Kedze mam PPP mala by som abstinovat?

Príspevok v téme: Kedze mam PPP mala by som abstinovat?
zazie2112

Na tuto otazku by som potrebovala fakt vediet vas nazor, asi ajnazor odbornika, moja mama tvrdi, ze vela pijem a som na najlepsej ceste sa od bulimie prepracovat k alkoholizmu,je pravda ze pijem kazdy den, ale niekedy len jedno dve piva, nevnimam to ako problem. Myslite si, ze staci pitie obmedzit, alebo sa zo mna musi stat abstinent ako to chce moja mamtka?(ktora si tiez rada vypije...)Musim to riesit takto radikalne?Neviemsi to predstavit-furt cista hlava,dost krute.

leona

Nemyslím že sa z teba musí nutne stať abstinent,ale skús to obmedziť trebars len na víkendy.Keď pôjdeš von cez týždeň daj si trebars čaj.Snažím sa to tak robiť,i keď pri čaji moc tej srandy nieje...........

leona

U mna sa dlho striedali obdobia prežierania,vracania a nadmerného pitia.Došlo to tak ďaleko,že som aj 4,5 dní pila a nejedla.Potom som sa zase vrhla do práce,ale bohužial aj prejedania....Teraz sa snažím oboje korigovať,ale nie vždy sa mi to darí.V každom prípade je to lepšie.

tarka

pre mna velmi zaujimava tema. ako nemam hranice v jedle, tak ich nevidim ani v alkohole:( a obcas som si tym narobila dost problemy. Kedze alkohol ma dost kalorii,casto, ked som vedela ze vecer idem na akciu, kde sa bude pit, som cely den nic nejedla..aby som neprekrocila kaloricky limit.chore, ja viem:( obcas som aj rozmyslala, ci nie som alkacka, ale ja ked nepijem, tak nepocitujem nejaku potrebu po alkohole.len ked vidim ludi s poharikom na akciach, tak mam chut...ale niekedy zas nepijem nic aj 2-3 mesiac.Len ide o to, ze si neviem urcit hranice:(

zazie2112

Ach boze dnes je to po dlhej dobe co som nemala ani kvapku alkoholu a tak mi to jedno vecerne pivo chyba...asi by som sa mala presunut na nejake forum pre alkacov!:( Nejde asi o mnozstvo, ale to ze mi to chyba...dufam, ze je to len psychicke, kedze som si povedala ze NESMIEM a to ja vzdy znasam tazko...

zuju

tish: ako sa mam? akurat som sa tesila ze zacnem po zapale pridusiek cvicit a znova ma seklo v krizoch, tak sedim doma a nervacim sa s rodicmi

zazie2112

Hej hej, kamaratov kvoli tomu nevymenim, su to, ale inteligentni a chapavi ludia o to sa nebojim, len nemozem od nich chciet aby pri mne nepili o mne, to uz bude o mojej silnej voli.A to je to najtazsie, ach joj.

suannka

no veru zazie,povedz im pravdu.bud ju prijimu alebo nie.ale skor si myslim ze ta podporia.alebo sa zacni stretavat s ludmi ktory nepiju a potom nebudes ani ty,ani ta to nenapadne pri takych ludoch

suannka

presne tak je to aj u mna.ked som pila a fajcila problemy s jedlom som odkladala ale akonahle soms obidvoma zavislostami skocila tak sa to zas odrazilo na zavislosti na jedle