Otázky na RNG

RNG

PF, nezabudaj na kyseliny. Tie tak isto nemeraju, ani hladinu ani tvorbu. A kyseliny su nevyhnutne pre travenie a absorbciu.Nedostatok kyselin tiez znamena, ze sa ti dostanu do tela rozne mikroby , lebo ich kyselina nezabije. A to ta jemne otravi, znici probioticku crevnu floru a samozrejme mas pre to nechutenstvo

RNG

Kajulka vo vode lepsie prenika do hlienov, , v kokosaku dlhsie posobi.
Oba vytazky z echinacey su antiviralne, dostat kombinaciu vytazkov z listov aj korena. Osobne ale radsej pouzivam astragalus, lebo echinacea sa musi prerusovat, ina je alebo malo ucinna, alebo dokonca moze viest k alergiam.
Astragalus a vytazky z neho sa daju pouzivat aj dlhe roky. Astragalus je aj vyborny adaptogen

PF2014

Tak bol som u obvodného lekára, že mi netrávi, je mi zle, nechutí mi, niekedy ma napína na zvracanie, tak bol som si zaniesť vzorky stolice na okultné krvácanie, helicobacter, parazity a vyšetrenie na kultiváciu - baktérie. A samozrejme odoslaný na gastro. Ale predpokladám, že sa tam asi nič v tých vzorkách neobjaví, asi to bude tak, ako píšeš, že väčšine chýbajú enzýmy, probiotiká, mikrovlákniny. Ale tak som zvedavý, že čo z toho bude, aké predsa prídu výsledky.

Ale ak pôjdem na gastro, tak budem musieť na 100% absolvovať hadicu a to ma moc neteší.

Martin.

Ahoj RNG, je možné nejak spomaliť metabolizmus, keď človek nemôže pribrať? Každý hovorí, že treba len veľa jesť a cvičiť, ale zaujímalo by ma, či sa niečo nedá spraviť aj s tým metabolizmom. Vďaka.

kajulka6

RNG prosit ta chcem kupit echinaceu,predava sa koren z nej alebo nadzemne casti ako kvet,listy. Co je liecive a kvalitnejsie na kupu.
A pozerala som cez hoogle citricidal do nosa, jeden vyrobok maju od Nutribiotics a druhy od Biochem ten biochem ma Zloženie:

Deionizovaná voda, glycerín, Citcricidal® značka z grapefruitových semien extrakt (0,1%), a chlorid sodný
To je kolko kvapiek? Neviem ci ten Nutribiotics nie je slabsi?
Keby si to chcem vyrobit doma,mam tie kvapky namiesat len do oleja alebo dat pol na pol voda-olej? Dakujem

RNG

rita, detske mikroby su take iste , ako dospele. Len dieta ma mensi nostek, tj mu stacia aj 1 kvapka do kazdej nosnej dierky. Aloe vera prasok je silne hygroskopicky, a tebe sa tam musela dostat nejaka vlhkost. Ale ked mam dlhsie otvorenu krabicu, aj mne sa zhrckavie a tiez dufam, ze je este stale dobry, nepokazeny prilis a kludne ho vypouzivam.

ritta12

RNG tak do 10 ml flasticky by som mala dat teda ani nie 1 kvapku 60% Citricidalu? A staci 1 strek do kazdej nos. dierky,lebo ja som si strekla aj zo 4 streky. Ale 5 rocnemu dietatu staci asi 1 strek do nosteka,ze?
A objednala som ALOE VERA to co odporucas od Swansonu- vymrazene ale ked som otvorila teglik tak ta hmota nebola sypka ako prasok ale tvrda guza oranzovej farby. Vydlickousom do toho popichala pooddelovala som to ale aj tak nie je to sypke a ma to chut taku kyslastu. Je to v poriadku alebo sa to cestou nejak znicilo. Aku to ma zivotnost, moje bolo vyrobene pred rokom.Dakujem

RNG

vivalamour, nevidim ziadne prekombinovanie
Ten uvedeny zdroj neviem otvorit. Vseobecne odporucam extrakt z olivovych listov v davke 3 x 300 mg oleuropeinu, co najdes napr v kapsuliach 3 x 2) zo Swansonvitamins.com s obsahom 750 mg/20% oleuropein. NAC alebo serrapaptazu na odmaskovanie mykoplaziem mozes objednat od hockilal, dolezity je len obsah, tj spravna ucinna davka. Ja pouzivam serrapaptazu od dr Best, co najdes aj u Swansoma, aj z iherb.com

vivalamor

Dobry den, RNG, skusala som vam pisat na forum na vasej stranke, no vidim vas aktivneho tu, tak sa vas spytam aj tu, kedze som velmi netrpezliva :)

Diagnostikovali mi mykoplazmy a ureoplazmy. Objednala som si Samento od Nutrimedix. Vytazok z oliv. listov som nasla tento healthtonics.co.uk, co si o nom myslite? NAC si mam od Swansonu objednat?

Okrem toho beriem enzymy, rybi olej...zvazujem aj jablcny ocot a koloidne striebro, no nerada by som to prekombinovala, co myslite?

Dakujem za kazdu radu!