Otázky na RNG

martinsos

Fúha ale sa to tu rozbehlo :-).

Ni-ka ďakujem za odpoveď :).
Ja som neplánoval prednison vysadiť zo dňa na deň , užíval som ho už viac krát za život , viem ako funguje a čo môžem od neho čakať. Plánoval som to tak , že keď mi prídu tie doplnky (serrapeptáza, triphala, enzými..) tak mesiac potrvám na prednisone (40mg) + tieto doplnky a potom sa dohodnem s lekárom na postupnom vysádzaní (5mg týždenne) s tým že tie doplnky budem brať už asi dlhodobo. Teraz potrebujem držať status quo (S prednisonom) , kým nezačnú zaberať tie doplnky , inak by to už bolo na vyrezanie čreva :-/ (celé hrubé črevo zapálené a zvredovatelé)
Lekári mi už nemajú čo ponúknuť okrem biologickej liečby (humira), ktorú som už bral (iný typ remicade) a dostal skoro leukémiu (silný útlm kostnej drene s nejakými
prekurzormi..).
Takže so mnou je to buď ,alebo :-/ Preto začínam skúšať aj alternatívy.

Len teraz fakt neviem , ste mi dali chrobáka do hlavy , čo mám teda robiť? Kým beriem prednison tak nemám dopĺňať HCL? A mám znova nasadiť aj helicid? Neznemožní to potom účinkovať tým doplnkom (serrapeptaza,triphala,enzymi,mikrovlakniny,probiotiká)a nezhorší mi to zase črevo , keď nebude mať čo tráviť jedlo?

To vykašlanie krvi sa zatiaľ nezopakovalo , možno mám teda fakt niečo na sliznici hltanu (od kedy beriem prednison tak ma nejak bolí hrdlo keď prehĺtam jedlo..)

RNG čo by si mi teda poradil , nemám dopĺňať tie kyseliny zakiaľ kým nevysadím prednison? A mám brať helicid (2xdenne) , alebo ho radšej nahradiť bikarbonou?
Neznemožní to potom účinkovať tým doplnkom(serrapeptaza,triphala,enzymi,mikrovlakniny,probiotiká)a nezhorší mi to zase črevo , keď nebude mať čo tráviť jedlo?

Ďakujem :)

RNG

Inac tu je link na diskusiu okolo postupneho vyradovania prednisonu a rozne osobne skusenosti okolo toho.
www.healingwell.com
To ze sa da nahradit roznymi inymi protizapalovymi neznamena, ze to mozes urobit zo dna na den, to by mal kazdy pacient vediet od svojeho lekara a ked nebol v tom zmysle informovany, tak je to chyba lekara, nie moja.

RNG

ni-ka, ze sa prednison neda casto vyradit z jedneho dna na druhy,ale sa to musi robit postupne, o tom by mal pacienta informovat jeho lekar. To nie je moja zodpovednost.
A ze prednison ma skodlive nasledky, o to by ho tiez lekar mal informovat, co samozrejme spravidla nerobia.
To nie je moja povinnost.
Ja som tu len na to,a to z vlastnej vole, nie z povinnosti, aby som tu uvadzal rozne alternativne prostriedky na rozne zdravotne problemy, prostriedky, ktore sami o sebe nemaju ziadne skodlive ucinky, za co zarucuju lekari, co ich pod touto podmienkou schvalili na volny trh.

RNG

Terry, pre zapadne alternativne lekarstvo je serrapaptaza dost nova, znacny objav a velmi slubny na cistenie tela od bielkovinnych zhlukov, ktore zavinuju rozne problemy, od zahlienenia cez zapaly a dokonca mozu viest az k rakovinam. Dalsia dobra stranka je mierne zriedovanie krvi, bezpecne a schopnost rozbit krvne zrazeniny, ktore dnes zapricinuju vyse polovice smrti(infarkty, porazky, zlyhania nedokrvenych organov)
Takze sa nediv tym nadsenym popisom, jedna sa naozaj o velmi uzitocny enzym.

ni-ka

irituje ma,ze ked sem napise tazko chory clovek,ktory berie mnozstvo liekov a opise len jeden svoj problem,tak ty RNG mu na to nieco hned "poradis" bez toho aby si poznal suvislosti,anamnezu,celkovy zdravotny stav,chorobopis,lieky a ich davkovanie atd...neuvedomujes si a ani trosku ta netrapi ze chory sa aj slamky chyta a ze si taky clovek moze vazne ublizit???zrejme nie,leboo ty za neho nenesies ziadnu zodpovednost...a paradoxne ak sa stane tragedia tak pribuzni obvinia lekara...ved kto by sa zaujimal o to ze ich dieta sa drzalo rad nejakeho pana RNG z netu...je mi z toho zle

ni-ka

RNG-pises ze ty neradis miesat chemicke lieky s prirodnymi...lenze martinsos ti stale opakuje ze uziva prednison rano a naobed po 20mg a ty mu s kludnym srdcom odporucis zvysit mnozstvo kyseliny?!bez toho aby si ho varoval co mu to moze sposobit?nestaci ze ti napisal ze vysadil helicid-uz to staci na pekne poskodenie GIT...

ni-ka

nic v zlom RNG, ale nahradit dennu davku 40mg prednisonu prirodnou alternativou zo dna na den sa mi nezda velmi rozumne...prednison sa vysadza postupne a dlhodobo,inak hrozi kolaps nadobliciek

Terry90

RNG, viem, co vzdy odporucas doplnat, ale mna by zaujimalo, ci serrapeptaza ma naozaj take ucinky na vsetko, ako sa pise a ci existuju este nejake podobne enzymy, ktore su mozno este lepsie alebo dobre s tymto kombinovat. Taktiez, ci pri dlhodobom uzivani nema serrapeptaza nejake postranne ucinky a ci dokaze rozpustat aj sklovcove zakaly alebo je na to iny enzym.

RNG

Pokial viem, niekdy som tu nikde neodporucal kombinovanie potravinovych doplnkov z chemickymi patentovanymi liekmi. Kto to robi, robi to proti mojim radam a na svoju vlastnu zodpovednost.
Prednison ako protizapalovy chemicky liek sa da nahradit roznymi protizapalovymi prirodnymi potravinovymi doplnkami, menujem curcuminoidy s bioperinom, boswelin, serrapeptazu a ine.

ni-ka

martinsos-mna sice do toho nic,ale pri liecbe prednisonom sa uziva helicid dva krat denne najma ako ochrana zaludka pred zaludocnymi vredmi ktore moze prednison sposobit-okrem inych neziaducich ucinkov prednisonu na zaludok...myslim ze zvysit kyselinu v zaludku a na to si dat prednison...to je dobre akurat tak na akutne krvacanie zaludocnej sliznice...
Mozno ma RNG pravdu,ze ak mava niekto zahu,treba zvysit prijem kyselin,ale treba zvazit ze beries kortikoidy a mas ochorenie traviaceho traktu...