Otázky na RNG

RNG

Vilcacora/ cats claw/una de gato/uncaria tomentosa je rastlina s antimikrobialnymi, protizapalovymi a dokonca aj antiviralnymi ciastocne vlastnostami. Najcennejsie su v nej pentacyklicke oxindolove alkaloidy(POA), proti ktorym ciastocne ucinkuju tetracyklicke oxindolove alkaloidy(TOA) preto pri vytazovani sa snazia vytazit len POA a nie TOA.
A tento vytazok sa predava pod menami Samento, alebo Prima una de gato ci uz v tekutom stave(kvapky) alebo tabletkach.
Najdes ho u roznych internetovych zdrojov, dnes uz aj od viacerych vyrobcov. Zadaj si to do google.com a najdes plno zdrojov.

petikaa

aha..takze je to slabsie ako samento..len kde to mozem objednat..pretoze som sa k tomu nikde nedopatrala..a vilcacora je vlastne co?

RNG

Samento je velmi specialny a ucinny vytazok z cats claw, tj len obycajna bylina, cats claw ho samozrejme nemoze nahradit.

petikaa

RNG dakujem za radu..a mozem nahradit samento Cats claw zo swansonu?momentalne bojujeme s teplotami u dcerky a ATB jej za ziadnu cenu nechcem dat..a este sa chcem opýtat..betaglukan moze uzivat spolu s tymto vsetkym?
vdaka

RNG

Plucne chlamidie je hnusna zalezitost, toho sa neda len tak lahko zbavit a naviac to celkove znizuje imunitu, takze sa dieta chytaju rozne ine infekcie.
Neboj sa predavkovania extraktom z olivovych listov, 2 x 1 kapsula denne by jej velmi pomohla, samozrejme brane dlhodobo. Ak mas problemy s tym, zozen si Samento/Prima una de garo kvapky a davaj jej 2 x 5 kvapiek denne, tiez dlhodobo.Najlepsie bu ale bolo skombinovat aj olivovy list, aj NAC aj citricidal aj Samento. Dieta je totiz seriozne chore a to z roznych nakaz, ktore su sposobene tym, ze ma znizenu imunitu z chlamidii pneumoniae.
Davaj jej aj zmes mikrovlaknin a probiotika, lebo tieto vytvaraju az 70% vsetkych obrannych latok v tele, tj na posilnenie imunity ich treba dokladne osadit v crevach a zivit mikrovlakninami.
A atb ich zialbohu dokladne znicia, najma ked ich brala viacnasobne.

petikaa

Dobry den RNG..mam olivovy extrakt z firmy swanson 1 kaps obsahuje 500mg..chcem to podavat dcerke 4,5 rocnej...mam kapsulu rozdelit na dve davky aby to nebolo pre nu silne?uziva aj NAC..ktory jej rozpustam vo vode a pije pocas dna...kasel stale pretrvava aj nadcha...obcas mava teplotu 38,5...posledne vysledky z imunologie su alergia na roztoce a bytove plesne (mame vlhko v kupelni)..dalej plucne chlamydie a mykoplazmy..znizena imunita..prekonana inf.momonukleoza..na chlamydie bola preliecena klacidom v marci..no stale ich ma pozitivne...na alergiu uziva len sirup proti alergii..davam jej vit.C..GSE..oreganovy olej mam v kapsuliach ale bojim sa jej dat ci nieje prisilny pre nu...uz neviem co by jej pomohlo..u doktorov sa nic neriesi..pocas roka uzila uz 5 antobiotik co je vela podla mna...len si nas prehadzuju z ambulancie do ambulancie a kzdy povie nieco ine..vopred dakujem za vase rady..

drobnytrupik

Ďakujem pekne za odpoveď. tak vyskúšam ten cordyceps a aj ten Quercetin keď mi príde a uvidím. verím že to zaberie, lebo dnes sme boli zase u doktorky a pov. že to bude určite alergického pôvodu, lebo všetko ostatné má čisté, len tie priedušky mu pískajú.
Nasadila mi Solmucol 2* 100mg. stačí to? či mám dať viac?
Ďakujem pekne za ochotu odpoveď.

RNG

Kedy to pouzivas je viacmenej jedno.
NAC sa dobre rozpusta vo vode a pre deti je lepsia forma na pitie, nez velke kapsule. Chuti to citronovito.A da sa zamaskovat ovocnou stavou.
Naviac, kedze NAC ma kratky zivot v tele, lepsie je ho podavat postupne , pocas celeho dna.
A davka, ktora je v kapsuliach, obvykle 500 mg je privela pre male deti takze takto rozpustene vo vode sa da dobre davkovat.