vplyv splnu mesiaca na nas zivot

Príspevok v téme: vplyv splnu mesiaca na nas zivot
nesplnena

niekedy mam pocit , ze ako nahle sa zmeni faza mesiaca na spln vsetko sa kazi ci uz v osobnom zivote v skole .....dokonca aj moj organizmus sa sprava upne zmätene ..niekedy normalne nemam chut zit nemozem spavat nechuti mi jest ..proste na nic ...co s tym robit ???ma s tym niekto nejake skusenosti alebo podobne pocity ?

Mimi323

Vo štvrtok a v piatok podľa lunárneho kalendára polievame rastliny a perieme s polovičnou dávkou pracieho prášku, pretože škvrny sa ľahšie odstraňujú.

andy

Pre fgf: má to logiku, veď si zober, ako dávno sa riadilo ľudstvo mesiacom hlavne pri sadení, okopávaní, bla bla bla, nemusíš tomu veriť, možno keby si to vyskúšala, hovorila by si inak. Ale je to každého osobná vec,...
Pre Alžbetku: svina?

fgf

urcite nas mesiac do istej miery ovplyvnuje, ale veciam ako strihanie nechtov len v piatok a umyvanie vlasov len v urcitych fazach neverim, lebo nemaju logiku

andy

Baby, zatiaľ dík, skúsim si to porovnať s mojou knihou, niečo popoznačovať, pozriem aj tú stránku...a možno vás ešte budem otravovať

galaxisa

mnohe lunarky uvadzaju, že treba strihať vlasy pri ubudaní Mesiaca, ale to je nespravne, lebo v I. a III. fáze sa organizmus sťahuje a vtedy je dobre, lebo ked sa rozširuje, mohli by sa štiepiť konce. a depilacia je vhodna v II. a IV. fáze, kedy sa ľahšie uvoľňuju z pokožky a dlhšie vydrži hladká.

andy

Ja som si objednala Lunárny kalendár a Lunární dny. V kalendáry sú vyznačené:spln, nov, pribúdanie, ubúdanie, pár info, ktoré mi nestačí, hľadám tam niečo ako: vhodná depilácia, vlasy (niečo som našla),...ale v tej knihne je viac info, len to vypadá asi takto: odstraňovanie nežiadúcich chlpkov - 3. a 4. fáza mesiaca v znamení Kozorožca. Chcela by som si nejaké takéto veci poznačiť do kalendára, len nechcem urobiť chybu

galaxisa

počas SPLNU sme viacerí podraždenejší, lebo počas neho sa očisťuje pečeň a ked nefunguje dobre, tak sa zvyšuje agresivita a ludí

galaxisa

andy, I.fáza je od Novu asi 7dní , potom ide II.fáza po Spln, Splnom začína III.fáza a ta trva cca 7dní a potom je IV.fáza, ktorá končí Novom.Ale skus si pozhanat kalendar: "varíme v znamení Mesiaca", ten je taky najpraktickejší zo všetkých lunarnych. Je zamerany na to, čo jesť a ako sa o seba starať. Je tam aj všeličo vysvetlené.