Otázky na RNG

RNG

Omluvam sa, mas pravdu, vsetko je vlastne chemia, ale doplnky su z prirody a farmaceuticke lieky su patentovane chemikalie, tj take, co na zemi nikdy nikde pred tym neexistovali.
Lebo patent mozes dostat len ked dokazes, ze predmet patentu predtym nikdy nikde nebol a ty si ho prvy(priorita) vyrobil. Udelenie patentu znamena, ze ty si jediny, co hop mozes 16 rokov a casto aj dlhsie s doplnkovymi patentami pouzivat.Takze na tom sa da velmi dobre zarabat, na prirodne latky ziadna patentova ochrana neexistuje, preto sa farmacia sustredi lprakticky len na patentovatelne chemikalie a to uz od rokov 1920-tych a bojuju tvrdo proti prirodnej konkurencii vladaju vsetky zdravotne organy, skoly skolske osnovy atd, preto ich celkove nazyvam medicky monopol, ktory nepripusta konkurenciu.
Prirodne latky su vseliake, samozrejme len cast z nich sa hodi na potravinove doplnky. Lebo v prirode su aj prudke jedy. Ale na stastie je v prirode radove ovela viac latok, nez tych novych patentopvanych chemikalii a mnoho z nich je pre nas lepsich co sa tyka zdravotneho a udrzobneho ucinku, ako patentovane chemicke lieky. A pre to aj sem pisem, aby sa ludia o nich dozvedeli, kedze lekarsky monopol sa ich snazi potlacit a vsemozne ociernit roznymi lzivymi tvrdeniami. Ja som toho nazoru, ze v demokracii maju ludia pravo byt vsestranne informovani nie jednostranne.
A vedomosti okolo toho mam znacne vyssie, ako bezny lekar, co o doplnkoch nevie Zhruba nic, kdezto ja to studujem z lekarskej literatury tych vzacnych odvazlivcov lekarov a lekarskych teamov, co sa opovazia liecit inac, nez ich v skolach ucili. A robim to uz vyse 20 rokov, tj iste sa na mna nieco uz len nalepilo. A mnoho lekarov co som sa s nimi za roky stretol ma pocuvali velmi pozorne. Vcitane profesorov a docentov na Slovensku.

nikto iny

Rozbor doplnkov nie je klinicka studia. Ja vobec nepretlacam lieky. Som vsak proti ich degradacii do kategorie zamorovacich, skodlivych a velmi nebezpecnych.
Druha vec je pojem "chemicke skodlive lieky" , ktory tak casto uvadzas. Vsetky latky su chemicke. Bud pochadzaju z prirodnycb zdrojov, su ciastocne upravene alebo su uplne nanovo syntetizovane. Na zaklade toho ich ale nemozno zaradit medzi skodlive a neskodlive.
Dalsia vec je, ze obsah latok na doplnku nemusi korespondovat so skutocnym obsahom.
Snad uprimne vies, o com hovorim. A vyrobcom liekov aj doplnkov ide najma o prachy, to je jasne.

ladycat

A tie enzýmy si doplním iba tou chlorrelou? Citala som o nej, ze nie každému sadla a tie následky po užití boli celkom odstrašujúce (pred 3r som bola 2x hospitalizovaná na zlyhanie organizmu: dehydratácia, vracanie, hnačky...preto sa podobného uz bojím ako čert kríža). Psyllium som znova nasadila, a Probiofix nasadené uz 1,5 mesiaca. A zatiaľ ziadne zmeny :-(

RNG

Aby si tu znova nekezal, tak tie statistiky oficialne tu uvediem na tie umrtia spodobene tymi podla teba BEZPECNYMI liekmi hahaha
www.webdc.com

