Otázky na RNG

RNG

Serrapaptazu, enzymy a ine spomenute, okrem kyselin mozes brat kedykolvek.
Nezabudaj na zmes mikrovlaknin a kvalitne probiotika. To je klucove pri naprave crevnej flory, inac sa ti crevo nemoze vyhojit.

martinsos

RNG takže HCL zatiaľ vysadím. Viem že si neodporúčal brať prednison , len ja ho teraz musím brať aby som neskončil na chirurgii, kým nezačnú zaberať dobre doplnky tak ho budem musieť brať.
Keď píšeš , že až keď budem znižovať prednison mám začať pridávať serapeptazu , takže teraz ju ešte nemám brať?
Ostatné veci budem brať tak ako si mi radil.

A tú striebornú vodu , čo povieš na túto? www.koloidnestriebro.sk
alebo ten citricidal vieš povedať , ktorý presne?

Ďakujem

RNG

Adriana 4, mas problemy s travenim co je sposobene nedostatkami kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
U teba , kedze mas znizeny posuv stolice(motilita) je to zalezitost najma nedostatku mikrovlaknin ale mozno aj enzymov. Samozrejme probiotika si treba doplnovat, lebo pri kazdej traviacej patalii je probioticka flora oslabena.

Nakoniec kazdodenne doplnovanie mikrovlaknin a obcas nasadenie kvalitnych probiotik dnes odporucam kazdemu bez vynimky, lebo ich mame v jedle nedostatok

RNG

Terry, serrapaptaza sa neberie preventivne, okrem ludi co maju prilis hustu hustu krv a beru to proti zrazeninam. Ale nattokinaza je na to lacnejsie a je za nou ovela dlhsi vyskum a prax.
Ak beries serrapaptazu na odhlienenie, odmaskovanie roznych infekcii a proti reumatickym bolestiam, davka je az 3 x 120 000 IU

RNG

Martinsos, zialbohu HCl pouzivat nemozes pokial beries prednison, lebo je tam riziko krvacania do zaludka.
Ja som nikomu neodporucal brat tuto skodlivu navykovu chemikaliu/aka "liek", ale ine protizapalove doplnky, ktore nie su ani navykove aj sa mozu prakticky so vsetkymi inymi doplnkami kombinovat.
Ostatne spominane
"serrapeptaza,triphala,enzymy,
mikrovlakniny,probiotiká" ale brat mozes na zlepsenie travenia a probioticke osadenie criev, co z nich vytlaci skodlive kultury, co poskodzuju crevne steny.
Ak budes znizovat prednison, zacni si pridavat ine protizapalove, ako curcuminoidy s bioperinom, boswelin alebo serrapaptazu, co ti plne nahradi ubytok prednisonu.
A zbav sa tej skodlivej chemikalie, co ti nedovoli obnovit normalne zaludocne kyselinove prostredie, lebo to nielenze nici travenie, ale ani nedovoli poriadne osadenie criev probiotikami, kedze cez nekysly zaludok sa do criev neustale dostavaju rozne , tj aj skodlive mikroby na surovom jedle
Odporucal by som ti aspon pit s jedlom trochu roztoku citricidalu, alebo koloidnej striebornej vody, tak si sterilizujes obsah zaludka a nedovolis mikrobom v nom sa rozmnozit, aj napriek nedostatku kyselin.

Terry90

No hej martinsos, asi bude najlepsie zobrat z iHerbu alebo Swansona. Este by ma zaujimalo, preco RNG odporucas casto nattokynazu, ked serrapeptaza ma rovnako dobre ucinky a pomaha mozno na viacej veci ako nattokynaza?

Adriana4

Dobrý deň RNG,
chcela by som sa spýtať či mi viete poradiť, čo robiť keď mi bolo zistené niečo s pankreasom a mávam zápach z úst, a problémy so stolicou. a to také, že stolica vôbec nie je tvrdá, ba priam niekedy až hnačková ale jednoducho nechce ísť von. nemám vôbec nutkanie na wc. neviem už čo robiť, lebo som skúšala rôzne čaje a prípravky, stravujem sa dobre, pijem veľa vody.
prosím viete mi poradiť, či to môže spolu súvisieť a či to nemôže byť niečo hormonálneho rázu? nedostatok hormonov? ale HAK užívať nemôžem.

vopred ďakujem za rady

martinsos

Terry90 ja som bral z iherbu , tam majú extra silnú na kapsulu : Doctor's Best, Best High Potency Serrapeptase, 120,000 SPUs, 90 Enteric Coated Veggie Caps 30 dollárov.