Atopický ekzém

luxina

ahoj evina nie som proti aloe ale vypila som sest flias a neudialo sa absolutne nic takze na aloe by som sa uz asi nedala. Aj ty mas ekzem?pomohlo ti aloe?

evina

Ahoj Luxina,zaujimalo by ma preco si tak proti aloe,mas s tym zle skusenosti?
Dufam,ze to nie je ten dovod,najprv to treba riesit zvnutra,len vselijakymi mastami sa ekzem nevylieci....

luxina

ludia preco nikto nic nepisete?co ste vsetci vylieceni a uz vas netrapi ekzem?tak mi poradte ako sa to da vyliecit pretoze podla mna je to nemozne. ak ma niekto nejaky ucinny napad okrem aloe tak sem s nim

luxina

ahoj tina podla toho opisu mame stejny problem.tiez sa mi to vekom zhorsuje a myslim ze na mojom tele ani nie je miesto kde by som nebola vyhodena aspon raz. urcite so mnou budes suhlasit ye ekzem na tvari je najneprijemnejsi. castokrat som kvoli tomu ani do skoly nesla co som sa hanbila a mala z toho depky.kozna mi predpisala protopic, je to nova mast a nie su v nej klasicke hormony ako v inych agresivnzch mastiach.ekzem mi pekne ustupil a aj zacervenanie tvare.teraz si ho supnem raz za 10 dni a mam pokoj. jedinu nevyhodu to ma taku ze mas trosku citlivejsiu plet. ja som to citila pri zmene teplot tak ma trochu palila tvar ale je to ako nic v porovnani s ekzemom.kedysi si bola striktne proti mastiam od koznej ale po styroch rokov hanby ze vyzeram ako opica som pochopila ze bez tych masti to asi jednoducho nepojde

borovica

Skúšali ste už na atopický ekzém prípravky SKIN CAP sú veľmi dobré aj na liečbu psoriázy. Dostať ich kúpiť v lekárni.

tina

Zdravim, ja sa s ekzemom trapim takych osem rokov. Som momentalne na vyske. Ako si vsimam vekom sa mi to zhorsuje. Zacalo to na v priehlbinach na rukach tak na krku ,potom nohy a teraz pocitujem to na tvari na licach okolo nosa a nad obocim, take svrbenie az palenie pokozky a tvoria sa mi supinky. Chcela by som poradit ze ci nahodou nemate nejake skusenosti s kremom na tvar proti atopickemu ekzemu. Kozmetiku pouzivam biodermu ale nepomaha mi to. Dakujem.

potrav alerg a ekzem

napisem tu, to co som zazil ja. Ludi co tu davaju reklamy na vseliake mudre huby and so on pokladam za hyeny, ved so je horsie ako bohatnut na nestasti druheho... ved keby to ucinkovalo tak je to slavnejsie ako aspirin ...
Ale k tej rade: mam ekzem od mala, najprv len na obvyklych miestach? predlaktia, podkolenom, krk...no a na vyske sa mi to zhorsilo, priznam sa chlastal som niekedy az primoc a tak by som sa vobec necudoval keby som to mal zhorsene z toho... davam tomu osemdesiat percent ze za to moze chlastanie tyou? kto vypije viac. Bol som hlupy. Prejavi alergie sa zhorsili a s nou aj ekzem, vlastne dovtedy som sa vyhybal len cokolade, pomarancom, paradajkam. ked som to zjedol, viac to svrbelo. Ale na vyske, mi koza zacala uz poriadne napuchat, nedalo sa s tym ist von, koza sa mi pri ohyboch v klboch neporijemne napinala/bola napuchnuta/ V takychto stavoch je clovek zufaly aj ked ho nic nesvrbi. Vzdy to ustupilo po idete. Kedze sa to vracalo aj pri diete, musel som pristuúpit k radikalnemu sposobu zistovania alergenu. Jednoducho si po jednej pridavate potravinu. PPokial si vsetko nepisete, vratane zucvaciek, tak to nema zmysel, rovnako nemozete pridavat kazdy den , ale postupne. Je dobre si na to vyclenit prazdniny letne... Vela veci nejem, len cornflakesi, ovs. vlocky, mrkvu...a par inych veci, stale som neskoncil a postupne zistujem alergeny...
Je to mozno casovo narocne a aj volu treba mat dobru, ale ked clovek chce fungovat ako ostatny radsej obmedzi stravu. nu a alkoholu sa uz uplne vyhybam. Vysledok, natierat sa musim, ved je zima, ale netrapia ma opucchy ani neustale svrbenie. Obcas sa skrabem, ale inak skrabanie znasa zacervenana koza a inak len sucha koza... Strava urobi vela, ja som precittal vela o zdravej vyzive a aj to mi pomohlo...a odporucam clanok www.vesmir.cz

RNG

Lubka, reakcia na kravske bielkoviny(kazein)je mozna, ci je to tak sa mozes presvecit len ked vysadis mlieko na mesiac-teda aj vsetky ostatne mliecne vyrobky.
Probiotika mopzes dat synovi lepsie v inej forme.Acidofilne mlieko ich totiz obsahuje velmi malo a nie vsetky potrebne druhy(to by zmenilo trvanlivost mlieka na 1-2 dni !)
Mozno z toho exemu vyrastie(vec vyroby enzymov v tele, casom sa meni), mozno na kozie a ovcie produkty tu alergou nema....Jedine, co sa da urobit je skusat.

lubka

moj syncek ma ekzem od narodenia.teraz ma dva a pol a je viditelne, ze ekzem sa straca.acidofilne mlieko mu davam uz pol roka.no na poslednej navsteve u kastroeterologicky mu bola zistena alergia na bielkovinu kravskeho mlieka.mozem mu podavat aj nadalej "acidko?" lekarka sa vyjadrila, ze by mu to "mozno" vadilo.