RNG

Nikto iny, kecas. Lieky su schvalovane aj pri znacnej skodlivosti a kriterium je dokazat, ze maju viac uzitocnycy ako skodlivych ucinkov. Ked to splnia, tak ich nestahnu z trhu, ani keby sposobili tisice smrti. Ved napr NSAID skupinu co je len v USA zodpovedna za 120 000 navstev pohotovosti a vyse 17 000 smrti z vykrvacania rozne. A to nehovorim este o znicenych ladvinach a peceni.
Potraviny a potravinove doplnky musia splnat len podmienku neskodnosti, tj musia byt dostatocne bezpecne.
O tom ze to plati sveci statistika, kde na nasledky predavkovania potravcinovych doplnkov zomreli udajne 2 ludia minuly rok, zatial co na lieky, schvaslene je odhad od 190 000 az vyse 780 000 smrti v USA, podla toho, kto ten odhad robi a ako to manipuluje na nizsie cisla.
Ja tu nic nedehonestujem, len uvadzam pravdivu situaciu.
Prave naopak, ty sa snazis tlacit chemicke skodlive lieky, ktore mozu sposbit aj smrt a tvrdit , ze su bezpecnejsie, ako lekarmi schvalene potravinove doplnky.
Na Slovensku musia totiz potravinove doplnky prejst rozborom, lekarmi na to urcenymi, co ich uznaju za neskodne a Ustavom hlavneho hygienika, co ich uzna za nezavadne.
V USA ich sice FDA nemusi schvalovat, ale akonahle maju hocijake skodlive ucinky, tak ich FDA promptne stiahne s trhu, priopadne zavrie aj vyrobne a uvazni vyriobcov. Takze na to, aby sa branili formovali uz davnejsie zvaz povodne nnfa, ktory plati hromady laboratorii a vedcov na to, aby zistili, co je ucitocne a co moze pripadne skodit a teda sa tomu zdaleka vyhnut. Je to sice podla zdravotneho monopolu neoficialne, ale zarucuje to, ze sa na trh nedostanu zdraviu skodlive doplnky, co by znicilo ich vyrobcov a celkove ociernilo reputaciu doplnkoveho priemyslu.
Ze to robia dostatocne dobre velmi jasne ukazuje statistika smrti.

Na porovnanie, len z potrvinovycy otrav/nakaz v USA za ten rok zomrelo skoro 6000 ludi, co jasne naznacuje, ze doplnky su podstatne bezpecnejsie, ako aj potraviny, nieto ze chemicke lieky, ktore dnes aj podla priznania v casopisoch ako Lancet a JAMA usmrtia viac ludi v USA, ako vsetky infekcne choroby dokopy. Tj su na "cestnom" tretom mieste v pricinach smrti, hned za cievnymi chorobami a rakovinami.

RNG

Andrej 265, mozno tam mas nejaku nevyliecenu infekcii, ktora ti nizi klb. Skus brat protizapalove ako curcuminoidy s bioperinom,. Ja osobne by som si to natieral 70% roztokom DMSO, co zlepsi cirkulaciu a moze tym telu umoznit tu oblast vyhojit.

nikto iny

RNG opat zavadza. Doplnky castokrat nemaju overene a potvrdene ucinky, ani dokazane mnozstvo latok, ktore maju obsahovat. Su schvalene ako neskodne, ale neprebehli u nich klinicke studie ako u liekov, proste nie su u nich popisovane presnejsie info ako posobia, kto ich moze a nemoze uzivat.
Lieky maju za sebou klinicke studie, maju popisane ucinky- ziaduce aj neziaduce, pripadne vedlajsie. Pripadna skodlivost lieku sa zisti az casom, a takyto liek je stiahnuty z obehu. Ak by sa o skodlivosti lieku vedelo vopred, nikdy by nebol schvaleny.
Niekedy moze pacientovi pomoct doplnok viac ako liek. Ale to ta, RNG, neopravnuje dehonestovat lieky. SU LUDIA, KTORI LIEKY NEVYHNUTNE POTREBUJU, A KED SI TU PRECITAJU TVOJE NAZORY NA NE, MOZE ICH TO UVIEST DO ROZPAKOV A USKODIT IM, AK ICH VYSADIA. A nehovoriac o tom, ze nemas medicinske ani farmaceuticke vzdelanie. Niekolkorocne samostudium nenahradi skolu v ziadnom odbore.

andrej265

Dobry, davnejsie som sa hlbsie porezal na palci pravej ruky a teraz sa mi v poslednej dobe zacali rozne problemy. Palec sa mi zasekava casto a pri kazdom pohybe sa mi akoby vyhadzuje z klbu alebo co. Je to bolestive a pri dlhodobej namahe ma ten palec dost boli a v podstate s rukou nemozem vela robit potom.

Neviete mi povedat o co sa moze jednat? A ako sa to lieci a aka je dlha pnka asi? Som momentalne v skusobnej dobe tak si to nemozem velmi dovolit ale pracujem manualne tak ani to nie je prave najlepsie teraz. Dakujem.

RNG

Ladycat, travenie a absorbcia zavisia od dostatku kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
No a samozrejume pestrej stravy.