Atopický ekzém

riaka

Ahoj ll.
Prosim ta upresnis mi : `` laktobacili v tobolkách a všetko čo je na úpravu črevnej flóry a podporu imunity ``??? na trhu je vela na vyber, s cim mas presne skusenosti? co predsne na creva odporucas? aj ja mam exzem a viem ze to je z criev a pecene, dakujem

ll

Ako som sa zbavil ekzému..
Pri ekzéme je dôležité si uvedomiť, že sa nedá odstrániť masťami, tými sa dá iba zakryť, zmierniť jeho prejavy. Príčina sa nachádza v tráviacej sústave - črevách. Preto pomáha všetko, čo zlepšuje trávenie - čaje, probiotické nápoje, laktobacili v tobolkách a všetko čo je na úpravu črevnej flóry a podporu imunity - echinacea a pod.Dal som veľa peňazí za drahé masti ale bolo to zbytočné. Kým som sa však ekzému zbavil bolo vhodné mať po ruke slabšiu kortikoidnú masť. Úprava črevnej flóry však trvá dlhšiu dobu, ale výsledky poznať hneď od začiatku. Počul som že mnohým ľuďom veľmi pomohla životospráva - stravovanie podľa krvných skupín. Ak sa používa morská soľ, pozor aby nebola horúca voda, v niektorých návodoch to totiž píšu, a tým si človek iba uškodí.
Na suchú kožu je najlepšia modrá indulona, úplne zbytočné sa ukázalo špekulovanie s drahými masťami. Ešte k tomu stravovaniu - treba sa vyhýbať potravinám ktorá dráždia tráviacu sústavu alebo oslabujú imunitu-korenie, paprika, kyslé, čokoláda, citrusové ovocie, niektoré oriešky ale aj paradajky. Po úprave stravy som sa ekzému postupne zbavil asi za 6 týždňov. Všetkým čo sním bojujú držím palce.

petronela

Ahoj Saint1- pekne si to napisla, az velmi! ale pravdivo! ja som zacila uuuuplne doslova presne to co ty... Ako keby som to ja pisala. najhorsi exzem som mala na ZS az po 23-24 rok. Cely ten cas som bojovala a uciala sa ako moju pokozku dostat do pozicie v akej je teraz. Mam 28rokov a koze je nadherne cista. Plet cistucka `rovna` ako plet dietata. A tiez mi ludia hovoria (co nevedia cim som presla), ze ma nadhernu pokozku... a je to super pocut taku chvalu...
Samozrejme exzem je potvora a na zimu sa mi objavi, ale viem ze to je na den,dva lebo viem ako s tym bojovat...
A tiez ako pises exzem mi zmenil zivot k pozitivnemu, venovala som sa zdravej vyzive, reiky, silvova metoda, pozit.myslenie...
Ako mlada som sa hanbila chodievat von, moje kamaratky uz davno mali znamosti a ja som sedavala doma a skrabala sa ;(
Uz by som sa nevratila do tych cias, ale v podstate teraz dakujem ze som tym presla , lebo mozem pomoct druhym co tym momentalne prechadzaju a hlavne ze exzem ma prinutil pozerat na zivot z inej stranky...
A tak ako pises, dnes by nikto nepovedal ze moja koza na celom tele bola poziata exzemom.
dakujem za tvoj prispevok, pekne si to napisal.
Vela stastia a hlavne cistu kozu ;-)
pa

pacikanem

ja mam tiez ekzem od 1 roku zivota ale uz minimalny, mne velmi pomohli bylinky od bylinkara. Skuste to, stoji to sice 100 korun za jednu ampulku ale ja to uz nepotrebujem.

