KEDY JE TEN SPRAVNY CAS NA BABATKO??

maminka

elaja, je vidno ze ty deti este nemas, tie tvoje nazory a urazky ostatnych ludi...a nezabudaj, ze ty si bola tretie dieta, nie prve
ja som mala pracu, karieru, partnera, a dieta prislo ako vytuzene v 25. A uz som mala pocit, ze je najvyssi cas, aj tak sa citim pri tych mladych mamickach ako starenka, nevladzem tolko behat ako pred par rokmi. Neviem si predstavit ze by som znovu zila ten nudny zivot bez dietata. Kariera je pre mna vedlajsia.

elaja

mimi.a vidis, ja by som nikdy svoje dieta nezavesila na krk rodicom alebo svokrovcom...Budeme nanho sami dvaja. Ani nedovolim, aby mi nasi nieco kupovali, z dochodku...Keby som bola hnusny sebec, mam dieta tiez v 20tke, ved sa nasi postaraju, nie?:) Ibaze je este nemam tuzbu po dietati, absolutne ziadnu, aj ked deti mam rada, ale na vlastne sa est evobec necitim. Najdu sa tu vobec zeny, ktore rodili po 30tke svoje prve?

elaja

no teda, ty si ale hlupa:) Ja som sa narodila 38 rocnej mamke ako tretie dieta v poradi a sportovali so mnou odusu, bravali ma na chatu, mala som detstvo, ake zelam vsetkym. Moj ocko ma po 70 tke dnes a je vitalnejsi a chytrejsi a vtipnejsi ako vsetci 30 rocni:) Raka moze clovek chyty aj v 18tke, co to tu pleties? X zien otehotnie bez problemov aj v 35ke...To nema nic do cinenia s vekom, neplodne su aj mnohe 20tnicky...a hula, vidis, keby si s dietatom pockala, nemusela by si si uz v tak mladom veku so sebou niest bremeno smrti tvojho dietata...Ja planujem dieta vtedy, ked po nom zatuzim, nie podla toho, kolko budem mat rokov, ale v tej 32ke, 34ke najneskor.

mimi.a

podla mna si kazdy par musi sam rozhodnut, kedy je pre nich ten spravny cas. Niekto chce babo v 20 a vie sa on postarat rovnako dobre ako iny v 35 alebo neskor. Ide o to, ze nie len zena ale aj muz musia byt na to pripraveni.. nie len po financnej stranke ale hlavne po emocionalnej. Nemali by mat pocit, ze im kvoli dietatku nieco uteka alebo sa musia obmedzovat. Ja som mala dieta v 21.. ano, bola som mladucka ale dietatko bolo chcene a planovane. Obaja sme mali pracu, kde byvat.. a chvalabohu aj dobre babicky, ktore vnucika obcas rady postrazili, ked sme si potrebovali nieco vybavit. A som rada, ze som necakala, kym budemem mat vsetko, pretoze to clovek nema nikdy.. vzdy je nieco, co este treba. A tak mam teraz vyse 30 a za sebou 2 roky neuspesnych pokusov o surodenca. Nuz, ked si predstavim, ze by som si vtedy povedala, ze som na dieta este mlada.. Sice by sme mali "vsetko" ale vlastne by sme nemali NIC.

hula

To je tak rôzne,každý bude hájiť svoju pravdu.Ja som sa vydávala v 19,nebola som tehotná,rok po svadbe som otehotnela,vtedy teda v tých 90 rokoch,bol taký trend.Dokonca sa pamätám,ako sme 18 ročné kamarátky ľutovali 24 ročnú kamarátku,že je stará panna.Znie to neuveriteľne,vždy sa na tom zasmejeme,keď sa stretneme.Moje prvé dieťatko zomrelo,keď mal 3 mesiace.Mala som 21 rokov,bolo to strašné,a ešte vždy to bolí,aj keď už od vtedy prešlo 16 rokov.Až 11 rokov po jeho smrti sa mi podarilo otehotnieť,teraz mám dvojčatá.Naozaj je pravda,že staršie už tak nevládzu,aj sme si už zvykli na určitý štýl,a detičky to všetko zmenia.Ja mojim kamarátkam,ktoré mali deti v mladom veku,závidím,že sú svojim deťom bližšie,sú im skôr kamarátky,lepšie chápu ich pohľad na svet,a oni mne zas,že som až teraz matka,že si to vraj lepšie vychutnávam.Je to proste jedno,kedy,najhlavnejšie je s kým.Ja som nedávno oslavovala 17 výročie svadby,a 18 rokov sme spolu.

