Atopický ekzém

RenátaRusinková

Zdravím všetkých ekzematikov. Ja som ňou od malička resp. od troch mesiacov. Všetci, čo tu prispievate, neviem, či viete o spoločnosti psoriatikov a ekzematikov. Kliknite si na stránku www.spae.sk a tam sa všetko dozviete. Popozerajte si, či vo Vašom regióne sa niekde nachádza takýto klub a prihláste sa doň. Odporúčam, je to skvelé stretať sa s podobnými ľuďmi a hovoriť o tom, čo možno doma blízkym ani nepoviete. Môžte sa mi prípade ozvať na moje t.č. Je uverejnené na www.spae.sk

niekto (KE)

Ekzemu sa da zbavit ale moze to trvat asi od 6 mesiacov a vyssie. Hormonalne maste su prima. Len utlmuju ekzem ale neliecia. Niekomu pomaha navsteva pri mori v Juhoske. Alebo alternativne postupy.

ivka_3

Ahojte, atopickym ekzemom trpim uz od narodenia, teraz mam 22 a stav sa zlepsil, ale ako mala som si vedela pokozku rozskrabat do krvi. Ked na mna pride ekzemove obdobie, najma cez zimu a cez leto, vyzbrojim sa mastickami: Infadolan, Holtov krém (smradlavy ale velmi ucinny), Pityol. Vsetky tieto maste su volne predajne, stoja okolo 20-30 korun, ale prinesu zelany ucinok. Najma Holtov krem ucinne zabranuje svrbeniu. Potom odporucam kupele noh v dubovej kore, harmanceku alebo repiku. Ale uplne naj naj najucinnejsia je Kawarova sol - 500 g stoji cca 300,- Sk v lekarni. Je to sol z mrtveho mora a robi sa z toho kupel. Stipe to ako slak ale 100% ucinok. Zelam vela uspechov!

TT

Odporucam kupele Smrdaky. Su super. Mne napr. vystaci na ruky jedna mala kort. masticka aj pol roka. Nevidim na nej nic zle. Vola sa Elocom.

jatyon

z jednej vety sa da tazko vysvetlovat ...
mozno v lete, ked je slnko, mozno vtedy ekzem nema.
mozno v zime ho ma viac.
mozno ma stresy, o ktorych ty nevies.
mozno mu nieco chyba v strave.
mozno ma niecoho v strave vela.
mozno periete v nevhodnom pracom prasku.
mozno mate domace zviera.
mozno....
mozno....
ako by sa ti dalo zodpovedne odpovedat ?
ja neviem.

Jahoda

Ahojte, moj syn ma uz 17 rokov atopicky exzem.V podstate ho ma uz od narodenia.Kozni lekari nam az doteraz nijako nepomohli.Syn ma zivotospravu dobru, stravuje sa zdravo, nefajci a nepije.Ma to v podstate od 6 mesiacov, cize o nejakom strese alebo psychickych poruchach nemoze byt ani reci.Moje tehotenstvo bolo mimoriadne v pohode kludne a vobec nechapem,ze preco prave on ma tento problem.Ak mi to vie dakto vystvetlit, tak vopred dakujem.