saint1

Neviem, či Ti pomôže môj príspevok, ale aspoň sa podelím z vlastnou skúsenosťou, ktorá Ti možno dodá iný pohľad, dúfam, že aj iným na atopický ekzém. Atopický ekzém nie je príjemná záležitosť, ja osobne som s ním trpel od predškolského veku až do dvadsiateho tretieho roku života. Najväčšie kožné prejavy som pociťoval na základnej škole a dokonca som bol hospitalizovaný na kožnej klinike (Mudroňová) a strávil tam skoro mesiac. Počas mojej hospitalizácie mi robili rôzne testy a cítil som sa ako pokusná myš. Najhorším príznakom na atopickom ekzéme nie je začervenanie kože, ale to svrbenie, ktoré vás núti k škriabaniu. Keď sa postihnuté miesto rozškriabe vznikne veľmi nepekná mokvajúca rana a často krát som chodil doslova z obväzom na rukách, až som si pripadal ako nejaký zombie. Na trhu sa už nachádzali v tej dobe nejaké kortikoidné (hormonálne) masti, ale nedoporučovali sa deťom kvôli možným vedľajším príznakom. Jediné čím sa mastilo, tak bola ichtiolová masť, ale doporučovala sa aj tzv. modrá indulona, ktorá zabraňovala vyschnutiu postihnutého miesta. Atopický ekzém je alergia a je to predovšetkým neprimeraná reakcia ľudského organizmu na alergén. Lekár vám obyčajne urobí kožné testy, ďalej vám určí súbor látok (alergénov), ktoré vyvolávajú danú reakciu. Potom vám obyčajne povie, okrem iného, že je treba sa vyhýbať daným látkam. V praxi je to dodržiavanie diét, bezprašné prostredie, používať naturálne mydlá, šampóny, atď. Avšak súbor alergénov je pri atopickom ekzéme tak veľký, že je to absolútne nemožné dodržiavať lekárove pokyny a vystríhať sa daným látkam. To by ste museli byť v inkubátore, aby ste to dodržali. Ja som neskôr, keď som dovŕšil asi 18 rok života, tak som zvolil iný prístup. Začal som si zháňať rôzne materiály, neskôr aj z internetu a najviac materiálu je v anglickom jazyku samozrejme a začal viac študovať o danej chorobe. Postupom času som si uvedomoval, že je to skôr o prístupe, pozitívnom myslení, filozofii života a.t.ď. Dokonca veľkou mierou, ktorá zhoršuje a dokonca vyvoláva príznaky atopického ekzému je stres. Neskôr som sa aj nad tým zamyslel a teória stresu bola v mojom prípade pravdivá. Prečo sa veľakrát stane, že u niekoho príznaky atopického ekzému sa zmiernia pri zmene prostredia? Prečo sa chodí k moru s atopickým ekzémom? More a morská voda má pozitívny vplyv, ale je to aj zmena prostredia. Ako dieťa som stres viac pociťoval počas školského roku a je zaujimavé, že prejavy atopického ekzému počas školského obdobia boli väčšie ako počas letných prázdnin a to som nechodil ani k moru, nehovoriac o tom, že v období leta poletuje viac alergénov ako v období zimy. Určitý stres môže byť u detí vyvolaný aj tým, že sú vystavený konfrontácii ako sú videný druhými. Deti sú veľmi často vystavené posmechu ich rovesníkov a nie je to nič príjemné. Ďalším zistením bolo, že kortikoidný krém môže byť veľmi dobrá pomôcka, ale treba ju používať rozumne. To znamená asi nasledovne, atopický ekzém som sa snažil udržiavať na vo fáze akejsi stabilizácie, ale keď sa stav zhoršil, tak až vtedy som aplikoval kortikoidný krém a verte, že stačí niekedy len dva – tri krát natrieť a potom sa opäť stav stabilizuje. Treba sa naučiť tzv. fázam a ako ich