KEDY JE TEN SPRAVNY CAS NA BABATKO??

hula

elaja,vtipne sa čítajú tvoje komentáre.Aká si zodpovedná,ako máš všetko naplánované.No ja ti prajem,aby ti všetko tak vyšlo,ako plánuješ,aby si nevybočila s presne naplánovanej budúcnosti.Môžeš mať svoj názor,iba neurážaj ľuďí, a ešte ti chcem povedať,že ja som nemala na čo čakať.Tá doba bola iná,vtedy sme mali prácu,byt,elán,túžby a hlavne veľa lásky.Ja som šťastná.A o smrti rozprávaš tak bez citu,to nie je otázka veku,ale to nikomu neprajem,ani najväčšiemu nepriaťeľovi.Život sa ti môže obrátiť v jednej sekunde,nikdy nevieš čo ťa kde čaká.To si naozaj uvedom,prv,ako začneš niekoho urážať.

eleja

sanlui, dakujem ti, ja chcem vychovat zdraveho a cestneho cloveka, som dost zodpovedna, tak sa preto toho bojim, nechcem lobovat za starsie mamicky, nikomu to vnucovat, to je len moj nazor na to, ako to chcem urobit ja. Verim, ze si dobra matka, aj ked nemas po 30tke.

sanlui

Maminka,suhlasim s tebou aj sestra mala skoro dieta,moj synovec má teraz 8r,tiez som bola aj pri narodení aj pri výchove a myslela som si že o tom viem všetko,omyl,nebola som s ním 24hod denne-ako s mojím malým-tot podstatný rozdiel.a hla priority popreskakovali,kus dost.

maminka

elaja, ja som vyrastala s mojou neterkou, starala som sa o nu, mala som 13, tiez som si myslela ze viem co to obnasa mat dieta. Ale je toho ovela ovela viac ako som si dokazala predstavit, zmeni ti to komplet cely zivot aj rebricek hodnot. A naozaj nemam co lutovat, ja som po dietati tuzila vzdy, je to zmysel mojho zivota.

sanlui

elaja,ty budes ukažkova mamina aj ja som sa podobne pripravovala,strava,živ.stýl,celých 9mes.som cvičila atd.kiežby všetky detúrence boli takto zodpovedne naplánované.my sme sa trpezlivosti neučili a to sme obaja ohnivý barani,prišlo to pomalinky s rastúcim bruškom takže u nás žiadný problém.takže otázka tohto fora je relatívna ako všetky otázky ludstva,záleži na povahe rodičov a mne to vyhovuje do 30r.

eleja

sanlui, ja viem len to, ze dieta je rozhodnutie na cely zivot, nie je do babika, ktoru odlozis do skrinky, ked sa ti nechce, si zodpovedna za zivot cloveka, za to, aky bude, ako sa ma...Ja sa toho momentalne desim, nie som si ista, ci by som to zvladla. Preco by som sem nemohla pisat, ked som este nerodila? Mala som 5 rokov, ked sa mi narodila prva neter a sestra byvala u nas, ja dobre viem, co je to mat dieta. Preto ho zatial nemam. Rok pred planovanim pocatim budem brat kyselinu listovu, s manzelom zajdeme do genetickej poradne, aka je pravdepodobnost, ze dieta splodene nami bude zdrave a tak, ja to na lahku vahu neberiem, preto cakam. Musim po tom dietati hrozne tuzit, aby som sa na to dala, lebo to nie je ziadna sranda. Zalezi od povahy, nie na veku, su mlade zeny, ktore len pokrikuju na deti. Ja sa hned priznam, ze som vznetliva a po com najmenej tuzim je po decku kricat. S manzelom sa musime este ucit trpezlivosti...

sanlui

aleja,maminka nevedie nudný život,viedla ho pred tým ako sa jej narodilo dieta.ja osobne si neviem predstavit rodit neskor,ako by som vladala,prvý rok je náročný aj pre energickú mladú babu.to nočné vstávanie a ten kolobeh na to treba trpezlivost a čím su ženy staršie tým jej majú menej,bohužial.moja šefka 40r rodila so mnou 25r a teraz ked si volame ja som stastná smejem sa hovorím o malom len v dobrom,aké pokroky robí a ona sa mi na jej malého stažuje 20min do telefonu,zo všetkého je nervozna,stále po nom vrieska, je hotováááá,no načo jej to bolo??????????????ale jasné že su aj milé kludné staršie maminky len ich je málo.druhé dietatko u mna,tak do 32r max.inak baby ktoré ste nerodili,nevypisujte,neviete si to ani len predstavit ako sa vám zmení život,máte iba nejakú predstavu ktorá je daleko od reality.:))))))))))))))

aduliena

Myslím, že správny čas na bábo je vtedy, keď sa žena rozhodne, že ho chce mať. Dnes už nie je výnimočné rodenie detí po tridsiatke. A ak sa žena rozhodne rodiť hoci aj v 40-tke, je to jej vec, netreba sa preto hádať a nadávať si navzájom.

eleja

maminka, tvoj zivot je mozno nudny, nas nie. Mam toho na mysli vela ineho:) Staram sa o manzela, o dom, chodime si po svete, mam robotu, ktora ma velmi bavi, dieta bude az dalsou etapou v nasom vztahu. sedmikraska, nie som mudra, len sa ucim na chybach inych. Urcite som na tom lepsie ako tri byvale spoluziacky zo strednej, ktore maju deti (dve z nich neplanovane), manzel jednej nema vzdelanie ani robotu, ziju u jej mamy, ktora je na dochodku...Druha si vzala tiez chalana mladsieho od nej, nemaju penazi...Nie som este stara a hadam, ze behat budem vladat:) Manzel ma skoro 40, ale telo fitnesaka. Susedka rodila teraz v 39 prve a posledne dieta, tiez neplanovane, jej manzel ma 50, ale vyzeraju na 30 a 40. Prachov maju kopec, skusenosti tiez, dieta ich bavi, uzivaju si ho.