Otázky na RNG

PF2014

Ahoj RNG, poprosil by som ťa ešte o jednu radu. Liečim sa na koxartrózu, 3 týždne beriem vitamín D-3 v denných dávkach 2000 UI, stačí to, alebo bolo by potrebné pridať ešte viacej? Beriem aj 1 gram vápnika, ale vo forme uhličitanu vápenatého/fosforečnanu vápenatého a údajne sa to nanič vstrebáva.

Flatt

Zabudol som, že som sa chcel ešte opýtať, či sa dá niečo robiť s tenkou zubnou sklovinou na konci zubov. Čo spôsobuje leptanie zubnej skloviny a dá sa to dá sa proti tomu chrániť alebo aj regenerovať zubnú sklovinu? Nehcem, aby sa mi časom kvôli tenkým zubom na okrajoch začali lamáť, možno mi budeš vedieť pomôcť. Ďakujem.

RNG

Rozhodne nemoze skodit, predsa aj ovocie a zelenina straca vitamin C oxidaciou a preto sa este nestanu skodlive. Vsetky ovocne stavy pri pasterizacii stratia vitamin C, tiez sa oxiduju a zato este nie su skodlive.
Nuz ale oxidovany vitamin C uz nie je antioxidant ale este stale sa v tele moze spat regenerovat na povodnu formu napr regeneratorom a univerzalnym antioxidantom ALA(alfa lipoic acid), ktoru aj same telo vyraba v mensich mnozstvach a ktoru casto odporucujem aj doplnat.

RNG

EDTA ber samozrejme s jedlom a vodou, kedze je to dost silna kyselina a potravinarske kyslidlo. Ja som to zapil len poharom vody a nikdy som necitil , ze by mi to skodilo. Skor so citil tlak na prazdny zaludok z mineneralov, lebo neutralizuju kyseliny v zaludku a nie kazdy to znesie.

orol

Pozdravujem RNG

chelacia kyselinou EDTA sa prevádza rano na lacny zaludok ? Alebo mozno s jedlom, resp. po jedle? Co je lepsie?
Pytam sa preto, ci EDTA podana nalacno nepodrazdi, rep. neposkodi zaludok.

P.s- inak srdecna vdaka Tebe pan ING. za skvele rady, nazory a ochotu vzdy pomoct, ako aj za maily !

RNG

Flatt, ja si zmes mikrovlaknin(psylium, inulin arabinogalaktans, modified citrus pectines a glucomannan) dava 3 kopcom lyzicky do litra vody, co mi urobi dost hustu kvapalinu,. Dam tam aj lyzicku praskoveho esteru C a prichutim to ovocnym koncentratom. Na to, aby sa to nekazilo dam do toho 10 kvapek citricidalu, co z toho zaroven urobi zbran proti roznym skodlivym mikrobom, ale nie tak silnu, aby znicilo aj nase uzitocne probiotika.
Samozrejme vo vode rozpusteny vitamin C oxiduje pomerne rychlo, ale ja flasku zavieram a vypijem ju v priebehu dna postupne, takze sa ten vitasmin C nema casu znicit prilis.

RNG

Babulka, mnohe choroby telo nakoniec vybojuje aj samo, ale to neznamena, ze pomoct mu v boji neurychli potlacenie tych mikrobov a neznizi celkovu skodu na tele, ktoru napachaju.

Flatt

RNG, môže sa vitamín C niekoľko hodín pred konzumáciou dať do vody t.j. nezmení nejak svoje molekuly pre človeka menej použiteľné, keď je to vitamín rozpustný vo vode? To isté by ma zaujímalo aj pre psyllium (alebo či sa musí konzumovať okamžite po pridaní do vody, keďže vo vode zväčšuje objem, ak sa nemýlim). Ďakujem.