udržiavať. Okrem minimalizovania stresu a kortikoidnému krému samozrejme treba do boja zapojiť aj iné prvky ako je napríklad strava, ja si myslím, že skôr sa zamerať na dostatočne pestrú stravu s vitamínmi ako vylúčíť všetky alergizujúce látky v strave, lebo to by asi znamenalo byť doslova o chlebe a o vode. Takže strava by mala byť dostatočne pestrá, veľmi mi pomáhali aj čaje. Ja som doslova závislý na zelenom čaji a vypijem o veľmi veľa, ale odporúčam si kúpiť kvalitný a nie nejaký sáčkový. Hygiena musí byť, a preto i napriek odporúčaniu doktora, aby som obmedzil sprchovanie, lebo to vysušuje pokožku, tak som sa sprchoval každý deň, lebo chodievam pravidelne cvičiť. Trik je v tom, že keď sa nesprchujete, tak často, tak vás viac svrbí pokožka, ako keď si ju umývate pravidelne. Skôr sa zamerajte aké prípravky si zvolíte, ale dnes je na trhu toľko kvalitných prípravkov, ktoré sa dobre znášajú s pokožkou. Odporúčam prípravky obsahujúce Tea Tree Oil. Ide o mydlá, šampóny, sprchové gely atď. Čo sa týka krému, je lepšie krémovať ako nekrémovať z dôvodu vyschnutia pokožky, takže opäť je veľa prípravkou a aj na prírodnej báze, tiež dobre fungujú krémy s Tea Tree Oil. Ďalším efektným pomocníkom bolo, že keď som pociťoval svrbenie, tak som si pustil horúcu vodu a namočil postihnuté miesto a príznaky sa mi zmiernili, resp. čistý Tea Tree Oil. Určite je to lepšie riešenie ako do seba pchať napr. Dithiaden a cítiť sa ako omámený a „vymletý“. Chcel by som zopakovať, že príznaky atopického ekzému mi úplne zmizli v cca. dvadsiatom treťom roku života a netrpím žiadnymi alergickými reakciami. Mám 29 rokov a moja pokožka je veľmi pekná a zdravotný stav perfektný, ako moja doktorka hovorieva, že som jej najzdravší pacient. V mojom prípade ma atopický ekzém naučil sa viac sa o seba starať, byť viac zo sebou vyrovnaný, byť sebavedomý, začať pozitívne myslieť, mať ciele, nestresovať sa a vychutnávať si život. Je to neuveriteľné, ale mal som doslova posiate ruky ruky ekzémom a teraz dostávam pochvaly od ľudí, prevažne žien ohľadom krásy mojich rúk, tváre a tela. Moj život nevyzeral veľmi nádejne, hanbil som sa dievčat, ako ma budú vnímať. Teraz mám opačný problém, ako sa ich zbaviť a hanbia sa predovšetkým oni mňa. Možno sa stal som mňa prehnane starostlivý človek o seba samého, teraz tomu ľudia hovoria narcis, ale myslím, že na úkor môjho zdravotného stavu to určite stálo za to. Opakujem, nestresujte sa, naučte sa pozitívne myslieť, zmeňte filozofiu života, starajte sa o seba a radujte sa zo života. Veďte skrátka vyrovnaný život.

SAINT

anina

vyskúšaj pupalkový olej, vyrába sa buď v tabletách alebo tekutý(užíva sa aj vnútorne aj sa môže natierať)
stojí cca 130 SK

rere

ludia najlepšie ja salcura je to vyslovene na psoriázy a ekzemy. ja mam ekzém už od utleho detstva našči ma vláčili stále k moru. Vyskúšala som www.salcura.sk kupila a je to. je to super, prírodne a hlavne žiadne maste ale sprej ktorý sa hned vstrebe, svrbenie hned odíde, chladi to a tie flaky a cervena pokožka mizne už po 3 použití.

sabrinka

Prosím robím školskú úlohu o atopickom ekzéme a potrebujej základné informácie teda zhrnutie tohoto ekzému v kocke.Ak niečo o ňom viete pošlite mi prosím mail na anibas@zoznam.sk