Ako ho dostat ku psychologovi?

Príspevok v téme: Ako ho dostat ku psychologovi?
slimaciq

Ahojte vsetci. Moj byvaly priatel ma obrovske psychicke problemy, nevyrovnanu rozhadzanu povahu, ktora prameni z traumy v detstve a zo spravania sa jeho otca k nemu. Mam zly pocit, ze moze byt aj psychicky chory, ma skraty, amok zlosti bez priciny, kedy sa nevie kontrolovat. Ako ho mam presvedcit, aby siel ku psychologovi? Uz som mu to velakrat navrhla, aj mi to slubil a stale tam nebol. Nechce si nic priznat, ale viem, ze to s nim ide z kopca. Poradte mi prosim, budem vdacna za kazdu odpoved

dori

hm tak to tazke:(inak aj ten moj bol len 2 krat a sam bo sme sa medzitym rozisli ale potom sa spametal a zacal sam hodnotit svoj stav no s tvojim byvalim je to asi vaznejsie:(napises v maili?mozes!

slimaciq

Uz som sa snazila vsetkymi moznymi sposobmi, ale urcite musi byt este jeden a prave ten ucinny. S nim sa da rozpraat iba chvilu..hned vsetko proti mne otaca, nenecha sa ani presvecit, ani si to nechce priznat. Trvalo by mi dlho a potrebovala by som velky priestor na to, aby som opisala jeho povahu. Je velmi zvlastny, cim dlhsie sme spolu boli, tym viac som ho nespoznavala...

dori

skus to a potom skus aj ty jemu robit"psychosku" aspon tak aby sa tam dostal alebo chod snim aby citil ze mu chces pomoct a nie ze ho len povazujes za ineho.

dori

no podla mna aj tebe povie psychoska ze ked on nechce tak ty sa preco snazis ved je to dospeli clovek a ma vlastne rozhodnutia a chcenia .a co ti povie ked sa otom bavite? ze ku psichoske?

dori

inak som dorka len sa mi neda prihlasit.no ja som mala tak priatela on mi zacal vystrajat nemal sice take zachvaty ale nedalo sa snim vobec nic ani prebrat vsetko si zrazu zacal inak vysvetlovat.isla som najprv sama ku lekarke a skusali sme najst sposob ako nato hned pokracujem cakaj ok?