no teda

Predpokladam ze vsetky babulky co tu propaguju deti daleko daleko po 30tke (fiha dokonca taky nazor ze v 45 plodna..) mate este malo rokov. Vam zatial nic nehovoria bolesti chrbtice klbov migreny a coraz castejsie a castejsie problemy s plodnostou a cystami a bohuzial aj rakovinou. TO JE NEZVRATNY FAKT!!! No chcem vas vidiet ako plne elanu s bolestami vstavate niekolko krat za noc k dietatu a behate za nim po vonku, vy ste asi fakt strasne naivne ze budete vsetko stihat a zvladat v pokrocilom veku. Ja uz ten vek mam takze skutocne viem o com hovorim a priatelky uz tiez nie su ziadne pubertiacky takze skutocne viem o com hovorim. V 25 som si tiez hovorila ze aka som ja vitalna sportovkyna. TAkze treba mysliet aj na to . A aby ste neskor nelutovali. A ked sa vam nejakym zazrakom podari otehotniet v 35-40tke verte ze zostanete pri jednom chudatku ktore bude mat v 13 rokoch babku vedla seba. Ja som chodila s detmi sportovat, plavat hrat tenis chodili sme spolu ked boli starsie dokonca na koncerty... No spomente si potom na mna. Neviete co vas caka. Bohuzial ani zdravy zivotny styl vas v dnesnej dobe neochrani pred starnutim a chorobami...

sanlui

sedmikraska-u nas to tiež poznat barani sa nezaprú.poznáme sa a berieme sa taký aký sme.naš malý je kozoroh ale ja som velmi chcela strelca,žavraj si najlepšie rozumie s baranom ale čo už..nam každy vravel že barani sa k sebe nehodia,ako dvaja kohúti na jednom smetisku ale nie vo všetkom sme si podobný.:))

sedmikraska

sanlui pytala som sa preto, ze my sme tiez obaja barani a semtam je to dost poznat :) my by sme tiez uz najradsej mali babatko, ale bohuzial este na to nemame dostatocne prostriedky :( kupili sme si aspon spolocnu macicku a mame ju ako miminko, no mozme popri nom chodit aj do prace :) prajem vsetko najlepsie v novom zamestnani
btw: planujeme, ze aj nase babatko bude baran :)

sanlui

Bebeoo-manžel si ma samozrejme chcel zobrat este aj pred otehotnením ale ja som nechcela,neviem nebolo to pre mna vtedy nejakou prioritou a ked som po tom zatúžila tak sme mali pekný sobáš aj s malinkým.my s manželom nepremýšlame o tom ake to bolo bez malého,sloboda,uživat si atd..,máme to už za sebou,to sa teraz už nedá na to mysliet,dieta je neoddelitelnou súčastou a keby som chcela byt slobodná a užívat si tak predsa neotehotniem.užila som si všetkého dost a na dieta som bola pripravená,chceli sme ho najviac na svete.je to vsak aj o peniezoch,manžel v podstate momentálne nepracuje lebo na to máme,možme si to dovolit ale kedže ja som velmi energická moc sa teším už na moju prácu a začínam s prípravami.

bebeooo

sanlui- este keby si tak vedela, ze nominativ mnozneho cisla sa pise s I. Vidis, ja som v tvojom veku, byvanicko (a paradne) uz mame, na kariere uz pracujem a ked pride dieta, budeme s manzelom obaja doma, lebo si ho chceme uzit a budeme aj na to mat, aby sme nemuseli od dietata odchadzat:)) Dovolenky s sietatom sa nerovnaju dovolenkam osamote...Ja ti len ozaj drzim palce, nech vam to vydrzi, nie ste spolu este dlho. A plodna by si urcite bola kludne aj do tej 45ky:)