlujem lakujem a este aj raz mesacne farbim. vlasy mam jemne. ostrihanie mi v tomto velmi pomohlo, len teda tie dlhe boli krajsie :(

trajsner

Ahojte, tak isto mam problem s vypadavanim vlasov a hladal som vsetko mozne na internete a aj vyskusal no najviac mi zabral a urcite odporucam www.nanogen.sk. Je zalozeny na prirodnej baze a v testoch ma lepsie ucinky ako aj minoxidil ci aminexil vo vichy.

slunce007

Ahojte, prosim poradte uz cca rok mi padaju vlasy 20-30 vlasom denne u mna je to dost kedze predtym som umyvala vlasy a mozno 5 vlasov vypadlo.... a to pri cesani ani jeden... boli silne, teraz ma pocit ze su slabe, pokozka hlavy svrbi sem tam lupiny, rychle zmastneju... tie korienky mam pocit akoby boli slabo vyzivene... vidim ze vlasy niesu pekne ako boli... skusala som rozne vysetrenia no nic nezistili...kozna tiez dala mi alpicol a nic nepomohlo... teraz uzivam revalid zatial mesiac a nic nevidam zatial.... v dobe ked mi zacali vypadavat vlasy som schudla asi 10kg, ale to ze som schudla pripisujem tomu ze som vysadila AD akby len vody zisla zo mna tie tuk, ten som ani nemala... mam velmi slabu menstruaciu.... doktory obvodna aj gynda trvdi ze to moze byt zvysenym testosteronom... testy mi robili zvyseny nebol ale aj tak mi povedali nech vyskusam antikoncepciu ale nerobi mi dobre antika.... z chloe mi opuchali nohy a zenadea tak mi zacali viac vypadavat vlasy.... skusat inu antiku alebo co?? dik za vsetky rady

