Atopický ekzém

hmm:(

Ahojte, nedavno som si vsimol ako sa mi na krku spravil maly fliacik ekzemu ... no po tyzdny to mam uz na celom krku, rukach, nohach ... nikde nemam ten ekzem velky .. su to male fliaciky ... newiete mi poradit co s tym mam spravit ?? Ako nato ?? ... prosim ...

dd-dadka

ja sa chcem spita? ja mam za chvilku 18rokou a mam atopicky exem co na to pomaha.Minuli rok som bola na lieceni a vobec my to nepomohlo pouzivom rozne maste lieky a nic my na to nepomaha.Rok co rok sa my to len zhorsuje.ale teras som zacala chodit do solarka hadam my to pommoze.Ja vas prosim poradte my co je na exem dobre a co nie moooooc prosim vo pred dakujem napiste my pokec na dd/dadka DAKUJEM VOPRED!

mirka64

Ked pisete ze chcete vediet ako sa zbavit atopickeho ekzemu odpoved je jednoznacna, zbavit sa ho proste neda, ja nim trpim uz 17 rokov. Jedine co viem poradit je extremne prehnana starostlivost o kozu, pouzivajte specialne pripravky na toto ochorenie, kazdy den treba pokozku kvalitne premastovat a kupat sa v ojeji, ktory sa da lahko dostat v lekarni, alebo od koznej lekarky.
90 percent ekzemov je sposobenych nejakou skrytou alergiou, je velmi dolezite navstivit alergologa, podstupit vsetky testy ake su dostupne. Ak neviete co vam sposobuje ekzem, odporucam vyradovaciu dietu.
Jedinou odpovedou na ekzem je trpezlivost a pevne nervi, ide to tazko ale priznaky sa daju uplne zmininalizovat.
napr. Ja mam ekzemom pokritych 90 percent tela ale nikto nie je to vobec vidno. chce to len trpezlivost a dobru starostlivost.

lussy

ahojte! ja mám ekém už asi tri roky a vyskúšala som fakt véééľmi veľa...nepomohlo mi nič ani lieky a maste od doktora, krémy mi pomožu tak max. na 10 minut a véľmi ma trapi popraskaná koža, už som z toho vážne zúfala...neviem čo mám robiť. Musela som zmeniť aj školu:-(
Čo také mám ešte skúsiť??

lindi

cavte ja bi som sa chcela spitat ci nahoov neviete ako sa da liecit atopicki exsem ja ho mam uz od malicka a vazne neviem co mamrobit.ked som nervozna a to je dost casto tak ma neznesitelne zacne svrbiet a neviem co mama robit najradsej bi som sa priviazala ku posteli abi som sa neskriabala.a obcas sa bojim ci najdem nejakeho frajera . mam 12rokov.prosim ak sa da pomozte mi.

lubus

janka, uprav si stravu. teda vsimaj si, kedy sa ti stav zhorsuje, teda co kedy jes. aby si zistila co ti vyslovene skodi, zo stravy myslim. a bud v pohode psychicky, nezozieraj sa tym, ze mas ekzem, to ti moc nepomoze. a urcite chod za koznou nejakou. dnes to uz nie je len o kortikosteroidoch a hormonalnych mastiach, neboj sa.

lubus

zdravim. ja mam ekzem uz statocnych 24 rokov skoro. cez pubertu vsetko zmizlo, uz som si myslela, ze bude pokoj. ale sekla som sa. na vyske sa zo zacalo znova a dost skaredo. brala som silne lieky, lebo uz to bolo fakt zle. ku koznej chodim (teda som chodila) pravidelne, ale povodna kozna mi davala len elocom a nic ine. tak som sla za inou, uzasnou dermatovenerologickou. ta mi dost pomohla, brala som asi rok aj nieco lieky, plno vitaminov a neviem coho, maste a tak podobne. a slo to celkom, aj ked niekedy sa to aj tak zhorsovalo. nechapali sme preco. az sa a raz opytala, ci nemam vo svojom okoli niekoho, kto ma casto herpes. a ja som mala. to mi ekzem permanentne zhorsovalo, ked som bola s tou babou. takze aj nato si davajte pozor. k tej dermatovenerologicke som prestala chodit jednak preto, ze to mam daleko a uz nestiham cestovat tak casto domov na vychod a jednak som pochybila aj ja, ked som od toho nejak upustila. vlatne ani neviem preco. kto ste z vychodu, kuknite si www.dost.sk . oplati sa tam ist, fakt. je to fakt odbornicka a este aj ludska a vieme, ze psychika je tiez velmi dolezita. zla nalada, horsi stav koze. btw, ichtamolove pripravky su tiez dobre. skuste

el.

Ahojte,ekzem ani neviem od kedy mam, nikdy som ho neregistrovala az tento rok sa mi spravili male flaky na kozi...kozna povedala ze ide o atopicky ekzem.vzdycky som jedla vsetko nikdy som nebola alergicka na nic alebo som aspon o tom nevedela. Predpisala mi Elocom mast,to zabralo ale zase sa to vratilo,celu ruku mam flakatu a cervenu...chcem sa spytat ci sa tam mast moze pouzivat aj viac krat ked sa mi ekzem objavi lebo doktorka povedala ze iba max. 7 dni dalej mi odporucila specialnu kozmetiku na tvar tak by som chcela vediet ci mate skusenosti co je dobre Bioderma,A-derma alebo co...dalej som pocula ze pomaha aj pecenova dieta,chcela by som vedet v com spociva co by sa malo a co nemalo jest..dakujem

xxxxxxxxxxxxx

viem ze si hormonalne maste neziadas,ale je jedna vola sa ELOCOM ale je uplne super,raz si ju nanesies a cely ekzem zmizne...mam to odskusane,tez necem pouzivat take maste ale viem ze staci raz pouzit ked sa mi to objavi a potom to hned zmizne.a tych zopar krat do roka sa telu nic nemoze stat.