Zbrusovanie kože na tvári.

Príspevok v téme: Zbrusovanie kože na tvári.
arabela22

Ahoj, chcem sa opýtať či tu niekto nemá skúsenosti so zbrusovaním kože na tvári.Mam mastnú pleť a robia sa mi podkožné ložiska tak mi kozmetička odporučila 1 kúru(zbrusovanie kože, ktorá pozostáva zo 6 sedení. Vraj sa na to používa piesok a stojí to 2500Sk. Tak chcem vedieť ci sa to oplatí a či to účinkuje.Dakujem

noonaa

cawino:) ja som an to pieskovom bola tu u nas,som zostredneho slovenska,aj chces kontakty,nechaj tu e-mail :) o nejaky 2 tyzdne sa tam chystam opat a v zime na ten chemicky...no nepocula som o tom,ze by to bolo take strasne a jednotlive sedenia by mali mat odstup aspon 2 tyzdne,ty si mala v akom casovom rozpati? fuha a tie oblicky a nasledky....dufam,ze to nie jetake hrozne,ale aj tak tam pojdem,mlade sme len raz, a myslim,ze nie som skareda baba,ale toto mi vazne vadi,aj psychicky,aj vobec...

krasa

absolvovala som chemicky piling, tri sedenia, tri dni za sebou. prve bolo velmi bolestive, druhe a tretie som uz takmer necitila. to preto, lebo vrchna cast pokozky bola uz odumreta. potom som si musela vziat dva tyzdne dovolenky, lebo koza na tvari mi cela scervenela, opuchla som, potom sa to naplo ako keby som mala masku. pokozka zmenila farbu do hneda a asi o dva tyzdne to zacalo praskat. cely ten cas som nemohla poriadne jest, iba som pila slamkou, lebo som mala uplne stiahnutu celu kozu na tvari, ako koru. ked to zacalo praskat, tak som to postupne olupovala, ale nie nasilu, len tak, ako sa to same osupovalo. ked som videla prve hladke miesta, bola som nadsena, pokozka ako detska prdelka. predtym som mala tzv. pomarancovu koru s rozsirenymi pormi. a teraz krasna hladka. velmi som sa potesila. a fakt, ze omladnutie bolo viditelne. ma to len jednu nevyhodu: treba si davat pozor na slnko, lebo mne sa na licach objavili tmave flaky a to som sa vobec neopalovala. tie flaky sa stratili asi az po troch rokoch. pred zakrokom som musela podpisat, ze ratam s komplikaciami, lebo to velmi zatazuje oblicky. to chemicke svinstvo sa totiz z organizmu vylucuje az tri mesiace, ako mi povedala lekarka. a vraj to moze mat aj dlhodobe nasledky. tak si to treba dobre premysliet.

noonaa

ano,aj na rozsirene pory je to vhodne,tiez take mam:) som 5ty den po zakroku a plet mam super...ni ejedokanala,ale podstatny rozdiel tam je,v jedmnosti, nemam tolko dierok po tvari aaj tie pory su stiahnutejsie...som spokojna

babuš

Tu sú aj moje skúsenosti so zbrusovaním kože pieskom. Ponúkla mi to kožná lekárka (ktorá má inak dobrú povesť), aj mi to robila sama u nej v ambulancii. Už pred zákrokom mi bolo podozrivé, že sa s tým so sestričkou akosi dlho babrú - vraj pani predo mnou mala veľmi mastnú pleť a asi sa im to zapchalo (povie mi niekto - nemalo by sa to po každom zákroku sterilizovať alebo aspoň čistiť?). Samotný zákrok nemol nepríjemný, ani podráždenie pleti tesne po ňom. Pleť bola viditeľne hladšia. Najhoršia fáza nastala behom ďalších dvoch týždňov. Pleť sa mi zapálila a akné sa zhoršilo ako za najhorších pubertálnych čias. Doteraz to pripisujem na vrub nevyčisteného prístroja a zanesenej infekcie. Takže z môjho pohľadu - mechanické zbrusovanie kože nikdy viac, aspoň nie u dotyčnej pani doktorky. Verím, že to môže byť naozaj účinné, ale dajte si pozor na hygienu v zariadení, kde si to chcete dať robiť.

jancecka

lenže ja už také obdobie nemávam D: ja už ale viac ako pol roka mám stále vyrážky a to fakt skúšam veľa vecí a nič nepomáha, a ty si odkiaľ? Kde si na tom bola? Nevieš kde v Topoľčanoch sa to robí?

noonaa

jasne,aj ja natrvalo:) ale to nejde hned,ale postupne...ja som sa bala,ze sa mi po tom peelingu zapali plet, hlavne pred kramami...a kozna mi povedala,ze sa nezvykne,dokonca,ze po takomto zbruseni je dlho ok,takze este par peelingov a mala by som sa z toho dostat...inak,odporucam ti na to ist,ak si rozhodnuta,v obdobi,ked mas lepsiu plet,ako uplne vyhadzanu,lebo som mala asi 2 vyrazky a tie ma bleli,ked mi to brusila,ale dalo sa vydrzat...a pak sa super rychlo pekne zahojili