Otázky na RNG

RNG

Najlacnejsi selen je kvasnicovy(yeast) pozri napr na Source naturals. Ak mas problemy s kvasnicami, tak Yeast free, tj nekvasnicivy selen, ako mas napr vo vyrobku NOW (200 mg 180 capsules)je cenove dobry
Ja kupujem selen ovela lacnejsie zo Swansonvitamins( Albion chelated selenium), ale ja mam lacne miestne postovne, ktore ma na Slovensko Swanson vysoke

martinsos

To prvé je celkom dosť veľká cena , ten od NOW Now Foods, Dry E-400, 100 VCaps by stačil?

A ešte ktorý selén?

martinsos

Ďakujem RNG a k tomu doplnku na kosti + K2 , koľko tej chlorely? 1 gram si myslím niekde písal však?

A ešte by si mi mohol poradiť nejaký vit E a selén z toho iherbu?

Ďakujem :)

RNG

Ked si das na iherb do vyhladavaca, vitamin E, vyhodi sa tam vyse 100 roznych vyrobkov, hned napr prvy, od Bluebonett nema ziadne DL zlozky, len D-alfa toccoferol, D-beta toccoferol atd plus toccotienoly, tak isto D-alfa atd.
Ak nechces setrit, to je dobra znacka. Lacnejsie su napr NOW, tj tie bez toccotrienolov.

RNG

martinsos, neber reklamy vyrobcov za fakty, Su casto, vlastne spravidla prifarbene, ked to chcem jemne nazvat.
Chlorella je rovnako dobra, ako spirulina, ja len davam prednost spiruline ktoru pestuju v hlbokomorskej vode, lebo ma lepsi obsah stopovych prvkov a je celkove menej zamorena. naciac chlorella ma tvrdy obal tj na stravitelnost sa musi priemyselne spracovat a to robia s roznou ucinnostou/skodlivostou na obsah latok.
Najmenej to poskodi mechanicke mletie, to je ale aj najdrahsi proces, Viac to poskodi trepelna expanzia(podobne ako pukance to teplom roztrhnu)
Ale bez ohladu na to, najprv dober tu chlorellu, aj ta najhorsia kvalita je lepsia ako nic.

martinsos

Ďakujem RNG za odpoveď a ktorý teda presne ten selén zobrať? (iherb). Vitamín D3(5000ui) mi príde tak by som objednal to na kosti + K2. A miesto spiriluny nemôžem použiť chlorrelu? Mám doma 2 nevyužité balenia , konkrétne tieto www.zelenyzivot.sk

Nejaké info píšu o nej :

5 faktov o kvalite Chlorelly od Zeleného života

1. Tablety Chlorella - Zelený život obsahujú kmeň Chlorella vulgaris, ktorá je pestovaná najmodernejšou technológiou tzv. heterotrofným spôsobom. To znamená pestovanie chlorelly v uzavretých čistých nádržiach. Táto metóda má niekoľko výhod v porovnaní s pestovaním chlorelly vonku v jazierkach, lagúnach, tzv. „klasickým“ spôsobom.

2. Vďaka tomu, že Chlorella je pestovaná v prísne kontrolovaných, čistých systémoch, jej čistota a kvalita je vždy zaručená. Neobsahuje cudzie látky, mikroorganizmy a iné kontaminanty, ako je to často problémom pri vonkajšom pestovaní.

3. Je zaručený stály, konštantný obsah výživných látok, nezávisle od poveternostných podmienok, ktoré prevládali v období pestovania (teplota, slnečné žiarenie atď.), ako k tomu môže byť pri vonkajšom pestovaní.

4. Vysoká strávitelnosť (okolo 80%), keďže bunkové steny sú tenké a prirodzene sa narušia („pukajú“) už v procese sušenia, bez akéhokoľvek poškodenia živín. Je to možné vďaka tomu, že Chlorella vulgaris nemá také pevné bunkové steny, keďže nemusí odolávať drsným vonkajším podmienkam. Nie je potrebné ďalšie drastické, alebo menej drastické rozbitie steny tzv. dezintegrácia, kedy často dochádza k degradovaniu vnútorného obsahu.

5. Príjemná chuť, priateľnejšia v porovnaní s „vonkajšou“ Chlorellou. Krásna žiarivá zelená farba, keďže obsahuje podobné množstvo chlorofylu, ako pri vonkajšom pestovaní.

Nízky obsah ťažkých kovov, vyplývajúci aj zo spôsobu pestovania.

RNG

Na ten doplnok na kosti, je OK, len by som este pridal extra D-3 a K-2 a bral ho spolu so spirulinou, tak sa lepsie absorbuje aj zabuduje.