Ako ho dostat ku psychologovi?

Príspevok v téme: Ako ho dostat ku psychologovi?
slimaciq

Ahojte vsetci. Moj byvaly priatel ma obrovske psychicke problemy, nevyrovnanu rozhadzanu povahu, ktora prameni z traumy v detstve a zo spravania sa jeho otca k nemu. Mam zly pocit, ze moze byt aj psychicky chory, ma skraty, amok zlosti bez priciny, kedy sa nevie kontrolovat. Ako ho mam presvedcit, aby siel ku psychologovi? Uz som mu to velakrat navrhla, aj mi to slubil a stale tam nebol. Nechce si nic priznat, ale viem, ze to s nim ide z kopca. Poradte mi prosim, budem vdacna za kazdu odpoved

dorka

slimaciq u mna to nebolo az take:(mne nikdy neublizil:(no tak ked je to takto tak ti naozaj nezostava si ho nevsimat ale daj pozor lebo kazde aj ked malicke povolenie z tvojej strany on bude vyuzivat!!tak ako pisali uz, ma rodinu a ked ta vidi aky je nech to riesia oni a ta priatelka ked bude mat silu.inak velmi dobre viem aky je to pocit mat rada ale bat sa a nemoct nic urobit:(musi sam chciet naozaj!!tak ti prajem vydrz a silu a naozaj mozes zavolat policajtou.ja som nosila pi sebe aj cisla na psychiatrou alebo nejakej inej pomoci.inak mne vela pomohla psychologicka v tom ze som sa naucila aby ma to az tak nebolelo to citove:(to vydieranie.

damaxy

Slimaciq veštecké schopnosti hod do kúta a venuj sa sebe potom sebe a ak budeš mat ešte trochu priestoru tak nezabudni sa venovat sebe a potom aj nám.Nechaj to tak,kto chce kam nechajme ho tam.Trochu som to zmenila.Povedz si čo chceš ty,lebo to dokážeš naplnit a to čo chceš pre iných nech si naplnia sami.Aj tak to nosíš v mysli,a vôbec ti to tam nepasuje.Venuj tento priestor v hlave niečomu užitočnému pre teba.Verím,že takých vecí je plno.Už máš nový účes do školy a čo šatník a ostatné?

slimaciq

damaxy: Dakujem velmi pekne, je to presne tak ako hovoris. On s tym nechce nic robit, neuvedomuje si, aky je a ze jeho spravanie nie je normalne. Nechcem sa do toho zamotava. Uz som sa trochu namocila do zleho, ked som sa snazila varovat jeho frajerku, no vsetko sa otocilo proti mne, pretoze sliepocka namotana mu uz zobe z ruky a ja som mala problemy. No co uz...musim sa s tym zmierit a vyrovnat. Vsetko sa uvidi zaciatkom semestra, bojim sa....a citim, ze este nie je koniec...a ze nieco sa este stane...

damaxy

Slimáciq,Ja si myslím,že je to prípad nejakej poruchy osobnosti,podla toho čo píšeš,neberie aj nejaké drogy,lebo toto správanie...Je súci na psychiatra a ten nech rozhodne čo dalej.Nechaj to plávat,chrán si tvrdo svoj pokoj a súkromie a ked je potrebné existuje aj polícia.Netreba mu dat najavo svoj strach,lebo to je prenho podla mna zbran.Ani náhodou to nerieš,lebo sa zamotáš a neviem či budeš mat potom silu z toho von.Takže nech je pre teba len človek ,ktorý potrebuje lekársku pomoc a dost.Chrán sa a nenos v hlave problémyktoré nevyriešiš a myslím si,že ani on nechce aby si ich riešila.Svoje dobro orientuj iným smerom.Nedaj sa.

sii

vies co moja nevsimaj si ho proste ignoruj ho, nech krici hovori co chce, proste tvar sa ako keby tam ani nebol, a ked to nepomoze zavolaj policiu a zazaluj ho za ublizenie na zdravy, a hladaj si chlapca preco by si mala zatvarat srdiecko, ved po svete beha tolko zlatych chalanov, ja som na to tiez prisla (mam priatela z rakuska)
stretavali sme sa 2 roky len kazdy druhy vikend a prazdniny som bola u neho a teraz spolu byvame) . Ved ten dotycny nemusi byt zo ziliny. Neboj vsetko bude dobre len ser na jeho kamaratstvo a varuj aj tu jeho frajerku ale nehovor jej to sama ale aj s tou tvojou spolubyvajucou co videla aky dementny je maj sa drzim ti palcok

slimaciq

Inak som dost vsimava a ked som bola par krat u nich, stacilo mi to na to, aby som si vsimla, ako jeho mama trpi a aky ma strach. Myslim si, ze vsetko v sebe skryva a jej rodina, rodicia a jej surodenci (inak velmi mili zlati ludia, rodinne zalozeni, co sa stale stretavaju a maju sa radi) o nicom nevedia. Ked som bola u nich doma po prvy krat, prekvapila ma byvaleho babka, ked ma upozornovala, ze bol ako maly velmi agresivny, ze dokazal zbit svojho brata. To sa este neprejavil, nevedela som, co si mam mysliet...no teraz mi dochadza, ze ma chcela pred nim varovat, aby som si davala pozor....