jann

Alopecia
Už 6 rokov sa trápim s ochorením alopecia - kruhové vypadávanie vlasov. Som dlžná i-netu podeliť sa o moje skúsenosti s liečbou alopecie a to preto, ze veľa informacii som získala práve z internete.
Dúfam, že ten kto je takto chorý bude mať trpezlivosť dočítať moje peripetie s týmto ochorením až do konca.
V roku 2004 som bola na dovolenke a pani s ktorou som bývala ma neustále stresovala. Teraz sa divím, že som sa nechala až tak do krajnosti. Poučenie je: NIKDY SA NENECHAJTE PREVALCOVAT STRESOM.
Po nejakom čase som si našla vzadu na hlave vypadnutý kruh vlasov. Kto toto prežil vie o čom tu píšem. Strach a stres ešte väčší.
Začali sa peripetie chodiť po lekároch. Napíšem tu názvy, liekov, dúfam, že ich administrátor nezmaže. Nie je to reklama, práve naopak. Lekárka mi doporučila Revalid tabletky a dala mi nejakú mastičku. Využívala som 3 dávky čo stálo vtedy cca 2 500 Sk a vlasy mi padali ďalej, ďalšie i keď menšie kolesa vypadaných vlasov. Potom drahé šampóny Vichy, ktoré nič neriešili.
Zmenila som kožnú lekárku – prímarku. Naozaj sa mi venovala, poslala na všetky možné vyšetrenia: Zubne, Očné, Endokrinologické,ORL a ešte aj na Gynekológiu. Všetko bolo negatívne. Začala ma liečiť masťou Apisartron a ďalšiu masť si už nepamätám. Potom mi robila Kryoterapiu – prikladanie tekutého dusíka a liečbu Biolampou, ktorú som si aj následne kúpila. Vtedy mi ešte povedala, že nech skúsim masáže so žihlavou, brezou a lopúchom. Mňa po tej terapii dusíkom bolela pokožka na hlave, takže som si nerobila masáže. No a ďalšie kolieská vlasov vypadávali ďalej.
Potom som išla liečiteľovi – naturoterapeutovi p. Dedíkovi. On mi dal kvapky IV, ktoré sú aj na posilnenie imunity. Pred tým mi imunologička vysvetlila prečo sa to deje. Neviem či správne vysvetlím autoimunitný systém. Vlastné bunky pohlcujú , vlastné bunky. Ona mi to vysvetlila, že sa to deje v jednej bunke. Ospravedlňujem sa ak som to správne neinpretovala tak ako mi to ona vysvetlila.
Užívala som kvapky a vybrala som sa za ďalšou kožnou lekárkou, lebo vlasy stále padali a ja som už bola zúfalá. Lekárka sa mi venovala a nasadila mi Medrol, čo je vraj šetrnejší Predninzon. Okrem toho som brala kryoterapiu.
Vlasy mi tak vypadali, že všetky tie kolesa sa mi spojili v strede hlavy a bolo to holé koleso cca 10x8 cm. na kryoterapii mi sestrička stále hovorila, že už mi rastu vlasy, ale ja som nič nevidela. Naviac ma začali bolieť všetky svaly, kĺby, tak mi lekárka Medrol vysadila. Ja som si stále nasvecovala hlavu biolampou, ale zdalo sa mi to ešte horšie, ako keby mi to vysušovalo pokožku a vlasy ktoré mi ostali mi stále padali.
Potom som musela odísť do zahraničia cca na 3 týždne, iné mi neostávalo len sadnúť k PC a niečo v tomto smere hľadať. Našla som. Trvá to už cca 2 roky, čo sa liečim sama. Myslím, že dosť úspešne. Nikdy to už asi nebude na 100%. Ja som mala krásne vlasy celý život, teraz je to tak, že si dokážem vlasy učesať tak, aby mi nič nebolo vidieť.
Teraz moja liečba: Každý deň si robím masáže pokožky na hlave. V drogérii si kúpim vodu na vlasy žihlava, breza, lopúch, nahradzuje mi to revalid tonik, ktorého je veľmi málo v ampulkách a stoji veľmi veľa. Voda na vlasy stojí spolu
3,30 EUR a mám to viac ako na mesiac. Okrem toho užívam /zistené na internete/ minerály, Selen, Zinok, Panthenol, priebežne vitamíny B1,B6,B12 a vitamín A,E,D /Vitamín A sa môže užívať iba jednorázove/.Vitamíny neužívam presne každý deň. Okrem toho stále užívam kvapky od p. Dedíka, tak mi vlasy narástli, samozrejme, že nie sú také ako pred tým, ale sú.
Keď som nemala kvapky cca 6 týždňov, znova mi začali padať vlasy, tak som sa snažila zasa si kúpiť /5EUR/
Môj názor: predpokladám, že organizmu chyba Zinok 15mg/deň, Selén 50 mikrogr./deň a dôležitá je hlavne každodenná masáž pokožky hlavy bruškami prstov vlasovou vodou žihlava, lopúch, breza. Keď si robím masáž hlavy, tak sa mi natupirujú aj vlasy, ktoré si potom každý deň poctivo neprečesávam, ale len upravujem, lebo česaním sa vlasy namáhajú a ešte viac padajú. Pokožka je prekrvená aj bez hrebeňa. Myslím, že treba udržiavať pokožku mastnejšiu a netreba si veľmi často umývať vlasy ,lebo keď je pokožka suchá tak vlasy viac padajú.
Kto má také problémy ako ja, tak tento článok na ktorý som sa dlho chystala, dočíta až do konca.
Môj e-mail: annaj@pobox.sk

________________________________________

TRUE-girl

BABy mne vypadávali vlasy !!! bolo to niečo strašnéé, keby ste len vedeli koľko!!! nevedela som čo mám robiť tak som šla ku doktorke..tá mi zobrala krv a príšla na to, že mi chýba veľa vitamínov..predpísala mi vitamín B a tabletky s obsahom železa..postupne mi to pomohlo po mesiaci mi už nepadali..žiadne vodičky vám nepomôžu sami od seba..vy musíte hlavne jesť pestrú stravu !!!!! ak vám vypadávajú chodte ku lekárovi na krv on bude vedieť z čoho to môže byť a hlavne jedzte veľa vitamínov to pomáha najviac!!

modráčik

Pri vypadavani vlasov je dolezite vediet pricinu vypadavania.Inac pouzivanie roznych pripravkov je len docasne.