Otázky na RNG

orol

Cize nazbierat vnat pamajoranu obycajneho

posekat ju, dat do skla, zaliat panenskym olivovym olejom

nechat 14 dni vyluhovat pri kazdodennom pretrepani

potom precedit

a oreganovy olej pre vnutorne a vonkajsie pouzitie je na svete

robil som to uz asi pred 20 rokmi aj s lubovnikom podla knihy od J.Carmena, len som to neuzival, ale teraz uz zacnem aj-aj. Nuz co, mladost - pochabost. P.s- zaciatok mudrosti je zbavit sa pochabosti, vsak :-o)))

bubinko83

RNG a čo su zachvaty často ? zatial som mala 2x za 3 mesiace.Inak bolesti nemavam ale davam si sakramnesky pozor čo a kedy to zjem.Velmi sa bojim upchatia ,mam 4 mesačne babatko plne kojene a toto by bol pre mna koniec kojenia keby musim do nemocky.Kamene mam male ale tie su vraj najhoršie .Zvažujem aj operaciu ale nezda sa mi to byt nejaka velka vyhra ,lebo niektory sa aj po operacii stažuju na koliky a potom si dam čo vybrat? :(

RNG

orol, oreganovy olej, ktory sa tu spomina je vzdy z origanum vulgare, tj divokeho oregana. Pestovane/slachtene oregano ma totiz malo ucinnej latky, carvacrolu a ma miesto toho ovela menej ucinny thymol

RNG

Zinc for acne mas napr puritan.com, asle zinok mozno dostat ako doplnok od roznych vyrobcov. Najuzitocnejsie su chelaty zinku, napr bis glycinat, alebo este lepsia zinc carnosine, ktory sa predava ako prostriedok proti helikobacteru pilori ale je to aj inac vyborny zdroj zinku, sice trochu drahsi, ako ine.

Maruska9

Pan RNG, chcem si objednat Vami odporucane tabletky Zinc for acne. Viete mi poradit ako a kde?
moj mail: actafool1@azet.sk dakujem

RNG

Al nemaz zachvaty casto, mozno by si mala sa pokusit riedit zlc, co ti moze tie kamene rozpustit. na to je treba najma sylimarin, asi 1 gram denne v rozdelenych davkach, mikrovlakniny, co tu vylucenu zlc vynesu von, aby sa nereabsorbovala, a pripadne vytazky z pupavy a articoku, a cierna redkovka, co tiez zvysuju tok zlci tym, ze ju rozriedia.
Mne prave pred 2 mesiacmi zlcnik vyoperovali, dosiel som domov so znicenou crevnou kulturou tj hnackami, s nakazou na pohlavnom ude(necistoty v nemocnici) a krvacanim do zaludka(prihorlivo mi pumpovali zaludok)
Takze je preco sa nemocnic bat, a co sa da vyriesit inac, treba sa pokusit. Ja som nemal cas na rozpustenie kamenov, lebo som nikdy zlcnikovy zachvat nemal , ani ziadnu bolest, tj nemal som nan ziadne podozrenie az ked som dostal velke bolesti a v nemocnici mi povedali, ze sa mi zlcnik doslova rozpada=nekroza a nic ineho nemohli urobit, lebo cakania co uz len den-dva mi mohlo sposobit otravu krve.
Aby to vsetko vycistili, museli mi urobit dlhy rez(38 stychov), takze sa dosial musim chranit namahy, aby sa mi to vnutri nerozpadlo, kedze som cukrovkar a pomaly sa hojim.