slimaciq

Dakujem za vsetky odpovede dievcata, ste velmi zlate osobky. To, co prezivam je velmi komplikovane. Studujem v Ziline na odbore, kde je malo ludi, a tak je nemozne zmenit skupinu. Bohuzial, ale budeme sa denno denne stretavat. Nezostava mi nic ine len sa proti tomu postavit. Ma frajerku, a tak si na mna naroky robit nemoze...no on sa planuje rozist s nou a tak to znova zacne. Po mojich zlych skusenostiach nemam chut hladat si niekoho, neverim, ze dokaze byt ku mne niekto taky, ako snivam...ze ma bude nosit na rukach. No viem, co by sa stalo, keby som zacala s niekym v Ziline chodit. Bolo by to peklo....pri najmensom by ho byvaly zbil!! Neviem, co je teraz najspravnejsie. Rada by som dala ruky prec, zrusila kontakty, ale podla mna je rozumne zahrat to nejak do autu...tvarit sa neutralne a skor ako kamaratka. Aspon sa snazit vychadzat normalne, tak mi nebude zneprijemnovat zivot. A ak sa ma colen dotkne, budem konat, tvrdo...zavolala by som na neho aj policiu, keby bolo treba...inak si nikdy neuvedomi, ze to, co robi je pre normalneho cloveka neunosne. Ja viem, ze nie som ani psycholog ani psychiater...a uz vobec nie som silna na to, aby som mu pomahala sama, lebo sama nemam tu silu odkial cerpat. Z toho, co bolo sa velmi pomaly dostavam....no bojim sa velmi toho, ze ked sa s nim nezacne nieco robit, bude nadalej ublizovat

hyla

veru sii mas pravdu je to tazde a dobre sa radi.jas om mala podobnu skusenost.akoby opisovala mojho svokra. a moja svokrova je znicena zena.ani tam nechodime.nechcem aby mal zly vplyv na nase dieta.s manzelom sa o tom nebavime.nie je ako on ale na tuto temu sa nebavime.asi si uzil svoje pri nom.

sii

Prepac ale nesuhlasim s tebou taketo typy ta nenechaju nikdy na pokoji, este by to bolo horsie keby mala chlapa lebo by zabrdal do nich oboch. Ja by som na jej mieste urobila vsetko preto aby som ho uz nikdy nevidela proste prec. A nech skace s okna kde chce. Taki ako on su slabosi a nikdy sa nezmenia aj keby bolo 500 psychiatrov po kope, robia zo seba chudakov, ze oco ich doma bil a co ja viem co, ok respektujem to aj ja mam takeho otca a nebolo to lahke ani pre mna ani pre mojho brata a pre mamku uz vobec nie ale obidvaja sme zdravi normalny ludia schopni milovat. Zalezi to len od teba akou cestou sa rozhodnes ist ja tiez doma nebije snubenca ani sa nevyhrazam ze vyskocim z okna. Je to volba kazdeho zalezi len od teba ako sa rozhodnes. Podla mna ak sa niekde prec nestrati z jeho dohladu tak ju bude stale prenasledovat. No ale to musi ona vediet som aj ja zvedava ako to dopadne

hyla

no neviem sii podla mna nech nic nemeni.predsa sa mu nebude podriadovat uz teraz ked s nim nic nema.nie.musis ho poriadne vystrasit nech ta necha na pokoji.a keby si si nasla chlapca on by videl ze uz mas niekoho tak by ta nechal.spal vsetky mosy za sebou slimaciq.toto nie je tvoj problem.zivot je dlhy a tazky a vsetci sa snazime prezit ho najlepsie ako vieme v zdravi a stasti.mame nan pravo.ale ako si vyberieme je na nas.slimaciq ty nie si charita ani psycholog ani nic podobne.prezi si svoj zivot v laske a stasti.vyber si chlapca co bude niormaly a bude ti oporou v zivote.zabudni nanho.nemozes zachranovat vsetkych.kto pomoze tebe ked to budes potrebovat?
ved si to videla uz teraz.nik ti nepomohol. a v manzelstve by to bolo este horsie.
podla mna sa s tym uz vobec nezaoberaj.venuj sa sebe svojej skole svojej buducnosti a ked ta bude obtazovat bud neustupna.zastras ho a nepocuvaj tie jeho citove vylevy lebo ta ovplyvni.