Otázky na RNG

drobnytrupik

Ahoj RNG, znovu sa obraciam na teba ohľadom mojej mamy. Pred 2 týždňami bola znova na kontrole na hematológii. A výsledky nepotešili
Lekárka napísala - Pacientka s hepatipathiou a trombocytophéniou bez hemoragickej diatézy.V sére pacietky prítomná antierytrocytová aloprotilátka anti-K,susp.anti-Cw ( neviem čo to je). Genetickévyšetrenie na hereditárnu hemachromatózu je negatívne.
Tu sú výsledky z krvi-
WBC - 3,47
RBC - 4,17
HGB - 136
HCT - 0,41
MCV - 98,6
MCH - 32,6
MCHC - 331,0
RDW -CV - 13,4
RDV -SV - 47
PLT - 72
MPV - 9,2
PDW - 17,6
PCT - 0,066
Hematologické parametre stabilizované, počet Tr. je postačujuci na primárnu hemostázu, odporúčané vit. B
Výsledky biochémie:
S-GLU - 5,53
S -AST -0,34
S-ALT-0,40
S-GMT - 1,23
S-ALP-1
S-TIBC- 72,15
S-Fe 21,33
S-UIBC-Fe - 50,82
Sat.trnsfr. - 29,6
Ferritin - 97,05
Trombocytopénia pri hepatopathii,klinicky nezávažné.
Prosím môžete mi pozrieťči tie výsledky sú také ZLÉ / alebo v NORME. pretože mama je už z toho zúfalá. Brala regeneračnú kúru na pečeň podľa Dr.Berksona, už vyše roka berie vit. skupiny B, brala oregano, selén,pestrec mariánsky, nepije alkohol, zdravo sa stravuje a tie výsledky sa buď len držia na nízkych hodnotách, prípadne sa ešte zvyšujú. Prosím poraď v akom je to podľa teba stave? Stačí ako liečba na nízku hodnotu doštičiek len vit B?

Môže denná komzumácia veľkého množstva jabĺk poškodzovať pečeň? (či je to len absurdita)?Trochu dlhšie napísané,ale inak to nešlo.Ďakujem Pekne za odpoveď.

ladycat

Lenže som sa dočítala, že po spiruline sa aj chudne, čo si momentálne nemôžem dovoliť( keďže som moc pochudla a mám na svoju výšku teraz málo kíl).

RNG

Cistenie criev klystirom je len pri zapchach dolezite, inac ovela miernejsie cistenie , dlhodobe je so spirulinou a roznymi mikrovlakninami.

ladycat

RNG este sa chcem spýtať, aky mas názor na očistu čriev klystírom, alebo je lepšia detoxikacia tou spomínanou chllorelou?

RNG

Nuz to by asi neslo, ja totiz zijem v USA.
Ale napr z iherb.com objednava hromada ludi zo Slovenska, na to potrebujes len kreditkartu na medzinarodne nakupy, co ti vyda tvoja banka Viac cez google.sk pod rng,nazory

ivaivaiva1

RNG ďakujem za odpoveď, ešte by som sa ale chcela spýtať, trochu som googlila ale zrejme treba objednávať tieto prípravky zo zahraničia? Ak by ste objednával, by som sa pridala, môj mail je: lieskovcova.ivana@gmail.com ĎAKUJEM

RNG

Nuz doporucujem jej brat jod a selen. Jodu najmenej 2 mg denne(v priemere), a selenu 200 mikrogramov.
S jodom moze ist az do 12 mg denne a so selenom az do 600 mikrogramov denne.
Rychle nalozenie tela jodom sa moze robit produktom Iodoral, ja osobne preferujem transdermalne dodavanie, postupne s jodovej tinktury, z ktorej si namazes raz az dva krat do tyzdna pod pazuchami flak velkosti dlane A selen beries najmenej 200 mikrogramov, zdrojov je plno, osobne beriem Albion Chelated selenium. kde je selen vo forme chelatu zmesovych aminokyselin.

ivaivaiva1

Dobrý deň p. RNG - poprosím Vás o radu pre moju 15 ročnú dcéru. Má autoimunné ochorenie štítnej žľazy, užíva 150 L-Thyroxín, chcela by som jej nejako pomôcť, len je toho už toľko popísaného, že sa neviem v tom orientovať, mohol by ste mi nejako poradiť? ĎAKUJEM veľmi pekne.

RNG

PF, radim ti brat obcas zmes stres B plus C. Tam mas tych beciek plno na bezne pouzivanie.
Len v pripade nedostatku B-12 odporucam sublingualne doplnovanie(pod jazyk) a v pripade periferalnej neuropathii benothiamine vo vysokych davkach sa odporuca spolu s vitaminom B-3 vo forma inositol hexaniacinate.
B-3 sa pouziva niekedy aj pri nervovych problemoch, najma nedostatku GABA v mozgu, kam ho vitamin B-3 prepasuje cez mozgovu krvnu barieru.